TJ Spartak Vlasim
06
Říj

Úvod 1. ligy mládeže – překvapení se nekonalo

Po roční pauze se vrátila ke svým soutěžím i mládežnická družstva. Vlašim byla pověřena uspořádat úvodní sraz skupiny C 1. ligy mládeže. A tak jsme se v sobotu 2. října ráno sešli v klubovně Sporthotelu, připraveni zabojovat o nějaký ten bod. Na všechny zápasy se nám podařilo nastoupit v základní sestavě.


To jsme my

Podle tabulkových předpokladů jsme měli mít největší šanci na body hned dopoledne proti Jihlavě. Zápas se nám ale moc nepovedl, po rychlé výhře Dana Zemana už nebylo kde brát další body. A tak to taky nakonec dopadlo.

Po dobrém obědě a krátké procházce na nás čekalo družstvo Chotěboře, asi nejsilnější soupeř úvodního srazu. Partie se vyvíjely mnohem lépe než dopoledne. Chvíli to dokonce vypadalo, že soupeře obereme alespoň o zápasový bod. Škoda že nadějnou koncovku s pěšcem navíc nedotáhl do konce Dan a nechal se soupeřem obrat dokonce o celý bod. To by totiž po bojovných výhrách Adama a Honzy vedlo k celkové remíze. Zbývající kluci svým výrazně silnějším soupeřům podlehli a tak se překvapení nekonalo.

Po večeři se nocující část týmu (já, Míša, Adam a Jáchym) vydala na průzkum potemnělé Vlašimi. K nejzajímavějším objektům večerního putování patřila „kebabárna“, prostranství před parkem, zavřený Albert, Maťova trafika, zavřený Lidl, staré náměstí, zavřená Billa a na závěr otevřené Tesco, kde jsme si konečně mohli koupit něco k snídani.

Ráno na nás čekalo další silné družstvo ze Světlé nad Sázavou.


Začínáme 3. kolo

Bojovali jsme, ale soupeři byli nad síly našich kluků a konečná prohra byla příliš krutá.

Jediný bod získal Adam Jiřík, který využil zaváhání soupeře a připsal si cenný skalp. Celý víkend se mu velmi vydařil a byl naším nejlepším hráčem! Ale nikdo z týmu partie neodflákl, jen se nikomu dalšímu nepodařilo překvapit. Nejtěžší to měl na první šachovnici Štěpán Filip. Ve všech partiích bojoval a odměna „málem“ přišla v nedělní partii. Štěpán se soupeře nezalekl a po 18. tahu soupeře ( … Vc8) vznikla na šachovnici tato pozice:


Štěpán Filip – Adam Švanda (bílý na tahu)

Bílý stojí velmi pěkně a tahem Jb6 mohl získat kvalitu. Štěpán se rozhodl tahem Vc1 „získat“ dámu za dvě věže. Takové koncovky se ale nehrají snadno a věže nakonec nad dámou zvítězily.

Tabulka zatím nevypadá nijak optimisticky, ale věříme, že už na dalším srazu se vše zlepší!

Pár obrázků z víkendu

Výsledky na chess.cz

Výsledky na chess-results

(autor článku: Petr Havelka)

1 reakce na “Úvod 1. ligy mládeže – překvapení se nekonalo”

  1. 1
    Maťa píše:

    Včera se dohrály odložené zápasy 1. kola (před týdnem tam byla nějaká karanténa) a s nulou tam jsou kromě nás další dva týmy. Tak věřím, že nějaké vyhrané zápasy přijdou. Zaujaly mě Polabiny C, které prohrály třikrát 6:0 – říkal jsem si, že to byly asi kontumace, ale ne. http://chess-results.com/tnr579204.aspx?lan=5

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist