TJ Spartak Vlasim
03
Srp

Střípky z archivu – soutěže družstev 2000/01

Před více jak rokem jsem shrnul sezonu 2000/2001 z pohledu áčka, teď se podíváme na ostatní soutěže družstev, které naše týmy hrály. Můžete si připomenout první účast Vlašimi v Extralize dorostu nebo vítězství céčka v Regionálním přeboru. Díky časopisu Gambit si můžete přehrát i několik komentovaných partií vlašimských hráčů z nižších soutěží.

O výsledku béčka, které před 20 lety hrálo stejnou soutěž jako áčko, jsem se zmiňoval už v loňském článku (skončilo v Divizi na 11. místě a sestoupilo). Jako doplnění přidám dvě zajímavé partie, které jsem objevil v Gambitu.  Ze zveřejnění budou mít určitě radost Honza Stoklasa :-) a Míra Lalouček. U Mírovy partie bohužel tiskařský šotek přidal do diagramu pěšce na d3 (alespoň tak jsem to vydedukoval, s ním by totiž v textu zmíněná vítězná kombinace nedávala smysl), tak si ho odmyslete. :-) U Honzy to zase vypadá, že mu šotek odebral pěšce na e7 a f7, a ještě k tomu sebral několik tahů, tady je ale diagram správně.

Vlašimští mladíci si poprvé zahráli Extraligu dorostu a rozhodně nezklamali, celkové 6. místo bylo výborné. Ikdyž tedy ta prohra s Frýdkem-Místkem 0:6 … :-)   Blíže v souhrnu Ondry Matějovského:

Naše céčko dokázalo zvítězit v Regionálním přeboru a nahradilo béčko v Divizi (dnešní Krajský přebor). Z výsledků závěrečných kol můžete zjistit, kdo tehdy za Vlašim“C“ nastupoval.  Díky Petru Procházkovi si můžete i přehrát komentovanou partii Jaromíra Snížka a fragment z partie Honzy Bašty. A přečíst si můžete i komentář (visel na nástěnce ve městě) z derby Vlašim-Benešov, ze kterého jen čiší tehdejší rivalita. :-)

 

A na závěr je tu tabulka a výsledky závěrečných kol Regionální soutěže, které se pro naše déčko neslo ve znamení čtyřek. 4 výhry, 4 prohry nemohly znamenat nic jiného než 4. místo. :-) Poutavý je popis zápasu, který náš tým odehrál proti Chotýšanům. :-)

Příště budeme pokračovat dalšími akcemi, které jsme před 20 lety podnikli.

(autor článku: Tomáš Vojta)

7 reakcí na “Střípky z archivu – soutěže družstev 2000/01”

 1. 1
  HonzaS píše:

  Ahoj Tome,
  miniaturku jsem chtěl zamaskovat ale ona vylezla i po dvaceti letech :-)

 2. 2
  HonzaS píše:

  Na oplatku dalsi moje miniaturka z bleskovky https://lichess.org/hM98quib#35
  Zahajeni jsem za cerne zase hral mizerne ale ten zaver me pobavil.

 3. 3
  Tom píše:

  Závěr tedy hodně pěkný, takový alá Míša. :-)

 4. 4
  Ríša píše:

  @2 Krásný kombo :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  „Vlašimští mladíci si poprvé zahráli Extraligu dorostu a rozhodně nezklamali, celkové 6. místo bylo výborné. Ikdyž tedy ta prohra s Frýdkem-Místkem 0:6 …“ Tenkrát jsme ještě napínavé zápasy s BŠŠ nesváděli, nicméně třeba o rok později jsme s nimi prohráli přijatelným poměrem 4:2. V té Praze 2001 jsme zápas s nejlepším týmem víceméně vynuceně vypustili – Vojta Mejzlík a Honza Bašta odjeli po 7. kole na školní lyžák a na poslední nedělní zápas pětikola (hrálo se v Praze pátek-neděle) přijeli Honza Starec s Jirkou Zvárou. Jestli si dobře vzpomínám, tak na kanára to dlouho nevypadalo, ale nakonec zazpíval. :-)

  Ad Vogl-Stoklasa: Honza dorazil na zápas s mírným zpožděním, pozdravil se se soupeřem, nablical první tahy a pak si šel dolů do skříně pro přezůvky (hrálo se ve starém DDM na půdě). Honzovi Kořínkovi, který šel s dolů s ním, říkal něco v tom smyslu, že pana Vogla by měl porazit i s časovým handicapem … když se ale vrátil do hrací místnosti, tak už se na něj šklebila dáma na h5… :-)

 6. 6
  Tom píše:

  U té extraligy mě zaujal nepoměr úspěšnosti jednotlivců a celkového umístění. Jediný, kdo dokázal uhrát nad 50%, byl Ondra Staněk (5,5 z 10), přesto z toho bylo umístění v první polovině tabulky. :-)

 7. 7
  Maťa píše:

  Tak ona to hodně zkresluje kontumační výhra 6:0 v posledním kole. Kdybychom ten zápas prohráli, mohli jsme i sestoupit. Na druhou stranu, kdyby se proti poslednímu týmu tabulky hrálo, mohli se nad 50 % dostat ještě Vojta Mejzlík s Baštíkem. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist