TJ Spartak Vlasim
18
Lis

Turnaj smíšených dvojic v Brně

Chess team Brno v čele s Neklanem Vyskočilem a Bowling centrum Brno za podpory řady sponzorů uspořádaly ve středu turnaj smíšených dvojic (muž + žena). Této netradiční akce se zúčastnilo 33 dvojiček a podle ohlasů to byl velmi povedený turnaj. Ve startovním poli bylo možné najít hned 3 hráče (ať už současné nebo bývalé) našeho oddílu.  Nela Pýchová si zahrála s mecenášem Moravské Slavie Brno Michalem Vávrou, Ríša Mládek s Kristýnou Laurincovou a Patricie Fuxová se svým strýcem Václavem Paclem. Hrálo se na 7 kol tempem 15 minut + 5s. za tah.

Nejlépe si vedl Ríša, který se svou spoluhráčkou obsadil 2. místo a z Brna si odvezli odměnu ve výši 4 000 Kč.  Takto si Ríša například poradil s  IM Zwardoněm:

Dva otazníky u posledního tahu bílého Je7 naznačují, že to byla hrubá chyba. Dokážete najít vítězný tah Ríši, po kterém se letošní vítěz Czech Openu okamžitě vzdal?


Ríša a Kristýna se svatozáří při vyhlášení. :-)

Nela s Michalem obsadili 14. místo a Patricie 21. Na turnaji natáčela i Česká televize a pohlednou Patricii si vybral k rozhovoru redaktor ČT. Díky pohotovému Petru Koutnému se na rozhovor můžete podívat (ve videu je možné zhlédnout i závěr partie Mládek-Bureš):

Výsledky na chess-results

Článek o turnaji na NŠS

(autor článku: Tomáš Vojta)

3 reakcí na “Turnaj smíšených dvojic v Brně”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ríšovi s Kristýnou gratuluju! Zajímavý je, že díky jejich předpotopním rapid elům byli nasazeni až ve druhé polovině a už v prvním kole hráli předčasné finále proti pozdějším vítězům. Škoda, že V. Zwardoně neporazila o kolo později i Nela, prý to měla úplně vyhraný, možná by pak Ríšova dvojička byla první. :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Článek Neklana Vyskočila na webu JŠS:
  http://jmsschess.cz/2021/11/turnaj-smisenych-dvojic/

 3. 3
  Maťa píše:

  Neklan píše, že byl Ríša v Pardubicích čtvrtý, přitom tam bral bronz. Vypadá to na nějaké mediální spiknutí proti Ríšovi, protože já jsem pro změnu psal do Zpravodaje města Vlašimi, že skončil na MČR ve Zlíně dvanáctý (při deseti účastnících), což už jsem tady jednou někde uváděl. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist