TJ Spartak Vlasim
03
Lis

Vlašim – Unichess Soušek 4:4

Výbornými výkony se zatím prezentuje vlašimské áčko v naší druhé nejvyšší soutěži. Po vítězství na Vyšehradě dokázalo v dramatickém zápase bodovat i proti silnému týmu Unichessu a se čtyřmi body je po dvou odehraných kolech na průběžném třetím místě.   

Hosté sice nedorazili do Vlašimi kompletní (chyběl jim např. náš reprezentant Peter Michalík), ale i tak byli v utkání favority. Na ukazateli skóre to ale dlouho vidět nebylo. Do vedení nás poslal svižnou miniaturkou Jirka Rýdl (a klobouk dolů před Jirkou, takto porazit mezinárodního mistra Černouška, to se často nepovede).

Na 2:0 se povedlo zvýšit mně, když jsem se v souboji kapitánů lépe zorientoval ve střední hře. Za tohoto stavu se mohlo zdát, že si kráčíme pro vítězství, ale situace na ostatních deskách napovídala spíše tomu, že utkání bude hodně vyrovnané, a to se i potvrdilo. Po klidné remíze Kuby Vojty a divoké u Robina Hrdiny (zde měli své šance oba hráči, ale ty větší asi soupeř) to bylo 3:1. Snížit se hostům povedlo po výhře na čtvrté desce. Jarda Voříšek stál dlouho vyrovnaně, kolem 30. tahu se mu ale po chybách pozice rychle rozpadla. Pěknou partii sehrál Martin Horák, soupeř byl ale na výši a remízu si pohlídal. Za stavu 3,5:2,5 byla důležitá partie Kuby Voříška. Kuba stál celou dobu pasivně, ale bojoval a kolem časové kontroly dostal šanci na obrat. Bohužel se ale nestalo a následně si neporadil ani s koncovkou, která by při správné hře byla rovná. Škoda.

Bylo to tedy na Ríšovi a nic snadného ho nečekalo. Ubránit koncovku s pěšcem méně (věž + různopolní střelci) proti velmistru s elem takřka 2500 by dokázal málokdo. Ríša ovšem ukázal, že je velký hráč, a zvládl to na jedničku s hvězdičkou. Na úplný závěr se můžete podívat:


Ani pan Innemann nevěřil, že Ríša koncovku za stavu 3,5:3,5 udrží.

Stejně jako po prvním kole zaslouží celý tým velkou pochvalu za skvělý výkon, remizovat s takto kvalitním soupeřem má svou váhu. Perličkou může být, že jsme remízou přerušili (hodně roztahanou) sérii 4 výher v řadě v 1. lize (2 výhry v závěru ročníku 19/20, výhra v jediném zápase ročníku 20/21 + výhra v úvodním zápase 21/22). :-)   

Ve 3. kole nás čekají Polabiny Pardubice, za které hrají na předních deskách velmistři Viktor Láznička, Zbyněk Hráček a Jan Votava. Ztratit proti takto silnému soupeři není co, můžeme jen překvapit. Držte palce!

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

14 reakcí na “Vlašim – Unichess Soušek 4:4”

 1. 1
  Maťa píše:

  Článek z pohledu hostů od Jana Bartoše: http://www.unichess.cz/prvni-vlastovka/.

 2. 2
  Jarda P. píše:

  Vlašimské áčko dnes hraje svůj zápas v Pardubicích, jejich soupeřem je mužstvo Polabiny B . Domácí nastoupili jen v 7, vedeme tedy 1:0. Nela si tak udělala jen nedělní výlet.

 3. 3
  Maťa píše:

  To je škoda, že si Nela nezahraje, když už tam jela. Ale ona se nějak zabaví. :-) Polabiny měly problémy se sestavou kvůli termínové kolizi s Polofinále MČR juniorů, dokonce nás i žádaly o změnu termínu, ale s tím novým bychom měli potíže pro změnu my (ve Špindlu máme taky tři hráče, ale silnou osmičku jsme dali). Jinak domácích je jen sedm, ale slabí rozhodně nejsou:

  1. Votava Jan (2487) – Mládek Richard (2383)
  2. Vrána Jan (2399) – Horák Martin (2328)
  3. Červený Petr (2324) – Mejzlík Ondřej (2308)
  4. Jedlička Aleš (2230) – Petr Jakub (2230)
  5. Vařejčko Josef (2229) – Voříšek Jaroslav (2271)
  6. Mojžíš Jaroslav (2099) – Hrdina Robin (2151)
  7. Jiroušek Jan (1979) – Vojta Tomáš (2303)
  8. Prázdná Židle (0) – Pýchová Nela (2071) 0:1

  Věřím, že to Tomáš potvrdí roli velkého favorita a že první šestka alespoň těch potřebných 2,5 bodu vydoluje. Držím palce!

 4. 4
  Blanka píše:

  Jarda vyhrál. Tomáš prý stojí na výhru.

 5. 5
  Nela píše:

  Tomáš vyhrál a Ríša remizoval.

 6. 6
  Nela píše:

  Ondra bohužel prohrál, ale vítězíme! Robin zavěsil!

 7. 7
  Blanka píše:

  Skvělý! Velká gratulace.

 8. 8
  Maťa píše:

  Martin prý smolně prohrál, když si nepohlídal čas v lepší pozici.

 9. 9
  Patrik P. píše:

  Gratuluju k vítězství!

 10. 10
  Maťa píše:

  Také gratuluji ke třem bodům! Jinak agentury stály nevydaly, jak hrál Jakub Petr… :-)

 11. 11
  Robin píše:

  Kuba hral dobre.

 12. 12
  Maťa píše:

  Ale bohužel to špatně dopadlo. Polabiny B – Vlašim 3,5:4,5.

 13. 13
  Tom píše:

  Výsledky 3. kola:
  http://chess-results.com/tnr572597.aspx?lan=5&art=3&rd=3&turdet=YES

  7 bodů a průběžné 2. místo, to je úvod z říše snů. :-)

 14. 14
  Jirka píše:

  Taky moc gratuluju!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist