TJ Spartak Vlasim
20
Pro

SCM cup Říčany

Součástí říčanského vánočního soustředění tentokrát byl i malý uzavřený turnaj pro 6 hráčů. Složení nebylo vůbec špatné, a tak mě potěšilo, že jsem byl pozvaný a měl možnost si pěkně zahrát. Hrálo se v rodinné školce Stárkových. Začátek akce byl v pátek v 17 hodin. Jako první byl na řadě blitz turnaj (3+2) každý s každým 2x. Ačkoliv má hra nebyla úplně nejlepší, tak spolupráce mlsné ruky a troška toho štěstí přinesla 6,5 bodu z 10 a 1. příčku o jeden celý bod.

1. Vojta Jakub          2289                6.5/10                        
2. Stárek Stanislav    2212                5.5/10             
3. Němec Jáchym     2402                5.5/10
4. Mach Petr             2090                4.5/10
5. Šmolík Jáchym     2254                4/10
6. Hlavina Matouš    2125                4/10

Odměnou mi bylo 1000 Kč, což mi teď před Vánoci bodlo. :-) Po blitz turnaji následovala večeře a hned poté jsme se přesunuli do nedaleké tělocvičny a šel se hrát fotbal. Jelikož tam bylo dětí opravdu spousta, tak se udělaly 4 týmy zhruba po 7 lidech. Náš tým 2x remizoval 0:0 a jednou vyhrál 3:0. Jelikož jsme byli v tabulce druzí, tak nás čekalo s vítězi finále, ve kterém jsme velice přesvědčivě zvítězili 4:1, když hattrickem zazářil Jáchym Šmolík. :-) V posledních 10 minutách se ještě zahrál zápas „Vedoucí – all stars děti“. Za vedoucí nastoupili: Standa Stárek, Martin Vystrčil, Míša Strnad, Marek Otruba a bývalá vlašimská hráčka Julča Vilímová. Za „all stars děti“: Péťa Mach, Matouš Hlavina, Jáchym Němec, Jáchym Šmolík a já. Osobně jsem si vzal na starost Míšu Strnada, který měl náběhy v útoku opravdu parádní, ale co si budeme povídat, přes „Jakuba Diase Vojtu“ prostě nepřešel a ve všech případech jsem ho uhlídal a v zápase se neprosadil. :-) Ještě jsem si stihnul na konto připsat jeden gól a dvě asistence. Zápas jsme zvládli na výbornou a jasně v něm dominovali (výhra 4:1). Po fotbale jsme se odebrali ještě do obchodu, a pak už zalehnout a spát, ať zítra rapid stojí za to!

Ráno lehká snídaně a hurá od 9:00 do akce! První kolo mě čeká Péťa Mach, tak černými rychlá remíza a bílými za každou cenu pro bod! A vyšlo to. :-) Druhá partie se mi velice povedla a můžete se podívat sami na klíčový okamžik:

Druhé kolo mě čekal soupeř, který mě jako jediný dokázal v blitzu porazit (1,5–0,5) – Standa Stárek. První partie se mi vůbec nevedla, ale dokázal jsem to dostat do remízové koncovky, i když jsem měl od zahájení čistého floka méně. Koncovku jsem ovšem vůbec nezvládl a pustil jsem Standu stejně jako v blitzu po 3 kolech do čela. Sami můžete usoudit, jak nepříjemné mohou úplně remízové koncovky, někdy být…

V odvetě jsem si říkal, že musím vyhrát a zvládl jsem to na výbornou. Standovi jsem odmítl asi v 5. tahu remízu a za chvíli bylo hotovo.

Měl jsem 2,5/4 a čekal mě Jáchym Šmolík, kterého jsem dokázal v blitzu porazit 1,5–0,5, tak jsem si na něj celkem věřil. První partie, když jsem měl černé, skončila rychlou a klidnou remízou. Bílými jsem šel opět zabíjet. Partie byla drsného rázu, protože jsem velice rychle obětoval kvalitu za velkou aktivitu. Jáchymovi se to hrálo opravdu špatně a časem jsem prolomil jeho obranu. Nakonec jsem vyhrál až v koncovce, ale partie byla v mé režii. Už se blížilo ke konci turnaje a nestíhalo se moc dohrávat, proto jsme s Matoušem Hlavinou dali dvě remízy bez hry, aby se vše na pohodu stíhalo. Poslední dvojkolo mě tedy čekal Jáchym Němec. Nijak jsme nepočítali, jak na tom jsme, a hrálo se. První partii jsem si vzal klasicky černé a snažil se nějak přežít. Moc se mi to nedařilo a vypadalo to, že to bude nakládačka v podání Jáchyma. Ale někde polevil a nabídl remízu, protože si myslel, že už může stát i hůř. Já mu urval ruku, ani doteď nevím, jak pozice vlastně stála. :-) Nyní už jsme se opovážili podívat se, jak na tom jsme, a spočítali jsme si, že máme oba dva 5,5/9  a hrajeme vlastně o 1. místo! Rychle jsem nabídl remízu, protože mi to stačilo na zlato a Jáchymovi by to jistilo alespoň stříbro. V Říčanech je ovšem jméno Kuba Vojta známo jako chodící bodík, a tak ho vzít remízu ani nenapadlo. :-) Partie se mi ovšem mimořádně vydařila a Jáchym se dostal rychle do problémů.

Tudíž se mi stejným bodovým ziskem jako blitz podařilo vyhrát i rapid! A stejné pořadí bylo i na dalších medailových místech: 2. Standa Stárek a 3. Jáchym Němec (úplně stejně jako v blitzu jsem prohrál jen jednu partii, a to se Standou Stárkem černými).

1. Vojta Jakub          2289                6.5/10
2. Stárek Stanislav    2212                5.5/10
3. Němec Jáchym     2402                5.5/10
4. Hlavina Matouš    2125                5/10
5. Šmolík Jáchym     2254                5/10
6. Mach Petr             2090                2.5/10

Opět jsem si jako cenu převzal 1000 Kč, a tak to byl úspěšný víkend. :-) Akci jsme zakončili obědem a jelo se domů.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat Standovi za pozvání do turnaje. Byla to velice příjemná akce, a jestli se to někdy bude opakovat, tak se rád zúčastním znovu.

Výsledky na chess-results: blitz, rapid

(autor článku: Jakub Vojta)

1 reakce na “SCM cup Říčany”

  1. 1
    Maťa píše:

    Kubo, gratuluju k pěknému výkonu, partie jsem si s chutí přehrál. Co se týče šachů, tak tam bych na tvém místě neměl nárok, ale ve fotbale bych Strnyho uhlídal taky. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist