TJ Spartak Vlasim
17
Lis

Polabiny B – Vlašim 3,5:4,5

Los třetího kola 1. ligy nás poslal do Pardubic, kde jsme se utkali s béčkem Polabin. Oba týmy byly oslabeny o mladíky, kteří tento týden bojují na Polofinále juniorů, ale přeci jen více to pocítili domácí, kteří (poté, co jim kvůli covidu odpadl sobotu další hráč) nastoupili dokonce jen v 7 lidech.

Utkání se od počátku (a to nejen díky tomu, že jsme vedli 1:0 dopředu) vyvíjelo jasně v naší režii. Další body jsme poměrně rychle přidali společně s Jardou Voříškem. U mě soupeř nezvládl zahájení a Jarda se blýskl pěknou miniaturkou.

Za stavu 3:0 byla uklidňující i remíza Ríši Mládka s velmistrem Votavou.  Ríša sice nehrál příliš dobře (sám svoji hru komentoval ostřeji :-) ), ale zato na rozdíl od soupeře svižně. Domácí borec stál na výhru, ale s nedostatkem času pozici nezvládl a ve finále mohl být za remízu ještě rád. Pak sice prohrál Ondra Mejzlík, kterému nedal šanci FM Petr Červený, ale to nic neměnilo na faktu, že si kráčíme pro 3 body. To definitivně potvrdil Robin Hrdina, který se lépe než soupeř orientoval v zápletkách střední hry. Za stavu 4,5:1,5 oba naši hráči doplatili na špatné hospodaření s časem. Martin Horák pěkně přehrál Honzu Vránu (elo 2409) a získal nadějnou věžovku s pěšcem navíc. Bohužel to ale dopadlo takto …

Horák M. – Vrána J. – pozice po 36. tahu černého:

37.Vd7?? Vxc6 a Martin šokován svojí předchozí chybou si nechal spadnout čas. 0-1

Trochu podobné to bylo i u Kuby Petra. Dobrou pozici pokazil kvůli nedostatku času a koncovku s pěšcem méně už ubránit nezvládl. Je dobře, že jsme si takové trochu smolné partie vybrali už za rozhodnutého stavu. :-)  

Po 3 kolech máme na kontě 7 bodů a jsme na průběžném 2. místě. To je fantastický úvod soutěže! Navázat se na něj pokusíme v neděli 28. 11., kdy na domácích stolech přivítáme tým Kobylis.

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

19 reakcí na “Polabiny B – Vlašim 3,5:4,5”

 1. 1
  Maťa píše:

  Dohodl jsem se s redakcí Benešovského deníku, že jim budu posílat stručné zprávy z víkendu. Zatím to vypadá, že budou jen v internetové verzi novin, tak snad tam někdo chodí a trochu to okresní šach zviditelní.

  V listopadu jsem poslal dva články (text je můj, nadpisy dělá redakce):

  https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/sachova-liga-vlasim-prehrala-polabiny-v-tabulce-ji-patri-druhe-misto-20211116.html

  https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/havlik-vyhral-nad-mistrem-vojta-slavi-stribro-a-postup-do-finale-20211124.html

 2. 2
  Blanka píše:

  Dnes hraje áčko ve Sporthotelu proti TJ Kobylisy
  Rydl – Hinks
  Mládek – Brejnik
  Horák- Slovák
  Mejzlik- Pařízek
  Voříšek Jarda- Skypala
  Hrdina- Dvořák
  Vojta Kuba- Kopta
  Vojta Tomáš- Molkanov

 3. 3
  Blanka píše:

  Kuba Vojta vyhrál. 1-0

 4. 4
  Blanka píše:

  Robin remizoval.

 5. 5
  Blanka píše:

  Tomáš vyhrál. 2,5-0,5

 6. 6
  Blanka píše:

  Jarda vyhrál.

 7. 7
  Blanka píše:

  Jirka vyhrál. 4,5-0,5

 8. 8
  Jarda P. píše:

  Paráda, gratulace !

 9. 9
  Maťa píše:

  Ríša prohrál. Ve zbývajících partiích tuším dvě lepší remízy.

 10. 10
  Zdeňka píše:

  Ondra taky vyhrál

 11. 11
  Kuba Vojta píše:

  Martin remizoval. Vyhráli jsem 6:2 a jdeme si pro postup!

 12. 12
  Kuba Vojta píše:

  Díky remíze OÁZY jdeme na 1. příčku! No to je start do sezony v 1. i v 2. lize, že to není snad ani možný… :-D

 13. 13
  Tom píše:

  Výsledky 4. kola 1. ligy:
  http://chess-results.com/tnr572597.aspx?lan=5

  Radost hrát nedělní zápasy, je opravdu neskutečné, jak hladce porážíme kvalitní soupeře. :-)

 14. 14
  Kryštof K. píše:

  Válec! :-)

 15. 16
  Tom píše:

  S tím nadpisem bys redaktora taky mohl nějak usměrňovat. :-) Takhle to vypadá, že jsme porazili nějaký saláty, co jsou poslední. Přitom Kobylisy byly velmi silné.

 16. 17
  Maťa píše:

  S nadpisy redaktora usměrňuju pořád. :-) Tenhle mi přijde zrovna v pohodě, Kobylisy jsou opravdu poslední, což viděl v té tabulce, kterou tam bohužel nedal. Spíš mi přijde divný, že je zápasový souhrn (výsledek a kdo bodoval) až pod krátkou zprávou z RŽL, a ne pod zprávou o zápase. Ale nechci furt něco urgovat, u těch předchozích nadpisů jsem ale musel. V jednom byla gramatická chyba a druhý zněl původně: „Havlík vyhrál nad mistrem. Vojta slaví stříbro a postup do finále.“ :-) Jinak nevím, jak moc velký smysl ty články mají, když nejdou do tištěné verze novin, ale třeba se tam nějaký vejde, až tam nebudou mít co dát.

 17. 18
  Tomáš Gergelits píše:

  Koukám, že s těmi sportovními redaktory jsou problémy stále :-) . V devadesátých letech minulého století mi jeden (nebudu jmenovat, ale monogram měl Z.K.) z Benešovského deníku nejen že bez mého vědomí zásadním způsobem někdy upravoval obsah článků, ale „vylepšoval“ (pravděpodobně v dobrém úmyslu) mi je hrubými pravopisnými chybami (např. shoda podmětu s přísudkem). Nemyslím si, že mi občas něco neuteče, ale co je moc, to je moc.

 18. 19
  Patrik P. píše:

  Přístup redaktorů Benešovského deníku k jazyku českému je poněkud zvláštní, ale moc bych to nerozebíral. Aby nám šachové zprávy nepřestali uveřejňovat… :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist