TJ Spartak Vlasim
14
Pro

Naši šachisté dovezli 2 medailová umístění

Do Týnce nad Sázavou se v sobotu 27. 11. sjelo na pátý turnaj Regionální žákovské ligy pouhých 38 šachistů, ale zase bylo možné bez problémů dodržovat všechna epidemiologická opatření, která se stále zpřísňují. V turnaji A nás reprezentovali Daniel Zeman a Jan Veselý. Honza byl nasazen jako čtvrtý a Dan šestý. Oba uhráli 11 bodů, ale Danovi pomohlo lepší pomocné hodnocení. Dan tedy v chlapcích 2. místo a Honza 3. místo. Děkujeme za tak pěkná umístění. V tomto turnaji hrálo 16 šachistů. Vlašim dále reprezentoval z Vlašimi Jáchym Slánský, který skončil na pátém místě s 10 body.

I ve druhém turnaji B naše šachové kroužky reprezentovali dva šachisté, a to Vojtěch Břesky a Tomáš Zeman. Oba uhráli 6 bodů. Vojta (sice stále registrován za Medvědy Zvole), ale do kroužků chodí k nám, skončil na 5. místě a Tomáš hned za ním na místě šestém. V tomto turnaji soutěžilo 13 šachistů.

Turnaj C měl tentokrát jen 9 šachistů, zde jsme zástupce neměli.

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

TURNAJ A:

Chlapci: 1. Síleš Jan – Říčany – 12 bodů

               2. Zeman Daniel – Vlašim – 11 bodů

               3. Veselý Jan – Vlašim – 11 bodů

Dívky: 1. Sehnoutková Laura – Říčany – celkově druhá – 12 bodů

TURNAJ B:

Chlapci: 1. Antoš Bořivoj – Brodce – 7,5 bodu

               2. Randák Jiří – Říčany – 7,5 bodu

               3. Kváča František – Sedlčany – 6,5 bodu

Dívky: 1. Dufková Tereza – Říčany – 7 bodů

            2. Kváčová Lenka – Říčany – 5,5 bodu

TURNAJ C:

Chlapci: 1. Kolář Edvard – Říčany – 7,5 bodu

               2. Hroník Petr – Říčany – 5,5 bodu

               3. Gelečjan Artak – Brodce – 5 bodů

Dívky: 1. Tošnerová Hana – Říčany – 6,5 bodu

            2. Skolková Karolína – Stříbrná Skalice – 5 bodů

            3. Hroníková Stella – Říčany – 2 body

Ještě zhodnocení průběhu seriálu Regionální žákovské ligy po 5 uplynulých kolech (Sázava, Sedlčany, Pravonín, Jílové, Týnec n.S.). V kategorii HD 16 je náš Jan Veselý na 13. místě, Vojtěch Vopálka na 15. místě a Karel Vávra na 21. místě. Celkem se v kategorii zúčastnilo turnajů 28 šachistů a naši mají k dobru tři turnaje, Karel dokonce 4 z devíti možných.

Kategorii H,D 14 vede náš Daniel Zeman, Tomáš Zeman je na 9. místě, Natálie Štanderová na 19. místě, Vojta Břesky je 20., Lenka Šťastná 21. a Lucie Brixí je prozatím 35., ale hrála jen jedenkrát. Celkem v této věkové kategorii zasáhlo do bojů 35 šachistů.

V kategorii H,D 12 se prozatím zapojilo 16 šachistů a naši šachisté Karolína Hrabánková je zatím 11., Jakub Čáp 12. a Němeček Adam 14., ale Adam hrál jen jedenkrát, Jakub dvakrát a Kája třikrát, mají tedy ještě rezervu k získání dalších započitatelných bodů a mohou svá umístění vylepšit.

V kategorii H,D 10 zatím hrálo 20 šachistů a naši šachisté se seřadili ve výsledkové listině takto: Matěj Žížala 8. místo, Tomáš Brixí 13. místo Vladimír Michálek 16. místo, Eliška Břeská 17. místo a Barbora Břeská 20. místo. Matěj hrál 2x a ostatní jen 1x u nás doma.

Velice nás těší, že celou Regionální žákovskou ligu vede náš Daniel Zeman s 52 body. Soupeři hned za ním mají o zápas méně, nebude to mít lehké, ale my věříme v Danův zápal pro šachy a příkladnou bojovnost.

Srdečně blahopřejeme za dosažené výsledky, vzornou reprezentaci, děkuji i všem za dovoz a doprovod dětí na šachový turnaj.

Výsledky na chess-results

Fotky

Pořadí RŽL: celkové, kategorie

(Zaznamenala: Marie Filipová)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist