TJ Spartak Vlasim
22
Kvě

Střípky z archivu – rok 1999 díl 2

Ve druhém díle vzpomínkového článku na rok 1999 se podíváme na akce ze začátku roku. Vévodit jim bude reportáž z bleskovky v Postupicích a milý rozhovor s tahounem místního oddílu Pavlem Filandrem. Podíváme se i na Mistrovství ČR škol, kde před 23 lety dotáhl pražskou základní školu Uhelný trh k vítězství budoucí velmistr David Navara.

Začněme ale Memoriálem Vojtěcha Boříka, jehož 18. ročník se hrál netradičně 2. ledna. Do Týnce si tehdy přijelo zablicat 65 hráčů a do finálové skupiny“A“ se podařilo probojovat trojici Vlašimáků (Vašek Gergelits, Arnold Krischke, Tomáš Vojta) – viz tabulka níže. Umístění dalších 4 hráčů našeho oddílu: 26. Ondra Matějovský, 30. Míra Lalouček, 51. Honza Kořínek, 54. Jarda Pazdera.

Velmi aktivním členem našeho oddílu byl v 90. letech Arnold Krischke. Zde je jeho článek o turnaji v Karlíně:

V prvním díle vzpomínání na rok 1999 jste si mohli přečíst o překvapivém postupu Gymnázia Vlašim do republikového finále škol. A ani v něm se čtveřice Honza Bašta, Ondra Vykouk, Honza Starec, Michal Doubek neztratila:

Závěr bude patřit bleskovce v Postupicích, která tehdy byla velmi oblíbená. Díky pěkným cenám a například i pivu zdarma, které se zde čepovalo, se sem sjížděla početná a kvalitní konkurence. Ve 13. ročníku tomu nebylo jinak a zajímavé je, že rozdíl mezi 1. až 7. místem celkového pořadí byl pouhý bod. Přečíst si můžete i rozhovor s tahounem postupického oddílu Pavlem Filandrem, který byl (díky Renatě Frídové) zveřejněn v časopise Gambit. Pan Filandr před 23 lety uvedl, že jeho největší úspěch je, že zachránil oddíl před zánikem. A to platí do dneška, díky němu šachový oddíl v Postupicích funguje (na rozdíl od řady jiných vesnických klubů) i v roce 2022.

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Střípky z archivu – rok 1999 díl 2”

  1. 1
    Maťa píše:

    Škoda, že jsem se před 23 roky v Gambitu blíže nerozepsal o hracím systému ve finále přeboru škol. Už si totiž nepamatuju, jak přesně to bylo, ale určitě se nehrálo švýcarem – ředitel turnaje Jiří Daniel vymyslel nějaký divácky atraktivní systém. :-) Rozhodně byly základní skupiny, kde se nám zadařilo, díky čemuž jsme skončili tak dobře, přestože nikdo z hráčů neuhrál víc než 50 %. Na druhou stranu to tím pádem měli naši hráči těžké, protože pak hráli jen se silnějšími soupeři (jak se píše v článku, papírově jsme byli druzí nejslabší). Každopádně to tenkrát byl pěkný úspěch, který až za spoustu let překonaly ZŠ Načeradec a ZŠ Dolní Kralovice ziskem bronzových medailí.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist