TJ Spartak Vlasim
22
Pro

Oaza Praha – Vlašim 6,5:1,5

V úvodních čtyřech kolech 1. ligy se nám vše dařilo, v pátém se to ale nějak pokazilo. :-) Nehráli jsme dobře, nevyužili jsme ani těch nemnoho příležitostí, co nám domácí dali, a výsledkem je nejvyšší porážka za několik posledních let. Celkem paradoxně taková prohra přišla v momentě, kdy jsme hráli v nejsilnější sestavě, jaká kdy v historii Vlašimi nastoupila (průměrné elo 2306). Dobré je ale dodat, že i tak byli favorité soupeři, což jen dokládá, jak kvalitní soutěž hrajeme.

Ráno jsme si s Kubou udělali zajížďku na Chodov, abychom se podívali na Lamborghini sestavené z lega (400 000 kostiček) a byl to asi nejzajímavější okamžik neděle, na šachy už se moc koukat nedalo. :-)

Proti silnému soupeři dokázali vybojovat remízu jen Martin, Kuba Petr a Ondra. U Martina to byla klidná partie, kde se toho mnoho nestalo, to u Kuby to byla pěkná divočina lahodící oku diváka. Na výhru měl šanci Ondra (podle kompu měl místy až +3), ale v ostré pozici nezvolil správnou obranu (bylo to ale těžké).  Snadno prohráli Robin a Ríša a trochu smůly měl Jirka. Přišlo mi, že soupeře přehrává, ale pak mu z ničeho nic utekl pěšec. :-)


Robin se marně snaží udržet koncovku dámy proti věži.

Já jsem si nechal chytit figuru a druhý Kuba se hůře orientoval v zajímavé bojovné partii.

Prostě v neděli nevyšlo nic. Možná jsme ale tuto lekci potřebovali, přišlo mi, že někteří spoluhráči mají hlavu až příliš v oblacích. 1. liga je mimořádně silná soutěž a my patříme papírově k nejslabším týmům, těžko tedy můžeme vyhrávat pořád. Je potřeba tento debakl hodit za hlavu a bojovat dál.  Napravit reputaci si můžeme 9. ledna, kdy hrajeme opět venku tentokrát na půdě Českých Budějovic.

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)     

15 reakcí na “Oaza Praha – Vlašim 6,5:1,5”

 1. 1
  Robin píše:

  Jedna prohra nevadi. Extraliga soon!

 2. 2
  Tom píše:

  Jo, a ještě jsem zapomněl napsat, že bylo prima zase po čase vidět Ádu Rýdla. :-)

 3. 3
  Patrik P. píše:

  Vidět se a Ádou Rýdlem bylo určitě ještě lepším zážitkem než vidět Lamborghini z lego. :-)

 4. 4
  AdolfR píše:

  Lego je lepší. Ale bylo to fajn. A zdravim všechny

 5. 5
  Maťa píše:

  V anketě Lego/Áda hlasuji pro Ádu! :-)

 6. 6
  Jarda P. píše:

  Tak tam není o čem :-) . To je tutovka ;-) .

 7. 7
  Tom píše:

  Zkusil jsem dohledat, kdy naposledy áčko takto vysoko prohrálo. Kupodivu to nebylo v mizerné sezoně 15/16, ale o rok dříve a to dokonce 2x. 9.11.2014 jsme dostali 6,5:1,5 s Vyšehradem a pak 4.1.2015 stejným výsledkem s Unichessem. Je docela paradoxní, že právě v této sezoně jsme pak dosáhli nejlepšího výsledku v historii našeho oddílu (4. místo v 1. lize). :-)

 8. 8
  Jura píše:

  Kobylisy poslední, to jsem nevěděl (chodím tam na blicáky)

 9. 9
  Maťa píše:

  Když hrával za áčko Luky, tak k takovým debaklům s Oázou nedocházelo. I když z toho byla taky prohra (ale těsná) s pozdějšími vítězi a postupujícími do 1. ligy. :-) https://www.sachyvlasim.cz/?p=18662

 10. 10
  Tom píše:

  No jo, ale Oaza je od té doby výrazně silnější. Vašek Svoboda hrával tehdy na první desce a teď je rád, že ho postaví za béčko na osmičku. :-D

 11. 11
  Maťa píše:

  Zase bys mohl napsat, že tenkrát byla OAZA oproti dnešku hodně silná, když bratři Hollanové hráli až poslední dvě desky. :-)

 12. 12
  Blanka píše:

  Áčko by dnes mělo hrát proti Českým Budějovicím v této sestavě:

  1.Rýdl J.
  2.Mládek R.
  3.Horák M.
  4.Mejzlík O.
  5.Hrdina R.
  6.Vojta T.
  7.Pýchová N.
  8.Zvolenský D.

  Držím palce!

 13. 13
  Blanka píše:

  Na zápase nejsem, ale dostala se ke mně i sestava soupeřů, tak posílám :-)

  1. Štoček
  2. Stinka
  3. Havlík
  4. Borkovec
  5. Nagy
  6. Vybíral
  7. Richtrová
  8. Nídl

 14. 14
  Maťa píše:

  Áčko prý prohrálo 4,5:3,5. Vím jen, že prohráli Martin a Nela, remizoval Ríša.

 15. 15
  Tom píše:

  Výsledky 6. kola:
  http://chess-results.com/tnr572597.aspx?lan=5&art=3&rd=6&turdet=YES

  Bohužel dnešní zápas se nám příliš nepovedl. 3 partie jsme prohráli rychle (v podstatě v miniaturkách)a takový zápas se (i přes bojovnost ostatních) vyhrává těžko. Nedá se nic dělat, stále je naše situace v tabulce dobrá, ale příště už by to chtělo bodovat.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist