TJ Spartak Vlasim
31
Srp

Ohlédnutí za openy v Říčanech a v Jeseníku

Konec prázdnin zpestřily šachistům velké turnaje v Říčanech a v Jeseníku. Do bojů se zapojilo celkem 349 hráčů, mezi kterými nechybělo ani sedm hráčů našeho oddílu. Pojďme se ve stručnosti podívat, jak si na obou akcích vedli.

19. ročník Poháru města Říčany se hrál tradičně jako krajský přebor v kategoriích muži, ženy a HD18 a 20. A díky tomu si všichni hráči Vlašimi odvezli domů (jako každoročně) nějakou tu finanční odměnu. :-) Nejvíce se dařilo Kubovi Vojtovi, který až do posledního kola bojoval o místo na stupních vítězů. Bohužel ale prohra v 9. kole s budoucím vítězem turnaje FM Táborským ho odsunula na místo osmé. I tak ale Kuba smutnit nemusel, byl druhý v KP mužů, první v KP do 18 let a když k tomu ještě připočteme cenu za celkové umístění, odvezl si domů přes 4500 Kč. Takto pěkně si v bojovné partii poradil se Sebastiánem Placerem:

O místo za Kubou jsem skončil . Je to mé nejhorší umístění ze 14 účastí na Openu Říčany, ale budu si muset začít zvykat. Už tak nějak cítím, že na ty o 20 až 30 let mladší soupeře přestávám stačit. :-) Na 5,5 bodu se dostali Robin Hrdina a David Zvolenský, ale oba dva mohou být těžko s tímto výsledkem spokojeni. Zejména u Davida bylo úvodních 1,5 z 5 hrozivých. I tak ale skončil Robin pátý v KP mužů a David druhý v KP20.


Nejlepší pětice v přeboru Středočeského kraje (foto: Milan Němec)

Výsledky na chess-results

Stránky turnaje

Na Openu Jeseník předvedl z hráčů Vlašimi jednoznačně nejlepší výkon Vojta Dudek (a to byl přitom smutný, že mu stouplo elo nad 2000 a nemůže tak hrát slabší béčko :-) ). Skončil na pěkném 17. místě a takto se ve druhém kole blýskl výhrou nad nasazenou jedničkou:

Ondra Matějovský uhrál 4 body a vzhledem k tomu, že hrát většinou se silnějšími soupeři, to není špatný výsledek. Naopak na svůj výkon bude chtít určitě rychle zapomenout Nela Pýchová (Morenda Brno). 3,5 bodu, perfo 1878, takto mizerný turnaj Nela dlouho nehrála. V béčku si pak Pepi Dudková připsala na elo 73 bodíků a určitě si pěkně zahrála s papírově silnějšími hráči.


Výlet na Praděd

Výsledky na chess-results

Stránky turnaje

(výsledky shrnul Tomáš Vojta)

1 reakce na “Ohlédnutí za openy v Říčanech a v Jeseníku”

  1. 1
    Maťa píše:

    Po nepovedeném vystoupení v Jeseníku si Nela dala o víkendu menší opravu na MČR družstev v bleskovce a rapidu. Její výsledky z Teplic už vypadají tak nějak normálně, v rapidu bych řekl, že zahrála pěkně: http://chess-results.com/tnr576914.aspx?lan=5&art=9&snr=12. Tak snad se dobře rozehrála. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist