TJ Spartak Vlasim
05
Zář

Zítra začíná MČR v rapidu mládeže

Ondřej Matějovský

Od zítřka do neděle proběhne v dalekých Malenovicích u Frýdlantu Mistrovství ČR mládeže do 14 let v rapid šachu. Hrát se bude v šesti kategoriích – do 10, 12 a 14 let, dívky a chlapci zvlášť, švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2×25 minut bez přidávání. Díky zisku bronzových medailí na dubnovém KP v Neratovicích se mezi nejlepší kvalifikovali i naši hráči David Zvára (H 14), Robin Hrdina (H 12) a Vašek Voldán (H 10). Právo účasti měla také Nela Pýchová (D 10), která je ale v současné době s babičkou u moře a v Malenovicích tak startovat nebude.

Hrát se bude v hezkém prostředí hotelu Petr Bezruč přímo pod Lysou horou. Foto ze stránek pořadatelů.

Jak známo, v rapid šachu je k překvapivým výsledkům mnohem blíže než ve vážných partiích, proto se vyhlídky jednotlivých hráčů odhadují těžko. Osobně bych byl spokojen, kdyby se klukům podařilo potvrdit nasazení. V předběžných startovních listinách jsou zatím ve svých kategoriích 10. Robin, 15. David a 32. Vašek, předpokládám však, že se vše ještě změní, protože dnes vyšlo nové národní elo. U našich hochů sice přes velké množství sehraných partií nedošlo k výrazným pohybům (David -1, Robin +12), ale u ostatních tomu může být samozřejmě jinak.

A jak se vlašimským borcům vedlo v minulosti? Davidovi, jenž se MČR v rapidu zúčastní popáté v řadě, se už dvakrát podařilo skončit v první desítce (10. ve Frýdku-Místku 2004, 9. v Malenovicích 2006). Letos si tuto akci zahraje naposledy, tak uvidíme, jakým výsledkem se rozloučí… Pro Robina byl až do letoška krajský přebor v Neratovicích zakletý, proto si finále zahrál zatím jen jednou – v roce 2005 v Sedlčanech dostal divokou kartu pořadatele a skončil na 33. místě. Vašek se v tak významném turnaji jednotlivců objevuje poprvé, jeho postup z kraje byl téměř senzační a nemá tak co ztratit. Jednoznačně nejlepším výsledkem na MČR v rapidu se z vlašimských šachistů může pochlubit Vojtěch Mejzlík, který v září 1999 skončil v H 14 v Týništi nad Orlicí druhý za suverénním Davidem Navarou  a zahrál si pak i ME v Rakousku! (ME v rapidu mládeže bylo později zrušeno…) Připomeňme si i krásné loňské 6. místo Nely Pýchové v Jaroměři.  

Pořadatelé z BŠŠ Frýdek-Místek slibují na svých stránkách pravidelně aktualizovat průběžné výsledky, už nyní si tam kromě startovních listin můžete prostudovat propozice nebo třeba i jídelníček – už se těším na dnešní večeři! :-) Pokud bude čas, pokusím se občas informovat i v diskuzi pod tímto článkem. Držte palce!

18 reakcí na “Zítra začíná MČR v rapidu mládeže”

 1. 1
  Tom píše:

  Přeji ať se vám daří a držím palce! Na informace z Lysé hory se těším :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Tak mě ještě napadá, když vidím ty kopce … Příští víkend jedu na rapid a blicku do Jánských Lázní. Kdyby jste měl někdu chuť vyrazit se mnou a strávit příjemný víkend v Krkonoších, tak se mi ozvěte. Odjezd ve čtvrtek 11.9. brzy odpoledne, návrat v neděli večer. 1 možná 2 místa v autě mám volné.

 3. 3
  Jarda Pýcha píše:

  Zdravím do Malenovic! Přeji Davidovi,Robinovi,Vaškovi a samozřejmě Míše ať se jim turnaj co nejlépe vydaří a doprovodu ,aby si to pěkně užili. Dost mě mrzí ,že jsem taky nemohl jet,no dejte si jedno za mě.Zatím se mějte a držím palce.

 4. 4
  Radim Hataš píše:

  Ahoj všem,
  po dvou kolech mají Robin a Míša dva body a David s Vaškem vyválčili bodík jeden…

 5. 5
  Tom píše:

  Tak to je pěkný začátek! Jen tak dál :-)

 6. 6
  Tom píše:

  Tak po úvodním dni si výborně vede Robin. Po 6.kolech 4,5b. a průběžné 4.místo !!! David má 2,5b a Vašek 1,5b.

 7. 7
  Jarda Pýcha píše:

  V přehledu Vlašimských hráčů s ELO chybí jméno Štěpána Vopěnky.

 8. 8
  Jarda Pýcha píše:

  Koukám Robin má nakročeno k fantastickýmu výsledku.Už netrpělivě čekám ,jak dopadne poslední kolo. Tak Robine bojuj !!!!

 9. 9
  Hermelín píše:

  Jo, jo … Taky se koukám. Výborné výsledky a dobrý los posledního kola. Na první desce vyhraje favorit a …. :-) :-) :-)

 10. 10
  Hermelín píše:

  Gratuluji Robinovi ke stříbru !!!

 11. 11
  Jarda Pýcha píše:

  Robine ,perfektní,velká gratulace.Podle losu posledního kola jsem tajně doufal i ve stupeň nejvyšší,ale je to výborný. Nevím jestli je spokojená Míša s bramborovou medailí,ale myslím ,že je to taky výborný umístění ,takže taky gratulace.

 12. 12
  Vláďa píše:

  Gratuluji Robinovi k fantastickému úspěchu, nechat za sebou všechny hráče beskydské šachové školy a mít stejně bodů jako vítěz, to se hned tak nevidí!

 13. 13
  Jirka píše:

  Velká gratulace Robinovi, nová sezóna začíná fantasticky :-) .

 14. 14
  Tom píše:

  Skvělý výsledek! Jeden z nejlepších jaké ho kdy vlašimský šach dosáhl ! Nepostoupil Robin na nějaké mistovství /Evropy nebo tak něco :-) / ?

 15. 15
  Tom píše:

  Jinak David 4,5b a Vašek 2,5b. Takže dohromady 14,5b. – tipující v anketě tentokrát trefili velmi přesně.

 16. 16
  Maťa píše:

  Tak už jsme přes hodinu doma. Na rozdíl od páteční cesty do Malenovic, kdy jsme se nevyhnuli více než hodinové koloně před Brnem, se jelo tentokrát plynule a pohodlně. Jsem rád, že jste zde fandili. Jak je vidět, pomohlo to – Robinův výsledek je skvělý a díky předvedené hře i zasloužený! U Davida s Vaškem by to chtělo k potvrzení nasazovacích čísel o ten půlbodík víc, ale Davidovi se především v sobotu příliš nedařilo a pro Vaška to byla podle očekávání hodně tvrdá škola…
  Omlouvám se všem, že jsem nepodával průběžné informace, ale na hotelu to bylo s internetem špatné, dokonce vypadl i ten placený na recepci, ze kterého jsem chtěl včera večer něco málo napsat. Tak jsem se ani nepochlubil, že jsme s pány Voldánem, Říhou a Skalickým dali v sobotu odpoledne odpočinout svým nervům a vydali se na Lysou horu. Pěkná túra za nádherného počasí – cca 2x7km, převýšení 700 metrů.
  Večer pak celá vlašimská výprava zašla na hodinku do hotelového bazénu: Pepa Zvára a děti se vyřádili v téměř nekončících vodních soubojích, já a pan Voldán jsme rozumně relaxovali… :-)
  Článek pravděpodobně v pondělí odpoledne…

 17. 17
  Maťa píše:

  Jarda: I nás mrzí, že jste nejeli. Chyběl jsi nám jako parťák i jako tradiční fotograf! :-) A třeba by s Nelou byly medaile dvě, to už se ale nikdy nedozvíme… Jinak Míša celkem spokojená byla, 4. místo je úspěch určitě, ale bronz byl docela blízko – stačilo vyhrát s pěšcem navíc v posledním kole, pomoct mohla i říčanská Adéla Shejbalová, která prý měla bronzovou Stránskou na lopatě… Škoda!

  Tom: Nepostupuje se nikam, ME v rapidu mládeže bylo před pár lety zrušeno.

 18. 18
  Robin píše:

  Všem děkuju za podporu a gratulace.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist