TJ Spartak Vlasim
27
Dub

Střípky z archivu – třetí třetina roku 2000

Posledním vzpomínkovým článkem, který bude mít v letopočtu na začátku dvojku, bude připomínka blicek a rapidů z konce roku 2000. Podíváme se do Kladna, Pardubic, Budějovic a taky na Kopeček do Chotýšan, kde proběhla vůbec poprvé naše vánoční blicka.

A začněme Memoriálem J. Saidla, na který jsme do Kladna vyrazili tehdy v tradiční sestavě společně s Tomášem Haškem a Honzou Baštou. Docela zajímavé je, že tehdy s námi jel i Michal Schula, který byl ve Vlašimi na dovolené (v turnaji skončil až na 19. místě). 17kolový švýcar byl velmi vyrovnaný a na vítězství stačilo 13 bodů.

O týden později jsme si společně s Maťou a naším kamarádem z Ledče n. S. Martinem Makešem zajeli do Pardubic na místní regionální přebor v rapidu (9 kol, 2×20 min.). Mně se v turnaji dařilo, v posledním kole jsem pěkně porazil IM Michala Konopku (elo 2453) a se 7,5 body skončil druhý. Ve svých poznámkách mě pobavila tato věta: „Po turnaji jsme měli v plánu zajít do místního bazénu, ale poté, co se Maťa přiotrávil hamburgerem, jsme to raději odpískali.“ :-)

17. listopadu stejná výprava (tedy Hašek, Bašta, Vojta) jako do Kladna a před tím do Peček vyrazila na blicák do Českých Budějovic. Díky výborným cenám byl turnaj kvalitně obsazen, což trochu pocítil Tomáš, který skončil šestý od konce.

Náš vánoční turnaj je už dvě desetiletí spjat s hostincem Na Kopečku v Chotýšanech. Vždy tomu ale tak nebylo a 26. prosince 2000 je datum, kdy se zde hrálo poprvé. Podařilo se mi dohledat článek, který před 22 lety visel na nástěnce ve městě, jistě vás pobaví z něj čišící rivalita mezi Vlašimí a Benešovem (kde jsou ty krásné časy). :-)

Hned druhý den se Maťa s dětmi vydal na Táborskou věž. Krátkou zprávu o turnaji z regionálního časopisu Gambit si můžete níže přečíst:

Poslední akcí roku 2000 byl Memoriál V. Boříka v Týnci (30. 12.). Docela mě zaujala poznámka, že jsem na turnaj odjel, když jsem měl teplotu 38 stupňů. Dnes by mě za něco takového nejspíše na místě zastřelili. :-)   Stejně jako u našeho vánočního turnaje se podařilo dohledat článek z nástěnky ve městě:

Příště je na řadě rok 1999 ….

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist