TJ Spartak Vlasim
12
Led

Střípky z archivu – první třetina roku 2000

O spoustě akcí v posledním roce druhého tisíciletí jsem se již zmínil ve svých předchozích historických článcích (Open Jeseník, víceboj v Rakovníku, rapid v Písku, MČech mládeže, soutěže družstev), ale i tak mi zbývá dost materiálu, abych vzpomínání na rok 2000 opět mohl rozdělit na tři části. V té první mi pomohou články z regionálního časopisu Gambit a začněme výsledky tehdejší RŽL.

Z ročníku 1999/2000 se můžete podívat na výsledky prvních třech turnajů (celkem se jich hrálo 7 a počítaly se 4 nejlepší výsledky) a na celkové pořadí. 7 Vlašimáků v první desítce, o tom se nám může teď jenom zdát …

14. ročníku Memoriálu Petra Kunce, tradiční bleskovky v Postupicích, se 4. března zúčastnilo 40 hráčů. Bohužel jsem si tehdy neopsal tabulku ale jen soupeře z finálové skupiny a celkové pořadí:

Neopsal jsem si ani konečné pořadí dalších Vlašimáků, ale jen, že František Innemann, Arnold Krischke a táta byli ve finále“B“ a Ondra Matějovský, Míra Lalouček, Ondra Vykouk a Honza Starec ve finále“C“. Hlavně ale jsem si poznamenal, že čáslavský podivín Pavel Víšek přijel tradičně až ve 12 hodin a podařilo se mu vsomrovat do finále“D“, které se hrálo jen ve 4 lidech (to museli mít ti zbývající 3 radost). :-)  

Mistrovství České republiky mládeže se hrálo začátkem března v Rychnově. V kategorii H14 jsme měli hned 2 zástupce, kluci ale neuspěli …

Pod taktovkou Petra Havelky se 8. dubna hrál v Sedlčanech Regionální přebor v rapid šachu.  Zúčastnilo se ho celkem 62 hráčů, mezi nimiž bylo dnes těžko uvěřitelných 19 Vlašimáků!

Pro zajímavost další pořadí Vlašimáků: 33. Prokop J., 34. Vonderka L., 37. Snížek J., 39. Vykouk O., 40. Staněk O., 41. Kořínek J., 47. Starec J., 49. Zvára J., 52. Mejzlík J., 54. Blahout K., 59. Kadleček P. (oba Chotýšany).

Vrcholem tehdejšího dění na okrese byl týdenní Open Benešov.  V roce 2000 si ho z našeho oddílu zahrál jen František Innmemann a příliš se mu nedařilo …

Poslední informací v tomto vzpomínání na rok 2000 budou výsledky Regionálního přeboru žákovských družstev.  Zde Vlašim nenechala nikoho na pochybách, kdo je v regionu nejlepší. :-)

Příště se kromě jiného podíváme na dětský tábor do Jablonné anebo na 21 let staré šachové Zaječice.

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist