TJ Spartak Vlasim
22
Lis

Pravonín si připisuje první výhru

Třetí kolo Regionálního přeboru „C“ proběhlo v Pravoníně ve Spolkovém domě. Hrálo se v neděli 14. 11. a naším soupeřem byli šachisté z Kutné Hory. Ti se nachází na konci tabulky, ale to je tím, že měli první kolo volný los. Do zápasu jsme vstupovali jako mírní favorité a první výsledky to potvrdily. Na čtvrté desce vyhrává Tomáš Hašek a připisuje tak našemu týmu první bod. Další bod pro družstvo zaznamenala Pepi Dudková na poslední šachovnici. Pepi získala v partii jezdce a pak už to byla formalita. K Pepi se přidává i její mamka, která nás dostává do vedení 3-0. Ostatní šachovnice stojí také dobře, tak si začínáme věřit na vítězství. K němu přispívám i já, když vyhrávám na sedmé šachovnici.

Lukáš Filip – Dejmek Tomáš – pozice po 38. tahu:

39. f5+ gxf5 40. h5 Kf7 41. h6 Kg6 42. h7 Kxh7 43. f7 +-

Na první šachovnici už Vláďa Horák nechce nic riskovat a ve vyrovnané pozici dává remízu. Nyní už víme, že zápas vyhrajeme. Na páté šachovnici kapituluje Lukáš Zeman v prohrané koncovce. Škoda, Lukáš hrál pěknou partii, ale v závěru udělal chybu. Na třetí šachovnici chyboval v propočtu Míra Lalouček a prohrává. Míra celý zápas tahal za delší konec provazu, takže prohra určitě zamrzela. Poslední zápas hraje na druhé šachovnici pan Innemann, který nakonec vyhrává a připisuje nám další bod. Vítězíme 5,5–2,5. Myslím si, že celý zápas jsme měli pod kontrolou. A výhru jsme si zasloužili.

Příští zápas odehrajeme v Sendražicích 28. 11. 2021.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem za trpělivost při začátku zápasu. Jelikož jsme začali o něco později kvůli nastavení hodin a mému zpoždění. Také bych chtěl týmu pogratulovat a poděkovat za první vítězství.

Tabulka po třetím kole:

Stránky RP

(autor článku: Lukáš Filip)

8 reakcí na “Pravonín si připisuje první výhru”

 1. 1
  Tom píše:

  Pěkný diagram Lukáši. Mám rád koncovky různopolných střelců, ani náhodou nejsou všechny remis. :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  Jo, 39.f5+ bylo zahráno v pravý čas. Jestli se nepletu, tak o tah později už by soupeř volné pěšce chytal a byla by to asi remíza. Soupeř ale nejspíš ten motiv oběti pěšce vůbec neviděl, jestli ty barvičky ukazují dobře, tak hrál 38…a5 a hrozbu ignoroval (k tom mohla přispět i časová tíseň před 40. tahem).

  Jinak gratuluju Pravonínu ke 3 bodům. Nejvíc se blýskla Danka Dudková, která porazila silného Tomáše Kopeckého.

 3. 3
  Maťa píše:

  Nedělní zápas Sendražice B – Pravonín proběhne v náhradním termínu (pokud budu optimistou):

  „STK SŠS rozhodla přerušit mistrovské soutěže družstev 2021/2022,a to odložením zápasů do konce roku 2021 na období duben-květen-červen 2022. STK v lednu 2022 rozhodne o pokračování soutěží dle nalosování a stanovení termínů pro dohrání odložených utkání či o ukončení soutěží bez náhrady.
  Důvodem tohoto rozhodnutí je především výrazné zhoršení aktuální epidemiologické situace s rekordními nárůsty nově nemocných osob nemocí Covid-19 a narušení soutěží vyplývající z nového omezení, tj. zákazu účasti neočkovaných šachistů na sportovní činnosti. To může v některých oddílech a družstvech vést k situaci, kdy nebude možné složit družstva tak, jak bylo záměrem před začátkem soutěží, či je složit vůbec.

  V období do konce roku 2021 lze dle rozpisu nalosované zápasy předehrát, a to při dodržení všech epidemiologických opatření a s jasně daným souhlasem zástupců obou družstev, který bude sdělen vedoucímu soutěže, nejpozději v pátek ve 20 hodin před nedělním termínem zápasu.“

 4. 4
  Tom píše:

  Tohle je pro Pravonín konec sezony, je přeci jasné, že koncem roku nebude situace jiná než teď. Osobně považuji rozhodnutí STK SŠS za zbabělé. Covid tu bude pořád a je potřeba se s ním naučit žít (není to nic tak hrozného, aby se člověk před tím roky schovával). A zdůvodňovat to tím, že soutěž narušuje neúčast neočkovaných šachistů, je směšná. Měli rok možnost se před covidem chránit a teď se má kvůli nim zas všechno rušit? Snad budou mít svazoví bafuňáři více odvahy než ti krajští a ligové soutěže poběží dále.

 5. 5
  Patrik P. píše:

  Je smutné, že se zodpovědní lidé musí začít znovu omezovat kvůli nezodpovědným lidem, kteří se odmítají nechat očkovat a věří nejrůznějším konspiračním teoriím. Teď už je to těžké, když jsou zase plné nemocnice. Dalo se tomu předejít.

 6. 6
  Martin píše:

  Je to kazdyho vec jestli to do sebe chce pichnout nebo ne…

 7. 7
  Patrik P. píše:

  Je to každého věc, ovšem nezodpovědná vůči společnosti, ve které všichni žijeme.

 8. 8
  bohouš z buše píše:

  Souhlas s Tomem (kom 4)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist