TJ Spartak Vlasim
08
Říj

Rozjíždí se soutěže družstev dospělých

Po dorostu, který své dlouhodobé soutěže družstev zahájil minulý víkend, se nám po letní přestávce (a roční pauze) opět rozeběhnou i soutěže družstev dospělých. A tak nebude od věci udělat si takový malý souhrn, co vlašimská družstva hrají za soutěže. Náš oddíl staví do ročníku 2021/22 celkem 3 týmy (což je nejméně za mnoho posledních let):

1. liga – Vlašim“A“

Naše elitní družstvo obsadilo jako nováček 1. ligy předloni senzační 6. místo (loni se odehrálo jen 1. kolo, ve kterém jsme v prestižním derby vyhráli na půdě Říčan) a je skvělé, že si naši druhou nejvyšší soutěž může zahrát i letos. Nemá cenu se rozepisovat, jak kvalitní soupeři nás čekají, stačí se podívat na seznam 40 nejlepších hráčů, které najdeme v sestavách:

Náš mladý tým patří k aspirantům na sestup, ale to neznamená, že nebudeme bojovat. Cílem je si tuto skvělou soutěž užít a trápit silné týmy. A kdyby se dařilo, tak se pokusit o záchranu (což vůbec nebude lehké, protože sestupují hned 4 týmy). Oproti minulé sezoně došlo v sestavě jen k jedné drobné změně, když se na hostování povedlo domluvit Kubu Petra. Sympatické je, že máme i několik dobrých náhradníků (což dříve nebývalo obvyklé), kteří mohou v případě potřeby zaskočit. O našich možnostech hodně napoví úvodní duel, ve kterém se již tuto neděli představíme na půdě Vyšehradu.

Stránky věnované 1. lize

2. liga – Vlašim“B“

Béčko předloni díky 7. místu zaznamenalo nejlepší výsledek ve své historii (v loňské sezoně se neodehrál žádný zápas). Trošku varující bylo, že se o něj postarali především volní hráči sepsaní z A týmu, u ostatních výsledky příliš dobré nebyly. Tak snad to letos bude lepší, ale samozřejmě se náš rezervní tým bude opět především spoléhat na hráče áčka. Těch najdeme na soupisce hned 5, nastoupit mohou ale vždy jen 3, tedy naše základní sestava je až do desáté šachovnice (z obrázku níže to není zřejmé). Cíl je jasný – pohybovat se někde uprostřed tabulky a vyhnout se záchranářským pracím. Začínáme doma 17. 10., kdy změříme síly se silným výběrem Tábora.

Stránky věnované 2. lize

Regionální přebor – Pravonín

V úvodním odstavci jsem si povzdechl, že stavíme jen 3 týmy. Na druhou stranu ale po letech zase stavíme 3 osmičlenná družstva. Pravonín si po předloňském vítězství v RS zahraje Regionální přebor. Tým je doplněný hráči zrušeného céčka a příležitost budou určitě dostávat i děti. Startuje se tuto neděli (10. 10.), kdy Pravonín přivítá géčko Říčan. Dobré je asi i zmínit naprosto nepochopitelné rozdělení RP – do naší skupiny bylo zažazeno pouhých 9 týmů (v ostatních jich hraje normálně 12).  

Stránky věnované Regionálnímu přeboru

Držte palce, aby se všem našim družstvům v nové sezoně 2021/2022 dařilo! A věřme, že se soutěže odehrají podle rozpisu a nedopadne to jako loni …

(autor článku: Tomáš Vojta)

32 reakcí na “Rozjíždí se soutěže družstev dospělých”

1 2
 1. 1
  Maťa píše:

  Jako první vstupuje do soutěží družstev dospělých Pravonín, kde už by se mělo chvilku hrát (od 9 hodin). Můžu už tedy zájemcům odtajnit sestavu. Pokud nedošlo na poslední chvíli ke změně (zprávu od kapitána mám ze čtvrtka), tak dnes hrají:

  1. Horák Vladimír
  2. Kovář Karel
  3. Innemann František
  4. Pazdera Jaroslav
  5. Zeman Lukáš
  6. Filip Lukáš
  7. Vopálka Filip
  8. Filip Štěpán

  Držím palce a těším se na průběžné zprávy!

 2. 2
  Maťa píše:

  Už i áčko by mělo na Vyšehradě pár minut hrát (začátek v 10 hodin), tak prozradím sestavu:

  1. Rýdl Jiří
  2. Mládek Richard
  3. Horák Martin
  4. Mejzlík Ondřej
  5. Petr Jakub
  6. Hrdina Robin
  7. Vojta Jakub
  8. Pýchová Nela

  I tady držím palce a věřím v nějaké (snad příznivé) průběžné zprávy! Bohužel naše tradiční pražská zpravodajka je ještě na Slovensku na cestě z Tater, tak si asi na první info počkáme.

 3. 3
  Jarda P. píše:

  U áčka docela nízký věkový průměr, tak minimálně fyzičku bysme měli mít lepší ;-) .

 4. 4
  Blanka píše:

  Držím palce z vlaku z Popradu.

 5. 5
  Anonym píše:

  hrajte radostně

 6. 6
  Maťa píše:

  První zpráva z Prahy přichází po 3 hodinách hry od Jakuba Vojty. S jeho dovolením překopíruji, co mi psal:

  „Pohodová remíza černými s panem Netušilem v koncovce ve 25. tahu, klidně bych to hrál, ale měl jsem 5 minut. Na 28 a ještě chybělo 15 tahů do kontroly. Dohrál jsem zatím jediný, Kuba Petr mi přijde, že má pěšce více a ještě dobrou pozici, takže snad hladce vyhraje, Robin přehlédnul před chvílí úplně jednoduchou taktiku a ztratil kvalitu a pěšce, je úplně prohraný, Nela nějaká zajímavá pozice, Ondra stojí dle mého dobře, ale nejsem si jistý, Martin stojí stejně jako Ondra (takže podle mě dobře, ale pozici tohoto druhu nerozumím), Ríša má koncovku s dvěma střelci proti jezdci a střelci a stojí dost aktivně, takže výhra nebo remíza při nejhorším, spíše podle mého vyhraje, a u Jirky nějaká divočinka.

  Nastoupili dosti oslabení, takže jsme rozhodně velcí favorité a zatím to vypadá, že potvrdíme, ale karty se mohou otočit.“

 7. 7
  Maťa píše:

  Prý vedeme 2:1, ale že Robin brzy prohraje na 2:2.

 8. 8
  Maťa píše:

  Vyhrál Kuba Petr a remizoval Jirka.

 9. 9
  Maťa píše:

  Podle Kuby Petra máme spíš lepší pozice (Nela pěšec navíc a Martin že snad taky něco získával), druhý Kuba tipuje výhru 5:3.

 10. 10
  Maťa píše:

  Martin a Nela vyhráli, takže zatím 4:1 pro nás.

 11. 11
  Lukáš F. píše:

  V Pravoníně to skončilo 4:4. Body uhrála první půlka sestavy: Horák, Kovář, Innemann a Pazdera.Popel na hlavu si sypeme já a Filip Vopálka. Nechali jsme si projít výhru mezi prsty. Další šanci na celkovou výhru ztratil Štěpán na osmé, kdy prohrál koncovku různopolných střelců.

 12. 12
  Maťa píše:

  Na Vyšehradě střílí rozhodující gól ten nejzkušenější. Ondra Mejzlík – 5:1 pro Vlašim.

 13. 13
  Anonym píše:

  Goool! Dobře vy, zcela líbezně

 14. 14
  Maťa píše:

  Kuba Vojta teď tipuje výhru 6,5:1,5. Robin prý z prohrané pozice vykouzlil dámskou koncovku s šancemi na remízu.

 15. 15
  Jarda P. píše:

  Na úvod to vypadá dobře :-) !

 16. 16
  Maťa píše:

  Ríša dává na 6:1. Výhra nad IM Juřkem se cení!

 17. 17
  Maťa píše:

  A teď prý bude hrát dlouho sám Robin … tak držím palce, ať je to bez porážky.

 18. 18
  Maťa píše:

  Silnější hráči než Kuba Vojta (jeho slova) prý shodně tvrdí, že Robin spíš prohraje. Tak uvidíme…

 19. 19
  Maťa píše:

  Tak prý prohrál, Kuba je často moc velký optimista (opak táty). :-) Gratuluju týmu k výhře!

 20. 20
  Jarda P. píše:

  A jaká byla teda sestava soupeře?

 21. 21
  Maťa píše:

  Lukáš F. (11): Dík za zprávu. Škoda ztracených bodů, pokud to bylo tak nadějné…

 22. 22
  Maťa píše:

  Jarda (20): Vím jen první dva (Vávra, Juřek) a poslední dva (Netušil, Pilař).

 23. 23
  Blanka píše:

  Vtipné je, že jsme Robina, Ríšu, Nelu a Kubu potkali na Hlaváku :-). Zrovna jim ujel rychlík a tak jeli s námi courákem. My chvíli předtím vystoupili z RegioJetu co jel z Popradu.

 24. 24
  Maťa píše:

  David Zvolenský a Vojta Dudek dnes hráli KP za Brodce. Na prvních dvou deskách oba remizovali a remizovaly i Brodce (velký den Jiřího Feierfeila): http://chess-results.com/tnr581798.aspx?lan=5&art=3&rd=1.

 25. 26
  Kuba Vojta píše:

  Extraliga už se na nás třese :-D

 26. 27
  Tom píše:

  Dobrá práce, gratulace! Na druhou stranu s nejslabším týmem soutěže to bylo „povinné vítězství“. :-)

 27. 28
  Maťa píše:

  Ještě kompletní výsledky 1. kola RPC (Pravonín), které tu zatím nikdo nenapsal: http://chess-results.com/tnr582312.aspx?lan=5&art=3&rd=1.

 28. 29
  Blanka píše:

  Od 10h začal v Sporthotelu zápas 2. ligy proti Sokolu Tábor. Na místě nejsem, tak aspoň píšu sestavu, jak jsem našla v mailu. Držím palce!

  1. M. Horák
  2. J. Vojta
  3. Pýchová
  4. Zvolenský
  5. Dudek
  6. T. Vojta
  7. Křížek
  8. Matějovský

 29. 30
  Jarda P. píše:

  A výsledek stále není….???

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist