TJ Spartak Vlasim
31
Pro

Přehled významných událostí roku 2021

Do konce roku 2021 zbývá již jen pár chvil, a tak je nejvyšší čas ohlédnout se za úspěchy, kterých za uplynulých 365 dní vlašimští šachisté dosáhli. A bude to zvláštní vzpomínání, vždyť díky restrikcím vlády jsme 5 měsíců nemohli hrát. Spousta tradičních akcí se tak nemohla uskutečnit, ale i přesto se nám povedlo dosáhnout řady pěkných výsledků. Ty nejlepší se pokusím vypíchnout v následujícím souhrnu, kdybych na něco nebo na někoho zapomněl, tak se předem omlouvám a doplňte mě pod článkem v komentářích.

VÁŽNÉ PARTIE

Začít nemohu nikým jiným než Ríšou Mládkem. Ríša totiž jako první hráč v historii Vlašimi vyhrál juniorský šampionát a o měsíc později pak skončil na 3. místě na Czech openu, kde získal velmistrovskou normu. Na tyto okamžiky se v našem malém oddíle bude dlouho vzpomínat.


Ríša Mládek při vyhlášení MČR juniorů

Velmi pěkných výsledků dosáhl v roce 2021 i Kuba Vojta. Po boku světových velmistrů vyhrál v hotelu Don Giovanni uzavřený mezinárodní turnaj talentované mládeže a v listopadu se pak díky 4. místu v Polofinále juniorů dokázal probít do uzavřeného MČR. 


Kuba Vojta slaví vítězstvtví v turnaji Futures

Jedinou dlouhodobou soutěží družstev, která se podařila v ročníku 2020/21 dohrát, byla Extraliga mládeže (všechny ostatní soutěže byly kvůli covidovým opatřením zrušeny). Vlašimský tým zde obsadil hezké 6. místo.  Pěkným úspěchem bylo 5. místo Vládi Horáka na Mistrovství Evropy 4členných družstev seniorů (kategorie 65+, tým Chess Academy). Medaili z Mistrovství České republiky 4členných družstev si na krk pověsil Tomáš Vojta, když pomohl k bronzu Moravské Slavii Brno.

Zapomenout nesmím ani na Patrika Pýchu, který vyhrál doprovodný turnaj při MČR mládeže a to samé se mu málem podařilo i při MČech (zde skončil druhý).

Z dalších výsledků stojí za zmínku:

  • 5. a 9. místo Pepi Dudkové (D14) a Kuby Vojty (H16) na MČR mládeže
  • 17. místo Vojty Dudka na Openu Jeseník
  • 11. a 20. místo Tomáše Vojty a Kuby Voříška na Openu Tatry
  • Míša Stein byl 7. v KP a pak 24. na MČech mládeže (H14)
  • Kuba a Tomáš Vojtovi skončili na 2. a 3. místě v KP mužů (celkové 8. a 9. místo na Openu Říčany).

RAPID

Z turnajů pro dospělé stojí za zmínku vítězství Tomáše Vojty na menších rapidech v Počátkách a Lomnici nad Popelkou (zde byl třetí Kuba Vojta), výraznějšími výsledky ale bylo 2. a 5. místo na silných turnajích v Písku a v Praze (Memoriál V. Menčíkové). Pěkné 5. místo pak vybojoval Kuba Vojta na dobře obsazeném rapidu ve Světlé nad Sázavou.

Z mládežnických soutěží vyniká zisk krajské přebornice v kategorii D14 pro Pepi Dudkovou a její 8. místo na MČR. Několik medailových umístění jsme si pak připsali v Regionální žákovské lize. Míša Stein vyhrál RŽL v Sedlčanech a byl druhý v Pravoníně. Daniel Zeman byl druhý v Jílovém a třetí v Týnci. Honza Veselý pak získal stříbrnou medaili v Říčanech.

BLESKOVKY, ONLINE TURNAJE, ZAJÍMAVOSTI

V roce 2021 proběhly hned dva ročníky Memoriálu Stanislava Vojty v Chotýšanech. Ten červencový (náhrada za zrušený v roce 2020) vyhrál Tomáš Vojta před Ríšou Mládkem a Kubou Vojtou. V prosincovém pak triumfoval říčanský Jáchym Němec, stříbro a bronz brali Tomáš a Kuba Vojtovi. Na Mistrovství ČR v bleskovce si z hráčů Vlašimi vedli nejlépe Kryštof Křížek a Vojta Dudek (42. a 43. místo). Za zmínku stojí ještě vítězství Kuby Vojty na uzavřeném SCM cupu v Říčanech.


Trojice nejlepších ve 36. ročníku Memoriálu Stanislava Vojty

Jak jsem již zmínil v prvním odstavci, prvních 5 měsíců roku 2021 nám naše vláda zakazovala hrát soutěže a turnaje. Ani v těchto měsících, ale náš oddíl nezahálel. Díky Lukáši Filipovi a Petru Havelkovi si děti mohly zahrát online ligu Domečku Vlašim. Ríša Mládek skončil na pěkném 6. místě v online MČR v bleskovce. Kuba Vojta okomentoval hned několik online zápasů proti špičkovým mládežnickým soupeřům. A na našem webu jste si mohli přečíst několik desítek článků z historie vlašimského oddílu. Zajímavostí na závěr může být venkovní miniturnájek na zřícenině hradu Kožlí, který se nám i v době restrikcí podařilo uskutečnit začátkem května. 


Výborná akce na zřícenině hradu Kožlí.

A co si přát do nového roku? Loni jsem na konci tohoto souhrnu napsal, že by stačilo, abychom se zbavili všech těch covidů, Babišů, Prymulů, Blatných a aby nad hysterií a strachem začal znovu vítězit zdravý rozum. Myslím, že se to sice pomalu, ale daří. Takže do nového roku 2022 přeji všem, aby si zase mohli bez omezení hrát, soutěžit a normálně žít.

Přehled událostí roku: 2020, 20192018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Přehled významných událostí roku 2021”

  1. 1
    bohouš z buše píše:

    palec nahoru!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist