TJ Spartak Vlasim
25
Pro

Mistrovství ČR v bleskovce

11. prosince se v Brně uskutečnilo otevřené mistrovství v blitz šachu. I Vlašim zde měla své zástupce: Davida Zvolenského, Kryštofa Křížka, Ríšu Mládka a Vojtu Dudka. Na výborné výsledky z minulých let chtěl určitě navázat Ríša (7,5/15), ale v důsledku špatně zvoleného ubytování se mu to bohužel nepovedlo (na druhou stranu ubytování ve vojenském bunkru je zajímavá zkušenost). Přitom po první polovině, kdy porazil takové hráče jako IM Vykouka nebo našeho reprezentanta GM Krejčího, to měl velice slibně rozjeté. Ovšem 1/6 na začátku druhé poloviny se moc nepovedlo, a tak si Ríša potom zbytek turnaje spíše užíval. O příčku hůře 66. skončil David Zvolenský (7,5/15). Na Davida velice působila obava, co mu řekne pan Pisk na jeho poslední partii z „Juniorů“. Obava ho svazovala natolik, že ovlivnila i řadu partií, následkem byl podprůměrný výsledek.

Kryštof a já jsme uhráli shodně bodů (8,5/15) a jako další dva Vlašimáci jsme se hezky umístili za sebou. 42. a 43. příčka určitě není špatný výsledek v takhle silné konkurenci, ale průběhy partií to určitě nenaznačovaly.

Až na vzdálenost, díky které nám večerní cesta trvala téměř 5 hodin, hodnotím turnaj velice kladně, vše fungovalo, jak mělo. Bylo fajn si zahrát turnaj společně s nejlepšími hráči České republiky a jsem rád, že jsme byli při tom.


Trojice nejlepších: GM Navara, GM Michalík, IM Půlpán

Výsledky

Fotky od V. Jagra (použity v článku)

Článek na svazovém webu

(autor článku: Vojta Dudek) 

4 reakcí na “Mistrovství ČR v bleskovce”

 1. 1
  Tom píše:

  Ještě Vojtu doplním, že z hráčů Vlašimi se MČR v bleskovce zúčastnil i David Hák (skončil na nevýrazném 77. místě).

 2. 2
  Ondra Vykouk píše:

  Jak sousvisí ubytování v bunkru s Ríšovým výsledkem? A jak se vůbec k tomu bunkru dostal? :-O|

 3. 3
  Maťa píše:

  Tak nabízí se vysvětlení, že se mu tam blbě spalo. Ale spíš to Ríša použil jako výmluvu. :-)

 4. 4
  Tom píše:

  Pro Ondru Vykouka (ubytování v atomovém krytu v Brně):
  https://www.slevomat.cz/akce/1881614-pobyt-v-atomovem-krytu-v-centru-brna-se-snidani

  Ríša v neděli říkal, že to bylo zajímavé (s jeho výkonem na MČR v bleskovce to ale žádnou souvislost nemělo, spalo se tam prý dobře). :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist