TJ Spartak Vlasim
08
Říj

Rozjíždí se soutěže družstev dospělých

Po dorostu, který své dlouhodobé soutěže družstev zahájil minulý víkend, se nám po letní přestávce (a roční pauze) opět rozeběhnou i soutěže družstev dospělých. A tak nebude od věci udělat si takový malý souhrn, co vlašimská družstva hrají za soutěže. Náš oddíl staví do ročníku 2021/22 celkem 3 týmy (což je nejméně za mnoho posledních let):

1. liga – Vlašim“A“

Naše elitní družstvo obsadilo jako nováček 1. ligy předloni senzační 6. místo (loni se odehrálo jen 1. kolo, ve kterém jsme v prestižním derby vyhráli na půdě Říčan) a je skvělé, že si naši druhou nejvyšší soutěž může zahrát i letos. Nemá cenu se rozepisovat, jak kvalitní soupeři nás čekají, stačí se podívat na seznam 40 nejlepších hráčů, které najdeme v sestavách:

Náš mladý tým patří k aspirantům na sestup, ale to neznamená, že nebudeme bojovat. Cílem je si tuto skvělou soutěž užít a trápit silné týmy. A kdyby se dařilo, tak se pokusit o záchranu (což vůbec nebude lehké, protože sestupují hned 4 týmy). Oproti minulé sezoně došlo v sestavě jen k jedné drobné změně, když se na hostování povedlo domluvit Kubu Petra. Sympatické je, že máme i několik dobrých náhradníků (což dříve nebývalo obvyklé), kteří mohou v případě potřeby zaskočit. O našich možnostech hodně napoví úvodní duel, ve kterém se již tuto neděli představíme na půdě Vyšehradu.

Stránky věnované 1. lize

2. liga – Vlašim“B“

Béčko předloni díky 7. místu zaznamenalo nejlepší výsledek ve své historii (v loňské sezoně se neodehrál žádný zápas). Trošku varující bylo, že se o něj postarali především volní hráči sepsaní z A týmu, u ostatních výsledky příliš dobré nebyly. Tak snad to letos bude lepší, ale samozřejmě se náš rezervní tým bude opět především spoléhat na hráče áčka. Těch najdeme na soupisce hned 5, nastoupit mohou ale vždy jen 3, tedy naše základní sestava je až do desáté šachovnice (z obrázku níže to není zřejmé). Cíl je jasný – pohybovat se někde uprostřed tabulky a vyhnout se záchranářským pracím. Začínáme doma 17. 10., kdy změříme síly se silným výběrem Tábora.

Stránky věnované 2. lize

Regionální přebor – Pravonín

V úvodním odstavci jsem si povzdechl, že stavíme jen 3 týmy. Na druhou stranu ale po letech zase stavíme 3 osmičlenná družstva. Pravonín si po předloňském vítězství v RS zahraje Regionální přebor. Tým je doplněný hráči zrušeného céčka a příležitost budou určitě dostávat i děti. Startuje se tuto neděli (10. 10.), kdy Pravonín přivítá géčko Říčan. Dobré je asi i zmínit naprosto nepochopitelné rozdělení RP – do naší skupiny bylo zažazeno pouhých 9 týmů (v ostatních jich hraje normálně 12).  

Stránky věnované Regionálnímu přeboru

Držte palce, aby se všem našim družstvům v nové sezoně 2021/2022 dařilo! A věřme, že se soutěže odehrají podle rozpisu a nedopadne to jako loni …

(autor článku: Tomáš Vojta)

32 reakcí na “Rozjíždí se soutěže družstev dospělých”

1 2
 1. 31
  Jarda P. píše:

  4:4, tak nějak podle očekávání ;-) .

 2. 32
  Tom píše:

  Výsledky pěkného a napínavého zápasu 1. kola 2. ligy:
  http://chess-results.com/tnr571484.aspx?lan=5&art=3&rd=1

  Hned 7 nás šlo pak na společný oběd a koukli jsme i na partie. Takto by měl vypadat každý zápas.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist