TJ Spartak Vlasim
16
Dub

Počtvrté stejný vítěz

Míšovi ani Štěpánovi se nepodařilo dosáhnout „bedny“ a oba se dělí o bramborovou pozici v dalším, již pátém kole online ligy Domečku Vlašim v šachu. Turnaj se odehrál v sobotu 10. dubna a zahrálo si ho 62 šachistů. Z vítězství se opět radoval Denis Martínek z ŠK Bohnice, který nebyl nikým poražen a zapsal si 7 bodů. Na druhém a třetím místě uhráli kluci po 6 bodech. Druhý skončil s lepším pomocným hodnocením Marek Kůrka ze Zvole a třetí místo obsadil Daniel Pánek z DP Praha.

Mimořádnou soutěž šachistů narozených v roce 2010 vyhrál z chlapců Denis Martínek z ŠK Bohnice a z dívek Lucie Brixí z Domečku Vlašim.

Šachistů z Domečku se zúčastnilo turnaje 12. V první dvacítce jich skončilo sedm. Karty jsou rozdány a od dalšího kola už budou body přibývat jen pomalu. Bude vybíráno nejlepších pět kol a ta neúspěšná se budou škrtat. Takže nějaká naděje ještě je především v kategoriích. V celkovém hodnocení si první místo celkem suverénně hlídá Denis Martínek, soutěž vede o 8,5 bodu, zatím má na svém kontě 33,5 bodu.  Pět šachistů za ním má 25 bodů, takže umístění na druhém a třetím místě jasné ještě není.

 V kategoriích je situace pro šachisty Domečku příznivější. Kategorii 2004/2005 vede náš Filip Vopálka s 23,5 body, následuje ho náš Štěpán Filip s 21,5 bodem a na čtvrtém místě je náš Filip Kůra s 18,5 body, který by musel hodně zabrat, aby atakoval medailové pozice.

Kategorie 2006/2007 je reprezentována z Domečku jen Adamem Slavíkem, který je však až na 11. místě, ale Adam odehrál zatím jen 2 turnaje, má tedy velkou rezervu, a pokud odehraje následující tři turnaje, tak by mohl ve výsledkové listině hodně poskočit.

 Příznivá situace pro děti z Domečku je v kategorii 2008/2009, protože ji vede náš Michael Stein s 25 body a na třetím místě je naše Josefína Dudková s 20,5 bodem, ale Pepi jedno kolo vynechala, tak při příští účasti se ve výsledkové listině posune hodně vysoko.

V kategorii 2010/2011 si díky našemu Danielu Zemanovi držíme třetí příčku s 18,5 bodem, ale kolega před ním na druhém místě má 23,5 bodu, a tak si přejeme, aby se Danovi podařilo v následujících kolech zahrát hodně pěkně a svoji pozici ještě vylepšil.

Turnaj probíhal bez problémů a další, již 6. kolo bude hráno 17. 4. 2021 v obvyklém čase.

Výsledky pátého turnaje

Průběžné výsledky Online ligy Domečku – kategorie

Průběžné výsledky Oline ligy Domečku – celkové pořadí

Pozvánka na šestý online turnaj

(autor: Lukáš Filip)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist