TJ Spartak Vlasim
11
Lis

Vršovice – Vlašim B 1,5:6,5

Před 5 lety prohrálo vlašimské áčko ve 2. lize ve Vršovicích nejtěsnějším rozdílem. V neděli to domácím i s úrokem vrátilo béčko. Po výborném výkonu (proti +- vyrovnanému soupeři) zvítězilo drtivě 6,5:1,5 a po dvou odehraných kolech je se 4 body v popředí druhé ligy.

Skóre utkání načal Robin Hrdina, který přesvědčivě přehrál jednoho z nejlepších odchovanců benešovského šachu Milana Srbu.

Srba M. – Hrdina R. – pozice po 26. tahu bílého:

26…Vxf2+! a bílý dostane mat. 0-1

Stejně přesvědčivě vyhrál i Kuba Vojta, který tak skvěle zvládl svou premiéru na první desce.  Kuba, jak je jeho dobrým zvykem, partii okomentoval:

Další bod na naše konto přidal Vojta Dudek, který potrestal velkou soupeřovu hrubku ve střední hře. Na již 4:0 se povedlo zvýšit mně. Jako obvykle to nebyl žádný strategický koncert :-) , ale ve složité pozici jsem se lépe orientoval a soupeř navíc (v již obtížném postavení s kvalitou méně) překročil čas. „Zlatou půlku“ přidal David Zvolenský. Moc radosti z ní ale neměl. S materiálem navíc stál totiž na výhru, po jednotahové hrubce se ovšem situace zcela obrátila. Soupeř ale nejspíše překvapen nenadálým obratem nečekaně souhlasil se smírem. Trochu podobné to bylo i na osmé desce. Ondra Matějovský stál celou dobu lépe, pak ale málem porazil sám sebe. :-)  

O to, že to pro Vršovice skončí debaklem, se postaral Kuba Voříšek, který přehrál jednoho ze dvou cizinců v dresu domácích.  Poslední dohrávala jako obvykle Nela Pýchová.

V zajímavé partii se výhoda přelévala z jedné strany na druhou, větší šance měl ale domácí hráč. Na úplném konci ale zase mohla poměrně jednoduše vyhrát Nela, takže remíza byla asi spravedlivým výsledkem.

Příjemný den jsme společně (až na některé výjimky – jeden šel dělat ducha a druhý sledovat potetovaná strašidla :-) ) zakončili pozdním obědem U Pštrosa. Družstvo zaslouží velkou pochvalu za výborný výkon, vyhrát 6,5:1,5 nad poměrně silným soupeřem je skvělé!

Ve 3. kole přivítáme v neděli 21. 11. na domácích stolech tým Prachatic. Ten patří spíše ke slabším družstvům, ale stále mám v paměti, jak hladce jsme před pár lety na jejich půdě prohráli s áčkem (tehdejší reportáž). Pokusíme se jim to vrátit. :-)

Stránky 2. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

16 reakcí na “Vršovice – Vlašim B 1,5:6,5”

 1. 1
  Euwe a Vašek píše:

  Ty Kubovy Svěšniky mám rád, ať to tam sype dál a pak nám to taky vždycky okomentuje.

 2. 2
  Kuba Vojta píše:

  Svesnik je na klíč! Jo, a tati zapomněl si dodat, že já jel dávat hattricky do Říčan na fotbálek ;-) .

 3. 3
  Maťa píše:

  Kuba jel góly dávat, já je šel sledovat. :-)

 4. 4
  HonzaS píše:

  Ahoj,
  Svesnikovove variante jsem nikdy nerozumnel a pripada mi divna za bily i za cerny, tak ted mozna diky Kubovym komentarum neco z toho pochopim :-)

 5. 5
  Patrik P. píše:

  Ještě že hraju Rossolimo… :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Informace pro případné diváky: zítřejší zápas s Prachaticemi začne až v 10.30.

 7. 7
  Patrik P. píše:

  Zdravím Luky tým z Jihlavy. Jak to vypadá ve Vlašimi? :-)

 8. 8
  Stanice píše:

  Zatim je to 6:0 hraje jeste Mata a Nela. Samozrejme pro nas /)

 9. 9
  Jarda P. píše:

  Tak to je paráda :-). Že mě ani nepřekvapuje kdo to zdržuje ;-) .

 10. 10
  Patrik P. píše:

  Stanice taky vyhrála? :-O To jsou věci. :-D Gratuluju!

 11. 11
  Stanice píše:

  Jak vůbec můžeš pochybovat? Spíš mě zajímá jestli to Maťa alespoň zremizuje!

 12. 12
  Maťa píše:

  Já jsem prohrál, Nela remis.

 13. 13
  Tom píše:

  Dnes jsme zápas zvládli opravdu skvěle. Prohra 6,5:1,5 je pro Prachatice ještě lichotivá, chvílema to vypadalo na kanára. :-) Blýskl se hlavně Kuba, který na první šachovnici porazil Honzu Havlíka (elo 2379).

 14. 15
  Patrik P. píše:

  Kuba je drtikol. :-D

 15. 16
  Patrik P. píše:

  Áčko do Extraligy, béčko do 1. ligy! :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist