TJ Spartak Vlasim
16
Kvě

Střípky z archivu – rok 1999 díl 1

V roce 1999 vzkvétal regionální časopis Gambit, a tak díky němu (a svým poznámkám) mohu činnost našeho oddílu před 23 lety zrekonstruovat tak, jako by to bylo včera. :-) Přesto, že už jsem se v předchozích článcích zmínil hned o 9 různých akcích (mimo jiné o bleskovce na hoře Blaník, o výsledcích všech našich družstev v sezoně 98/99, sportovních vícebojích v Rakovníku a ve Vlašimi atd.), mám k dispozici ještě tolik materiálu, že vzpomínání na rok 1999 mohu rozdělit na 6 dílů. V tom prvním se podíváme na mládežnické soutěže.

A začněme tehdejším ročníkem RŽL. Hrálo se celkem 6 turnajů a jednoznačným vítězem se stal Ondra Mejzlík. Podívat se můžete na výsledky z Čerčan a celkové pořadí, které zcela ovládli hráči Vlašimi.


Vašek Gergelits a Ondra Staněk sledují v roce 1999 partii Dana Houdka

Skvěle si naši mladíci vedli i v 1. lize mládeže (tehdy se jmenovala Česká liga dorostu). Podívat se můžete na jejich cestu (výsledky 2. až 5. kola bohužel nemám) k 3. místu, což byl před 23 lety pro Vlašim velmi pěkný úspěch.

Do republikového finále přeboru škol se dokázalo probojovat vlašimské gymnázium a to i přesto, že v oblastním kole nepatřilo k favoritům. Zářil tehdy Honza Starec.

A první vzpomínání na rok 1999 zakončíme pohledem na akce, které se děly ve vlašimském šachovém kroužku. Za pozornost stojí zejména sportovní desetiboj – připomenout si můžete třeba to, kdo byl nejlepší ve střelbě ze vzduchovky anebo v piškvorkách. :-)  

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Střípky z archivu – rok 1999 díl 1”

  1. 1
    Maťa píše:

    Děkuji Tomášovi za vzpomínkové články! Třeba na ten Nymburk už jsem skoro zapomněl, přitom to byl tenkrát pro Gymnázium Vlašim úspěch, papírově to na 1. místo nebylo. Ale jak píše Tomáš, hlavním strůjcem skvělého výsledku byl Honza Starec (6,5/7), který si na to ale vůbec nepamatuje (mluvil jsem s ním tento týden) :-) – vzpomněl si až na dvoudenní republikové kolo. Do Nymburka jsem vlašimský tým doprovázel já (stejně jako pak na republiku) a zajímavostí je, že tenkrát jely všechny školy, které postoupily z benešovského okresního kola, společným soukromým autobusem z Benešova (zařizoval Oldřich Sládek).

  2. 2
    Tom píše:

    Republikové kolo Přeboru škol bude zmíněno ve druhém díle. I tam byl Honza nejúspěšnějším hráčem týmu. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist