TJ Spartak Vlasim
02
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 3

I ve třetím díle vzpomínání na rok 1999 zůstaneme u jarních turnajů. Podíváme se například na rapidy ve Strakonicích a Sedlčanech, tím nejzajímavějším v tomto díle je ale zisk historicky první medaile pro hráče Vlašimi ve vážných partiích na úrovni mistrovství České republiky.

Začněme ale něčím jiným. V devadesátých letech se v Říčanech hrávaly uzavřené turnaje s názvem Memoriál Karla Ferbase. V roce 1999 se ho zúčastnil hráč našeho oddílu Arnold Krischke a ve skupině „A“ obsadil 3. místo. Článek pana Doležala i s komentovanou partií Arnolda si můžete níže přečíst. Bez zajímavosti není, že turnaj tehdy vyhrála současná opora vlašimského áčka Jarda Voříšek.

1. Láznička, 2. Žilka, 3. Mejzlík O. – takové bylo v roce 1999 pořadí Mistrovství České republiky mládeže v kategorii do 12 let! O první medaili pro Vlašim na úrovni MČR ve vážných partiích si můžete podrobně přečíst v článku Ondry Matějovského pro časopis Gambit.

10. dubna se hrál v Sedlčanech Regionální přebor v rapid šachu. A protože jsem měl ten den narozeniny, tak mě ostatní nechali vyhrát. :-)   Zahrát si tehdy přijelo 15 (!!!) Vlašimáků (a to ještě kvůli autonehodě nedorazil Vláďa Horák), na takové početné výpravy už můžeme jen vzpomínat. Tři z nich naleznete v článku pana Šurnického, pro zajímavost přidávám i pořadí dalších: 17. Innemann, 20. Gergelits, 23. Mejzlík O., 25. Mejzlík V., 29. Matějovský, 36. Vyhnal, 50. Vykouk, 53. Kořínek, 55. Staněk, 67. Hašek, 68. Bašta, 70. Mejzlík J.

Začátkem dubna na Mistrovství Čech v rapidu do Strakonic vyrazili Standa Pecháček a Arnold Krischke. Jak se jim vedlo, si můžete přečíst v Arnoldově článku:

A na závěr se můžete podívat, jaká ela měli hráči Vlašimi v dubnu roku 1999. Zde není bez zajímavosti, že dobrý výsledek v Jeseníku ze srpna roku 1998 se mi započetl až do ela k 1. 4. 1999. Tehdy to bylo normální, dnes, kdy se elo fide aktualizuje každý měsíc, už těžko něco uvěřitelného.

 (autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist