TJ Spartak Vlasim
16
Led

Pravonín na domácí půdě opět vyhrává

Po přerušení šachových soutěží se opět vracíme za šachovnice. Dne 9. 1. 2022 se odehrálo 6. kolo Regionálního přeboru „C“. Kolo proběhlo v SD Pravonín, kam se za námi vypravili naši soupeři ze Struhařova. V tomto zápase hráli hlavně náhradníci. Ukázalo se totiž, že jak náš tým, tak i soupeři měli se stavením týmu drobné problémy.

Po sepsání zápisu o utkání mohl zápas začít. Během hodiny naši šachisté na 5. – 8. šachovnici získali materiální nebo poziční výhodu. Na třetí desce získal pan Innemann figuru za pěšce, poté, co ji soupeř obětoval. Celý zápas vypadá dobře. První bod, po divoké partii s mladým šachistou, připisuje Vojta Vopálka. Další bod získává Štěpán Filip, který soupeře od začátku trápil. Po soupeřových chybách mu zbyl rozhodující materiál, se kterým si již věděl rady. Dostáváme se na stav 2-0 a to umožňuje Mírovi Laloučkovi přistoupit k navrhnutí remízy, kterou soupeř přijímá. Stav 2,5-0,5. K dalšímu vylepšení celkového skóre na 3,5-0,5 přispívá Filip Vopálka, který si pohlídal přechod do vyhrané pěšcové koncovky.

Poté na první šachovnici dochází k remíze, další remízu navrhuje i můj soupeř a já na ni přistupuji. Situace je tedy 4,5 – 1,5. Dohrává ještě Honza Veselý a pan Innemann. Honzovi se daří a s ledovým klidem ničí soupeře a zvyšuje na 5,5 -1,5. Pan Inneman má čistou figuru navíc, a tak nepřijímá plichtu, kterou mu soupeř nabízí. Nakonec, více jak po hodině, připisuje výhru a Pravonín vítězí 6,5 – 1,5.


Poslední partie utkání Innemann – Grečný

   

Děkuji všem, že dorazili a že jsme mohli odehrát další zápas, který skončil hezky. Doufám, že se na dalším zápase opět potkáme a bude se nám i nadále dařit.

Další zápas se odehraje 23. 1. 2022 v Říčanech s domácím celkem Říčany „I“.

Stránky RP 

(Autor článku: Lukáš Filip)

4 reakcí na “Pravonín na domácí půdě opět vyhrává”

 1. 1
  Maťa píše:

  Gratuluji Pravonínu ke třem bodům a děkuju za fotku, kterou si snad dobře prohlédnou Tomáš Vojta s Davidem Zvolenským… ;-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Dnes hrál (nebo možná ještě hraje) Pravonín v Říčanech. Tvorbu sestavy provázely jisté potíže, ale nakonec to snad dal Lukáš dohromady v 8 lidech. Nějaké info z bojiště by nebylo?

 3. 3
  Franta Innemann píše:

  Bylo by: Řičany Pravonín 4″4. :-D

 4. 4
  Maťa píše:

  Takže dneska dvě remízy. :-) Pěkně jste celkově vyhráli na předních šachovnicích, zvlášť oceňuju výhru Lukáše Filipa nad paní Voráčkovou. A hezká je i remíza Míši Steina s Honzou Zamrazilem a také ta vaše s Evženem Pospíšilem. Škoda, že se vzadu neurodila aspoň jedna půlka, bylo by to ještě lepší. Výsledky: http://chess-results.com/tnr582312.aspx?lan=5&art=3&rd=7

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist