TJ Spartak Vlasim
01
Říj

Začínají nejvyšší dorostenecké soutěže

Ve Starém Městě a na domácí půdě ve Sporthotelu zahájí o tomto víkendu naše dorostenecké týmy úvodními koly své dlouhodobé soutěže. Pojďme se ve stručnosti podívat, k jakým změnám v sestavách došlo oproti loňsku a s jakými ambicemi naši talenti do soutěží vstupují.

EXTRALIGA MLÁDEŽE

11x v řadě se Vlašimi podařilo postoupit do finálové části (z toho získala 5 medailí), na tuto skvostnou bilanci bude ale rok od roku složitější navazovat. Z loňské sestavy zestárl Kuba Voříšek a v současnosti není ve Vlašimi nikdo, kdo by se výkonnostně odcházejícím esům byť jen vzdáleně přibližoval. Na hostování se povedlo získat Soňu Leksovou a Jáchyma Hrbka, kteří to ovšem na páté šachovnici budou mít velmi těžké. V kvalitnější východní části Extraligy jsme z 8členného startovního pole druzí nejhorší ….

První soustředění východní skupiny se uskuteční v Uherském Hradišti, kam družstvo vedené kapitánem Ondrou Matějovským vyráží již dnes. V sobotu nás čeká nejprve Duras Brno a pak domácí Staré Město. V neděli se utkáme s obhájcem titulu Frýdkem-Místkem (průměrné elo základní sestavy 2242 !!!) a Prostějovem.  

Stránky věnované Extralize mládeže

Reportáž ze závěru loňské sezony

1. LIGA MLÁDEŽE

V předloňské sezóně se našemu béčku podařilo vyhrát krajský přebor a po roční pauze se vrátit do 1. ligy mládeže (loni se zvládly odehrát pouze 3 zápasy, zbylá část soutěže byla kvůli restrikcím vlády zrušena). Družstvo povede Lukáš Filip (ve spolupráci s Petrem Havelkou) a děti z pravonínských kroužků doplní nejšikovnější děti ze šachové školy Stamat. Cílem je záchrana (což vůbec nebude snadné, naše družstvo patří papírově k nejhorším) a o našich šancích hodně napoví již úvodní trojkolo. V něm se v sobotu ve Sporthotelu utkáme s Jihlavou a Chotěboří, v neděli pak změříme síly se Světlou nad Sázavou.

Stránky věnované 1. lize mládeže

Reportáž z vítězství v KP

Na závěr snad ještě zbývá dodat, že se hraje tempem 1,5 hodiny na partii s přídavkem 30 sekund za tah. V případě, že bude dobré připojení k internetu, můžete pod článkem očekávat zprávy z průběhů utkání. Držte dětem o víkendu palce!

(autor článku: Tomáš Vojta)

55 reakcí na “Začínají nejvyšší dorostenecké soutěže”

1 2
 1. 31
  Maťa píše:

  Zdravím z centra Slovácka! Třetí kolo zahájeno těsně po 9. hodině. V souboji Vlašimi s největším favoritem soutěže (který ale včera nečekaně podlehl Jičínu) Frýdkem-Místkem proti sobě sedí:

  1. Stalmach Richard (2333) – Vojta Jakub (2158)
  2. Miča Marek (2304) – Hák David (2111)
  3. Frank Adam (2279) – Dudek Vojtěch (2044)
  4. Gnojek Petr (2225) – Křížek Kryštof (2027)
  5. Paseka Matyáš (2071) – Hrbek Jáchym (1647)
  6. Dudová Pavlína (1626) – Dudková Josefína (1534)

  Ríša Mládek se dočkal souboje dívek s podobným příjmením Dudová-Dudková. :-) Držte palce!

 2. 32
  Patrik P. píše:

  Držím palce! Kuba dneska prý hraje na klíč.

 3. 33
  Danka píše:

  Držím palce, dnes určitě nějaký bodík přijde ;-) .

 4. 34
  Maťa píše:

  Teď asi nepřijde, snad vyhrajeme odpoledne. Zatím 0:2 (prohráli Vojta a Pepi) a stav na zbývajících deskách šance na zvrat téměř nedává.

 5. 35
  Maťa píše:

  0:5. Dohrává David.

 6. 36
  Maťa píše:

  David má o pěšce méně v koncovce, ale remízu by mohl udržet. Tak uvidíme, jestli nám po více než 20 letech zazpívá kanár (naposledy jsme ho dostali na extralize v týmu s Jirkou Zvárou a Honzou Starcem v sestavě, a těm už je 35 let :-) ).

 7. 37
  Maťa píše:

  Tak bohužel…

 8. 38
  Patrik P. píše:

  Yikes… :-( Držím palce do odpoledního zápasu, ať se podaří nějaké body urvat!

 9. 39
  Maťa píše:

  Jak hrálo dnes béčko?

 10. 40
  Petr H. píše:

  Ani béčko se silným soupeřem Světlá nad Sázavou nepřekvapilo. Vyhrál Adam Jiřík, zbytek prohrál. Šanci na výhru měl Štěpán Filip, ostatní v partií tahali za kratší konec provazu :-|
  Tak snad jsme nasbírali proti silným soupeřům nějaké zkušenosti a body přijdou v dalších zápasech.

 11. 41
  Maťa píše:

  Petr: Dík za info.

  Odpolední zápas s Prostějovem byl zahájen přesně ve 14.30. Na jednotlivých šachovnicích hrají:

  1. Vojta Jakub (2158) – Blaha Marek (1821)
  2. Hák David (2111) – Vaculík Martin (1913)
  3. Dudek Vojtěch (2044) – Hladký Tadeáš (1992)
  4. Křížek Kryštof (2027) – Mohapl Tomáš (1778)
  5. Hrbek Jáchym (1647) – Londin Lukáš (1598)
  6. Dudková Josefína (1534) – Novotný Petr (1348)

  Držte palce, ať neodjedeme s prázdnou! :-)

 12. 42
  Jarda P. píše:

  Teď už to musí vyjít !!!

 13. 43
  Blanka píše:

  Držím palce. Teď to vyjde!

 14. 44
  Maťa píše:

  Jdeme do vedení 2:0 (Kuba a Vojta).

 15. 45
  Maťa píše:

  Kryštof skoro jistě prohraje, David asi stojí hůř, ale snad to udrží. Jáchym i Pepi mají slušné šance na výhru.

 16. 46
  Maťa píše:

  David pojistil výhru remízou.

 17. 47
  Maťa píše:

  Zapomněl jsem napsat, že Pepi vyhrála.

 18. 48
  Blanka píše:

  Gratuluju!

 19. 49
  Maťa píše:

  Jáchym gól.

 20. 50
  Patrik P. píše:

  Gratuluju! Důležité vítězství!

 21. 51
  Danka píše:

  Super :-) .

 22. 52
  Maťa píše:

  Kryštof prohrál, už jsme všichni na cestě domů. Zajímavostí je další prohra hvězdného týmu BŠŠ.

 23. 53
  Robin píše:

  O víkendu nastoupil do v 1. lize dorostu ještě jeden vlašimák. Za Brodce hájil první desku Filip Vopálka. Na silné soupeře ale bohužel nestačil.

  http://chess-results.com/tnr579205.aspx?lan=5&art=9&snr=125

 24. 54
  Ríša píše:

  Gratuluju k výhře! :-)

 25. 55
  Maťa píše:

  Úvodní sraz v Uherském Hradišti byl náročný, a to zejména časově – jako první jsme se dostali domů já a Kuba Vojta ve 22 hodin, všichni ostatní ještě o dost později. Ti, co jeli vlakem (Dudkovi a Jáchym), přijeli domů až kolem půlnoci. Rád bych tedy poděkoval všem, co pomohli s dopravou: Dance Dudkové a panu Hrbkovi, kteří skoro v noci jeli pro děti do Prahy na Hlavní nádraží, Danu Houdkovi, který mě a Kubu vzal do Hradiště cestou do Tater, a úplně nejvíc panu Hákovi, jenž byl s námi na místě celý víkend a ochotně nám dělal po celou dobu taxikáře (hrací místnost byla od hotelu a nejbližší restaurace vzdálená přes 3 km, a jestli dobře počítám, tak cestu tam a zpátky absolvoval za ten víkend víc než desetkrát)!

  Jinak myslím, že navzdory nic moc výsledkům to byl vydařený víkend, bylo hodně legrace a vládla pohodová atmosféra. Škoda, že jsme v sobotu neurvali žádný bod, třeba se Starým Městem tam minimálně 3:3 bylo, ale to se nedá nic dělat. Šance na postup do elitní osmičky teď nejsou moc velké, ale budeme bojovat a uvidíme.

  Také děkuji Petru Havelkovi a Lukáši Filipovi za kapitánování béčka. Ani tady nečeká náš tým ve zbytku soutěže nic lehkého, ale věřím, že hoši (případně i dívky, pokud nějaká nastoupí :-) ) o záchranu zabojují. Tento víkend mě zaujal velmi dobrý výsledek Adama Jiříka: http://chess-results.com/tnr579204.aspx?lan=5&art=9&snr=78.

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist