TJ Spartak Vlasim
10
Kvě

Turnaj na zřícenině hradu Kožlí

Již delší dobu jsem měl v hlavě myšlenku uspořádat turisticko-šachové výlety. Prostě se 10 km projít a na nějakém zajímavém místě si zahrát šachy pod širým nebem. První vlaštovkou byl exhibiční bleskový turnaj na zřícenině hradu Kožlí.

Společně s Davidem, Blankou a jedním a druhým Kubou jsme v neděli obešli rybník na Konopišti, prošli místní bažantnici a podívali se na kostelík ze 13. století na Chvojenu.


Zámek Konopiště


Sklípek na ChvojenuKostel svatého Jakuba na Chvojenu

Za fantastického jarního (skoro letního) počasí jsme po 2 hodinách dorazili ke zřícenině hradu Kožlí (první zmínka o hradu je z roku 1318, od začátku 16. století uváděn jako pustý), kde byl na programu vrchol výletu – dvoukolový blicák. :-)   Pomocí různě dlouhých klacíků jsme si vylosovali čísla a pustili se do hry. Výsledky samozřejmě nejsou důležité, ale pro statistické účely tabulku uvádím:

Šachovou část zakončila exhibice v holanďanech, kde tým Vojtů porazil zbytek světa 3:1. :-)   Na Kožlí to bylo úžasné, a že se tam nelíbilo jen nám, potvrdila jakási mladá paní v pokročilém stádiu těhotenství, které po výstupu na zříceninu prohlásila ke svému partnerovi: „Jéééé, tady je to hezký, tady by se dobře rodilo, ty vole!“

Z mého pohledu to byla opravdu vydařená akce a věřím, že se líbila i ostatním.  Určitě ji brzy zase na nějakém jiném hradu či zámku zopakujeme. Kdybyste měl někdo zájem se příště přidat (výlet je určen pro 4-6 hrajících lidí), tak se mi ozvěte na mail.

(autor článku: Tomáš Vojta)

7 reakcí na “Turnaj na zřícenině hradu Kožlí”

 1. 1
  Kuba Vojta píše:

  Byl to super den při krásném počasí. Jinak ten turnaj beru naprosto vážně… Žádné výmluvy tady! :-D

 2. 2
  Blanka píše:

  Byl to skvělý výlet. Akorát jako fotografka jsem se tedy moc neosvědčila. Tu společnou fotku jsem fotila na tří pokusy. Nejdřív jsem na Tomášův mobil něco nacvakala, ovšem nic tam nebylo, pak jsem to úspěšně vyfotila, ale Tomáš to nechtěl na šířku ale na výšku, aby byl vidět kus zříceniny v pozadí. Třetí focení už vyšlo. :-) Kluci měli svatou trpělivost, nebo že by rádi pózovali při focení? :-)

 3. 3
  Maťa píše:

  Počasí vám vyšlo parádně, škoda, že jsem se nemohl zúčastnit. A Kuba tam prý Tomášovi hezky vysvětlil sicilku s 2.f4! :-)

 4. 4
  Tom píše:

  S bílými mi to moc nešlo, prohrál jsem s nimi i s druhým Kubou. Alespoň že jsem zařízl toho Davida (v jedné z partií náhodně na čas) a pomstil se mu za Open Říčany. :-D

 5. 5
  AdolfR píše:

  no to je hezke! Cele. Krasne zorganizovane. A sachy na miste, kde se da i krasne rodit. Týý vole: )

 6. 6
  Kuba V. píše:

  Skvělý den, musíme zopakovat :-) .

 7. 7
  Tom píše:

  Termín na zopakování (na nějakém jiném hradě) vidím předběžně 5. nebo 6. června. Něco vymyslím a koncem května dám vědět.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist