TJ Spartak Vlasim
07
Kvě

Střípky z archivu – druhá třetina roku 2004

Ve druhé části svého vzpomínání na 17 let staré akce se podíváme na turnaje mezi květnem a zářím. Zde asi nejvíce vyniká 9. místo malého Davida Zváry na MČR mládeže v rapidu mládeže, což tehdy byl pěkný úspěch (medailové žně z těchto mistrovství přišly až v pozdějších letech). A potěšilo mě, že jsem našel výsledky z oddílového přeboru v rapidu (před pár měsíci jsem v článku o oddílových přebor napsal, že z roku 2004 mi jako jediné chybí, protože jsem se turnaje nezúčastnil). Začnu ale něčím, co jsem ve svých poznámkách nazval funusem. :-)

Noc z 15. na 16. května jsem strávil na školním srazu (po 10 letech od střední školy) a přímo z této akce jsem vyrazil na Memoriál A. Drvoty do Teplic. Hodně blbej nápad, za který jsem byl po zásluze potrestán. V prvním kole nula, ve druhém kole nula a mohl jsem jet domů. :-) Naopak se dařilo Maťovi, když měl 3,5 ze 4, pak už ale na silné soupeře nestačil.

Teplice 2004

Našel jsem i jednu malou fotku, kde jsme společně s Maťou:

Na konci května jsme si jako vždy užili pěkný víkend na Seči, kde proběhly 42. Šachové Zaječice. Dětské družstvo skončilo na 16. místě ze 49 týmů, což byl tehdy super výsledek (já jsem v doprovodném turnaji skončil druhý za Marianem Sabolem). Staly se tehdy i dvě nepříjemné věci, když Maťa ztratil svou nabitou prkenici a Pepa Zvára si zabouchl klíče v autě, ale i tyto problémy se vyřešily. :-)

12. června jsme si udělali pěkný výlet na rapid do Chotěboře, který se protáhl až do jedenadvaceti hodin (dali jsme si po cestě zpět večeři v Ledči a pak se ještě stavili na návštěvě u Mejzlíků). :-)   Turnaj byl tehdy skvěle obsazen, takže 3. místo bylo pěkným výsledkem. Dařilo se i Maťovi, který prohrál pouze s Pavlem Vávrou a Neklanem Vyskočilem a oproti nasazení si polepšil o 24 míst! Naopak se nevedlo Petru Havelkovi, který měl na začátku 0,5 ze 4.

Jak bylo tehdy zvykem, sezonu zakončil malý přátelský rapid (2×10 min) v Neveklově. Pěkně zahrál Honza Bašta.

O prázdninách proběhl oblíbený dětský tábor netradičně v Takoníně.  Díky Petru Havelkovi se podařilo dohledat výsledky šachových turnajů a k dispozici je i pár fotek:

U zářijového ela možná zaujme, že pouze 10 hráčů Vlašimi mělo elo vyšší než 1800.

A zde jsou v prvním odstavci zmíněné výsledky oddílového přeboru v rapidu. Že vyhrál Honza Šťastný, asi nikoho neudiví, ale alespoň mě překvapilo, že tehdejším oddílovým přeborníkem byl Jirka Prokop. :-)   Více v článku Ondry Matějovského:

A v posledním řádku zmíněná příprava Davida Zváry na MČR mládeže v rapidu se povedla, David totiž obsadil mezi mrňousy do 10 let výborné 9. místo. Blíže opět v příspěvky Mati:

Vzpomínání na rok 2004 zakončíme příště pohledem na podzimní a vánoční blicky a rapidy. 

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Střípky z archivu – druhá třetina roku 2004”

 1. 1
  Maťa píše:

  V těch Teplicích hrál také známý vlašimský odchovanec Arnold Krischke. Shodou okolností jsme v posledním kole hráli proti sobě a Arnold mi velmi rychle nabídl remízu. Přijal jsem, a než jsem se zvedl a odešel na kafe, tak mi Arnold nadšeně říkal, že si spočítal, že při remíze bude na 100 % před Tomášem, což bylo jeho velké přání! A teď koukám, že jsem si tím pojistil umístění před Tomášem i já, pro mě to ale hlavní cíl určitě nebyl… :-)

  Jinak nevím, jestli to bylo v roce 2004, anebo už o rok dříve, kdy jsme v Teplicích také hráli, ale jel s námi i David Zvára, který si zahrál doprovodný turnaj dětí. Ten se hrál nějakým méně tradičním systémem základních skupin a play off. Mám pocit, že David hrál celkem dobře a že ze skupiny postoupil, až k medailím se pak ale nedostal. Vše bez záruky.

 2. 2
  Maťa píše:

  Ještě k MČR v rapidu mládeže ve Frýdku-Místku. Na tu akci si pamatuju docela dobře (lépe než například na některé loňské :-) ) a myslím, že jsme si to s Pepou Zvárou tenkrát užili. David nám dělal radost pěknými výkony a ani doprovodný program nebyl k zahození. Jako příklad bych uvedl návštěvu extraligového zápasu ve florbale mezi Frýdkem-Místkem a Brnem, kam jsme vyrazili ještě s kamarádem z Povrlů Michalem Bürgermeisterem a jeho svěřenci Jirkou Bucharem a malým Honzou Rubešem z Teplic (toho Michal asi jen hlídal). Vím, že to tenkrát bylo docela napínavé utkání, jež nakonec až po boji vyhráli hosté, tak mě teď trochu překvapuje, že Frýdek-Místek v té sezoně prohrál všechny zápasy a měl celkové skóre 80:204 :-) : https://cs.wikipedia.org/wiki/1._florbalov%C3%A1_liga_mu%C5%BE%C5%AF_2004/05.

  Jinak na turnaj jsme vezli i pana Brhlíka s jeho svěřencem Tomášem Peštou – to byl šikovný kluk, škoda, že šachů nechal. Cestu tam jsme si zpestřili návštěvou příjemné restaurace někde za Brnem, kde jsme si dali sraz s Tomášem Haškem, který jel po druhé straně dálnice domů ze služební cesty. No, a při návratu jsme se pro změnu na chvíli zastavili na fotbalovém utkání 1. B třídy mezi Trhovým Štěpánovem a Kondrací, kde v hloučku fanoušků hostí povzbuzoval kondracké borce Davidův děda a Pepův táta v jedné osobě. :-)

  Na závěr svého dlouhého komentáře ještě umístím odkaz na kompletní výsledky s upozorněním na kategorii H 14, kterou překvapivě vyhrál Tomáš Sladovník z Jinec, což byl tehdy individuální svěřenec našeho člena Vládi Horáka! Takže pro Vláďu pěkný trenérský úspěch, Tomáše nám pak v roce 2006 domluvil jako hosta a posilu na Zaječice… http://old.chess.cz/www/mladez/souteze/jednotlivci/rapid/mcr2004/vysledky.html

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist