TJ Spartak Vlasim
07
Zář

Nové elo

Tomáš Vojta

5. 9. 2008 vyšla nová listina osobních koeficientů hráčů České republiky, ve které jsou započteny turnaje za poslední 4 měsíce. Členové našeho oddílu byli o prázdninách velmi aktivní, a tak se elo přes léto změnilo hned u třinácti z nich.

Hned pětice hráčů zvládla za léto odehrát více jak 30 partií. Nejvíce se činil David Zvára, který jich odehrál celkem 40, a zajímavé je, že i přes tento velký počet zápasů mu elo zůstalo takřka stejné. Největší nárůst zaznamenali dolnokralovičtí talenti – Lukáš Jelínek a Patrik Pýcha. Lukáš si polepšil o 154 bodů a Patrik o 129. Výborně si vedli i Ondřej Matějovský (+46), František Innemann (+39), Štěpán Vopěnka (+32), Jirka Mejzlík (+25) a Pavel Vojta (+26).  Celkově si 10 hráčů našeho oddílu svůj osobní koeficient vylepšilo a pouze 3 (a to ještě jen minimálně) si pohoršili.

Největší skok v rámci našeho oddílu udělal tentokrát 13letý Lukáš Jelínek z Dolních Kralovic, na snímku v souboji s Nelou Pýchovou v letním oddílovém přeboru. Foto: Jaroslav Pýcha

Na přehlednou tabulku s ely hráčů našeho oddílu se můžete podívat v sekci KE STAŽENÍ.

Kompletní národní elolistinu  si můžete stáhnout na adrese zpracovatele.

FIDE elo najdete na těchto stránkách.

24 reakcí na “Nové elo”

 1. 1
  Maťa píše:

  Úplně nejvíc partií uhrál za ty 4 měsíce Patrik – 48, akorát některé nebyly s elisty… Pěkný článek o národním elu je na http://www.novoborsky-sk.cz/index.php?orderby=2088 – zaujalo mě například, že Adéla Nguyenová má 8. největší nárůst koeficientu z celé ČR (z 1366 poskočila na 1617)! V lize dorostu si oproti loňsku v nasazení výrazně pomůžeme, jen to potvrdit na šachovnicích! :-)

 2. 2
  Jirka píše:

  V článku i excelovské tabulce chybí Štěpán Vopěnka s aktuálním elem 1472 a skokem +32. První elo získal až individuálním výpočtem po Jánkách (1440), s ním už hrál Zaječice, na zápočet pak KP v Sedlčanech, oddílák a turnaj A na táboře v Růžené.

 3. 3
  Maťa píše:

  V článku nechybí, to ses, Jirko, špatně podíval :-) . Tabulku by zítra měl opravit Ondra Staněk.

 4. 4
  Jirka píše:

  Maťa: I po elovém skoku základní sestavy družstva 1.ligy dorostu bychom byli v loňské skupině až pátí nasazení. Lepší průměr než našich aktuálních 1572 měl loni Bedřichov, Náměšť, Říčany a Duras. Přitom Náměšť se zachraňovala do posledního kola, Říčany do předposledního. Na druhé straně jsme my byli loni třetí až z pozice 11. nasazeného!!! :-D

  Robin a David si navíc aktuální elo asi dlouho nepodrží – přepíše se jim prvním elem FIDE. Tady nevím, zda :-) nebo :-( ?

 5. 5
  Jirka píše:

  Maťa: sorry, už blbě vidím, v mém věku je to snad omluvitelné :-) .

 6. 6
  Maťa píše:

  V lize dorostu je to vždy tak trochu loterie, vyrovnaných zápasů tam bývá opravdu hodně – je to skvělá soutěž! :-)

  Robin má na Fide jen 8 partií (s výsledky na cca 1670), takže si ještě počká, potřebuje jich 9. David by měl mít lehce pod 1800 (snad 1792 podle kalkulačky), kazí mu to 0,5/4 z březnové republiky, jinak by to bylo o dost lepší. Ale ono je to jedno, silnějšího šachistu by to z něj neudělalo :-). Jinak mám pocit, že národní elo se přepisuje, jen když je Fide vyšší.

 7. 7
  Jirka píše:

  Na základě nové elo-listiny byl aktualizován i žebříček středočeské mládeže. V TOP 20 máme všech 5 našich žáků s osobním koeficientem :-) (dále Kladno, Říčany a Řevnice po třech) a tak jsme přerušili několik let trvající říčanskou dominanci. Na nejvyšších příčkách zatím nejsme, ale kvalitní tým nedělá jedna individualita :-D .

 8. 8
  Maťa píše:

  Tak Štěpán už v tabulce je, zatím mu v oddíle patří 33. místo. Jinak kdo to neví, Martin Nguyen už není členem našeho oddílu, v srpnu přestoupil do Říčan, kde si zahraje dorosteneckou extraligu.

 9. 9
  Tom píše:

  V sekci „ke stažení“ jsem aktualizoval ela vlašimských hráčů. K 1.10.2008 vyšlo nové ELO FIDE, které se změnilo u 5 našich hráčů. Solidní bodové zisky zaznamenal Ondra Matějovský, Ondra Mejzlík a Pavel Vojta. Naopak o nějaké ty bodíky jsem přišel já a pan Innemann.

 10. 10
  Hermelín píše:

  Tome, přehlédl jsi vašeho nového FIDE elistu Davida Zváru – 1826 :-)

 11. 11
  Stanice píše:

  Nepřehlédl je tam! :)

 12. 12
  Hermelín píše:

  Soubor s ELO hráčů byl změněn 7. října 2008 9:50:47. Nedostal jsi mě :-)

 13. 13
  Tom píše:

  Máš pravdu na Davida jsem zapomněl. Čím se mu tímto omlouvám a děkuji Stanici, že mou chybu tak rychle napravil :-)

 14. 14
  Maťa píše:

  Podle Davidova mezinárodního ela se mu k 1. říjnu automaticky upravilo i to národní, se kterým už bude startovat v soutěžích družstev. Jinak elo 1826 určitě všem účastníkům oddílové schůze ze září 1996 připomíná tehdejší bouřlivou debatu kolem sestavy Vlašimi A v divizi. Davidovi ne, tomu byly 2 roky… :-)

 15. 15
  Tom píše:

  No, snad David dopadne lépe než ten dotyčný, kvůli kterému ta bouřlivá debata byla. Mimochodem Maťo, mám Davida přesunout na poslední místo žebříčku? :-)

 16. 16
  Maťa píše:

  :-) Myslím, že ne každý by to pochopil… :-)

 17. 17
  Maťa píše:

  Fide dnes zveřejnila aktuální ratingy k 1. 1. 2009. Podle očekávání se na mezinárodní elo listině objevují dva nováčci z našeho oddílu a oba si oproti národnímu elu výrazně polepšují: Ondra Staněk (náš webmaster) 2047 a Robin Hrdina 1771. Nová národní listina vyjde 5. ledna, tak to pak všechno Tomáš Vojta shrne v samostatném příspěvku. Elo Fide jednotlivých hráčů můžete vyhledat na http://ratings.fide.com/ .

 18. 18
  Tom píše:

  Článeček o novém ELU napíší příští týden. Moc hráčům našeho oddílu se ale za toto období nezmění.

 19. 19
  Jirka píše:

  Právě byla zveřejněna nová elolistina, platná od 5.1.2009

 20. 20
  Jirka píše:

  Velké změny jsme v oddíle nezaznamenali, partie mají jen žáci a Maťa, Stanici se započetlo FIDE-elo do národního (2047) :-) .

  Co je zajímavé, tak Robin má různé národní (1695) a FIDE (1771), i když má první FIDE :-( … tomu trochu nerozumím.

  Štěpán Vopěnka (1503) i Patrik Pýcha (1475) si připsali něco přes 30 bodů, Lukáš Jelínek (1459) a Maťa (2039) o pár bodíků přišli. Největší ztrátu zaznamenal David Zvára (1751), na Seči ani ve Vlachovicích se mu moc nedařilo :-( .

 21. 21
  Maťa píše:

  David hrál na Seči dobře: uhrál jako mladší v kategorii 6/9, polepšil si oproti nasazení a uhájil i své elo. Jen o 1,5 bodu buchholze mu utekl postup na MČR (viz článek http://www.sachyvlasim.cz/?p=913 ). Nepovedly se mu jen Vlachovice, to na pokles ela o 75 bodů stačilo (při 18 partiích přepočet). U Robina tomu bylo přesně naopak: nevyšla mu Seč a zazářil ve Vlachovicích. Z obou turnajů dohromady mu vyšlo těch 1695. Fide elo se mu na národní přepsalo hned 1. 1., od té doby pak jdou oba ratingy svou cestou. Asi je to tak správně, vzpomínám si, jak Petr Havelka říkal, že si národního ela přes 2000 užil jen pár dní…

 22. 22
  Jirka píše:

  Davidovi se omlouvám, nějak jsem si spojil Seč s Vlachovicemi.
  Robin má z těch 17 partií přepočet, nebo to elo 1695 je korekce 4 dny starého FIDE? Spíš bych to tipnul jako u Davida taky na přepočet.

 23. 23
  Maťa píše:

  U hráčů do 14 let stačí na přepočet 11 partií (do 18 let pak 18). Takže vlastně Robinovo nové Fide jeho národní elo nijak neovlivnilo, s výjimkou těch 4 dnů. Jsem zvědav, zda Tomáš Robina zařadí v tabulce do usměvavého, nebo plačícího panáčka :-) .

 24. 24
  Jirka píše:

  Kdyby Robin přijel do Stříteže, tak si s národním 1771 mohl zahrát – měl jsem staženou databázi, která platila právě ty čtyři dny (od 1. do 4. ledna).

  Jinak myslím, že Tomáš ho zařadí do smějícího se oddílu (+59) na druhé místo za Stanici (+321). Smát se bude ještě Patrik.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist