11
Říj

Míša Stein vyhrál druhé kolo RŽL

V sobotu 9. října 2021 se zúčastnili naši šachisté druhého kola Regionální žákovské ligy v šachu. Pořadatelem byly Sedlčany, ale hrálo se nově v Kosově Hoře. Turnaje se zúčastnilo celkem 48 dětí, které byly rozděleny do tří kategorií (A, B, C) vždy po 16 šachistech.

Od nás z Pravonína hrálo 8 šachistů, a to Vojtěch Vopálka, Daniel Zeman, Natálie Štanderová, Lenka Šťastná, Karolína Hrabánková, Tomáš Zeman, Matěj Žížala a Tomáš Brixí. Děti doprovázeli a dopravu zajistili Lukáš Filip a Lenka Brixí.

VÝSLEDKY:

Turnaj A: zde nás reprezentoval Daniel Zeman, který skončil na 9. místě a do celkového skóre si připsal 9 bodů a Vojtěch Vopálka, který byl třináctý a zaznamenal 7 bodů.

Vítězné trio: 1. Stein Michal, Vlašim 12 bodů

2. Pešta Milan, Sázava 11 bodů

3. Mlýnek Jakub, Brodce 11 bodů

Turnaj B: v této kategorii nás reprezentovala děvčata, Lenka Šťastná skončila na 13. místě a zaznamenala 4,5 bodu a  Natálie Štanederová, která skončila na 14. místě se stejným počtem bodů.

3. místo Natálie Štanderová, MěDDM Vlašim

Turnaj C: i zde jsme měli čtyři zástupce a podařilo se získat bronzovou medaili (2. místo – chlapci) díky Tomáši Zemanovi, který si připsal 5 bodů. 8. místo obsadil Tomáš Brixí se 3,5 body, 13. místo Karolína Hrabánková se 3 body a 14. místo Matěj Žízala s 2,5 body.

chlapci – 1. místo Fugner Štěpán, Sázava 7 bodů

2. místo Zeman Tomáš, Vlašim 5 bodů

3. Pejřimovský Adam, Sedlčany 4 body

dívky – 1. místo Dufková Tereza, Říčany 6 bodů

2. místo Tošnerová Hana, Říčany 4 body

3. místo Žoudlíková Romana, Sázava 3 body

Blahopřeji všem za získané body a věřím, že si turnaj všechny děti užily. Příští sobotu 16. 10. 2021 přivítáme šachisty z regionu u nás v Pravoníně na 3. kole RŽL.