TJ Spartak Vlasim
26
Zář

Střípky z archivu – třetí třetina roku 2001

Pohledem na výsledky rapidů a blicek z konce roku 2001 zakončím své vzpomínkové články týkající se akcí ve třetím tisíciletí (díky časopisu Gambit se dochovalo dokonce několik komentovaných partií z těchto turnajů). Připomenout si můžete úspěchy na blicácích v Pečkách či Boříkovi anebo překvapivého vítěze oddílového přeboru v rapidu.

Začněme 45. ročníkem Memoriálu J. Zadiny, na který jsme plným autem vyrazili 8. září 2001. A v Pečkách se nám dařilo, což pocítil zejména Aleš Jedlička. :-) Blíže v článku Mati:

O týden později se hrál oddílák v rapidu a měl překvapivé pořadí: první František Innemann, poslední Bohdan Trčka. :-)   Turnaj se hrál ve Sporthotelu a pobavila mě tehdejší poznámka, že by bylo fajn, kdybychom tam mohli hrát i zápasy (do té doby jsme hrávali ve starém DDM, což pod přísným dohledem paní ředitelky nebylo zrovna ideální).

V Benešově proběhlo okresní kolo přeboru škol, a jak si vedly ty vlašimské, si můžete připomenout v článku Oldřicha Sládka:

Podruhé proběhla naše vánoční blicka v hostinci Na Kopečku v Chotýšanech. A stejně jako rok předtím a 20x potom proběhla v pohodové a přátelské atmosféře.  

Jen o den později se v Táboře hrála Táborská věž. Z Vlašimi tam vyrazil Ondra Matějovský s dětmi a jejich výsledky si můžete prohlédnout v pěkném článku Petra Procházky:

Poslední akcí roku 2001 byl blicák v Týnci. Dva dny před Silvestrem se na něm sešlo 61 hráčů (!!!) a škoda, že ho pan Sládek v Gambitu odbyl jen 3 větami:

Ze svých poznámek doplním ještě tabulku, ze které je vidět, že se nám turnaj mimořádně povedl! Za pozornost stojí zejména výsledek Ondry Staňka, který měl ve finále“A“ o 350 bodů elo menší než druhý nejslabší hráč! V béčku pak můžete najít sourozence Mejzlíkovy a pro statistické účely uvádím další pořadí Vlašimáků: 23. Lalouček M., 27. Gergelits V., 40. Vojta S.

Původně jsem měl v plánu tímto článkem zakončit seriál svých historických vzpomínání. Napsal jsem více jak 65 pokračování, kterým jsem věnoval stovky a stovky hodin práce a říkal jsem si, že toho už bylo tak akorát. Za poslední rok a půl jsem ale vypátral řadu zajímavých informací i o podstatně starší historii našeho oddílu a přijde mi škoda, si všechno nechávat jen pro sebe. Tedy i nadále sem tam aktuální dění proložím nějakým tím historickým článkem, snad vás to nebude moc nudit a třeba se i něco zajímavého dozvíte.

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Střípky z archivu – třetí třetina roku 2001”

 1. 1
  Honza ze Vsetína píše:

  S úsměvem jsem četl střípky z historie vlašimského šachu. Tvá práce je obdivuhodná a děkuji za ni.

 2. 2
  HonzaS píše:

  Ahoj Tome,
  moc pěkný články.
  Vždycky jsem si říkal že vlašimský Kosmas je Maťa ale po této sérii článků je ten titul zaslouženě Tvůj!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist