17
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 4

Již po čtvrté zavzpomínáme na dění v roce 1999 a tento díl věnující se turnajům v květnu a červnu bude nabitý událostmi. Podívat se můžete na seznam vítězů týdenního Openu Benešov (kde jsou ty časy, kdy v Benešově fungoval šachový oddíl …), na pěkné umístění Vlašimi na Šachových Zaječicích a spoustu dalšího.

A začněme bleskovkou družstev v Bechyni. Jestli se nepletu, tak této akce jsem se zúčastnil jen jedinkrát. V sestavě 1. Arnold Krischke, 2. František Innemann, 3. Tomáš Vojta, 4. Miroslav Vyhnal jsme obsadili celkové 6. místo. Pěkně zahrál pan Vyhnal, který získal 17 bodů ze 24 partií. Arnold uhrál bodů 12 a pan Innemann 14,5. Mně se povedlo vyhrát třetí desku ziskem 22 bodů. V mých poznámkách mě pobavilo, že jsme jako cenu vyhráli 3 kila párků. :-) Podrobněji shrnuje bleskovku článek Arnolda:

V půlce května se hrál 8. ročník Openu Benešov, což byl tehdy vrchol šachového dění na našem okrese. Z Vlašimi se zúčastnili 3 Mejzlíci a Honza Kořínek. Za pozornost stojí v přehledu vítězů jméno Standy Pecháčka, který v roce 1999 přestoupil do Vlašimi a několik let za nás hrával 2. ligu.

Jen den po skončení Openu Benešov se na stejném místě odehrál Regionální přebor žákovských družstev. Vlašim zde potvrdila tehdejší nadvládu.

Začátkem června jsme si s Honzou Kořínkem udělali výlet na rapid v Chotěboři. Honza tam tehdy zaznamenal výborný výsledek, když skončil na 14. místě. Společně s Martinem Makešem a Lenkou Hessovou jsme po turnaji ještě zajeli do bazénu v Havlíčkově Brodě a pěkný den zakončili večeří ve Světlé. Více o turnaji (i s pěknou studiovou koncovkou) v mém článku pro časopis Gambit:

Honza Kořínek při partii s Lenkou Hessovou (fotka není z Chotěboře, ale z exhibičního turnaje na vrcholu Blaníku, který se odehrál 24. 4. 1999). Přihlíží Tomáš Vojta a Dan Houdek.

Na 37. Zaječicích obsadilo vlašimské družstvo v sestavě 1.Ondřej Mejzlík 2. Vašek Gergelits, 3. Vojtěch Mejzlík, 4. Honza Bašta, 5. Ondřej Staněk, 6. Kristýna Baštová pěkné 8. místo. Více v článku Ondry Matějovského:

Na Slovensko vyrazil Arnold Krischke a jeho působení na týdenním turnaji v Dunajské Středě si můžete připomenout z článku v Gambitu:

Tradiční akcí na závěr sezony byl tehdy příjemný rapid v Neveklově. V roce 1999 se na něm sešlo 28 hráčů a blýskl se zejména pan Innemann, který skončil na 3. místě a dokonce jako jediný dokázal porazit vítěze. Pořadí 4 Vlašimáků najdete níže v krátkém souhrnu, přidávám pořadí ještě dalších třech: 17. Standa Moudrý 4,5b., 18. Honza Kořínek 4b., 20. Tomáš Hašek 3,5b. Po skončení akce v Neveklově jsme toho ještě neměli dost a stavili se na pár blicek Na Kopečku v Chotýšanech. :-)

(autor článku: Tomáš Vojta)