TJ Spartak Vlasim
15
Lis

Střípky z archivu – soutěže družstev 1999/2000

Nepovedenou sezonu 1999/2000 vlašimského áčka jsem shrnul již před rokem, v jiném článku jsem okomentoval i výsledky našeho déčka, teď je čas podívat se na historicky první postup Vlašimi do Extraligy dorostu a vítězství béčka v Regionálním přeboru. Díky časopisu Gambit si můžete prohlédnout, kdo tehdy za naše týmy hrával.

A začněme Regionálním přeborem. V něm jsme tehdy měli dva osmičlenné týmy, a jak je vidět z konečné tabulky orámovaly konečné pořadí. Potěšilo mě, že největším tahounem béčka v bojích o postup byl táta, když jako jediný dokázal všechny své partie vyhrát. :-)  

A pojďme na to, co Maťa tehdy nazval největším úspěchem v historii našeho oddílu (což mi přijde trochu nefér k Ondrovi Mejzlíkovi, který o rok dříve získal bronz na Mistrovství ČR do 12 let :-) ). V 1. lize mládeže předvedli naši mladící skvělou jízdu a dokázali poprvé vybojovat postup do Extraligy. Rozhodli o tom v závěrečné baráži, kdy na domácí půdě předstihli Budějovice, Neratovice a Smíchov. Zářil zejména Vašek Gergelits, který dokázal získat 13 bodů ze 14 partií! Díky zpravodajství Ondry Matějovského v Gambitu si můžete prohlédnout kompletní cestu Vlašimi do Extraligy.

Příště budeme pokračovat dalšími akcemi, které jsme na konci minulého tisíciletí podnikli.

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Střípky z archivu – soutěže družstev 1999/2000”

  1. 1
    Maťa píše:

    Tomášovy vzpomínkové články čtu rád, vždycky mi to připomene akce, na které už jsem pozapomněl. Kromě vlastních poznámek Tomáš jako podklady využívá regionální časopis Gambit, který tehdy vycházel v Čerčanech. Redaktorsky ho táhli Tomáš Gergelits, Renata Frídová a Petr Procházka, vydavatelem byl Renatin bratr Karel Volek z Mohelnice, který posléze založil i šumperskou verzi časopisu.

    Včera jsem se na internetu dozvěděl smutnou zprávu, že Karel Volek ve věku 64 let zemřel. Já jsem ho viděl po dlouhých letech letos v srpnu v Jeseníku, kde dělal rozhodčího, a chvíli jsme si popovídali – vyřídil jsem pozdravy od Tomáše Gergelitse a Prochyho a zavzpomínali na časy, kdy jsme se vídali u Frídových na zahradě při setkání přispěvatelů Gambitu (mám pocit, že byl i v Pavlovicích na legendární akci u Vládi Horáka). Vůbec by mě nenapadlo, že už ho vidím naposledy… https://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1813

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist