TJ Spartak Vlasim
16
Zář

Vydařený rapid v Písku

V jednom ze svých historických článků jsem vzpomínal na naše účasti na rapidech v Písku v letech 1999-2002 a na konci jsem si povzdychl, že ani nevím, proč jsme na ně přestali jezdit. Napravit jsme to přijeli minulou sobotu, kdy jsme se s Kubou zúčastnili již 23. ročníku tohoto hezkého turnaje.

Do Písku jsme ráno dorazili o trochu dříve, a tak zbyl čas i na procházku na náměstí a na zdejší proslavený kamenný most. Tři ranní Kubovy fotky:

Šachový turnaj se hrál na 9 kol tempem 2×20 minut a díky pěkným cenám (1. místo = 4000 Kč) bývá vždy dobře obsazen. V kvalitní konkurenci jsme se ale neztratili. Mně se povedlo uhrát společně s velmistrem Neumanem 7,5 bodu a jen díky horšímu pomocnému hodnocení jsem obsadil 2. místo.  Třetí skončil FM Martin Hollan, čtvrtý nejlepší Jihočech Zdeněk Vybíral a pátý IM Richard Biolek. O mém umístění na bedně rozhodla poučná pěšcovka z posledního kola:

Výborný turnaj sehrál i Kuba.  Obehrál celou špičku a až 2 prohry v závěru ho srazily na celkové 9. místo. O tom, že se mu hra dařila, svědčí i tyto energetické a pěkné výhry s FM Stinkou a FM Baumou.

Úspěšný a hezký den jsme pak společně oslavili řízkem v Kondraci v hospodě U Matouška. :-)  

Výsledky na chess-results

(autor článku: Tomáš Vojta)

3 reakcí na “Vydařený rapid v Písku”

 1. 1
  Tom píše:

  Tak mě napadá, že jsem v článku úplně zapomněl na Davida Háka, který do Vlašimi před pár dny přestoupil. :-) Tak jen pro pořádek – Davidovi se nedařilo a skončil na 17. místě:
  http://chess-results.com/tnr572839.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=11

 2. 2
  Maťa píše:

  Zajímavá pěšcovka s panem Borkovcem! Předpokládám, že soupeř měl už málo času, a tak nebylo snadné spočítat, jak to bude, když se mu vrhneš králem na královské křídlo, a pak ještě, jak to bude s tou opozicí.

 3. 3
  Tom píše:

  Jojo, Milan měl asi 2 minuty a já 8. To ostatně bylo v mých partiích obvyklé. Hrál jsem rychle (nikoli dobře) a pak to soupeři s nedostatkem času pokazili (až na druhé kolo, kdy už pozice byla tak blbá, že to soupeř dotáhl). :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist