TJ Spartak Vlasim
02
Kvě

Střípky z archivu – první třetina roku 2004

O různých akcích v roce 2004 jsem v předchozích měsících napsal hned 8 článků, a tak jsem si říkal, že těch pár „méně významných turnajů“, které jsem vynechal, už snadno shrnu.  Při prohrabování archivních cédéček mě ale mile (ale i trochu nemile – to s tím zase bude práce :-) ) překvapilo, kolik věcí k roku 2004 jsem dokázal ještě vyhrabat. Výsledky a nějaké ty staré články jsem našel k dalším 21 (!!!) akcím. Tedy vše neshrnu v původně plánovaném jednom článku, ale rozdělím vzpomínání hned na tři části.  Ta první se bude týkat úvodních čtyřech měsíců roku 2004.

A začnu pěknou a vydařenou výpravou na Bakovské dvojičky. Díky velkému autu Tomáše Haška, do kterého se nás naskládalo 7 (můj parťák přijel vlakem), jsme postavili hned 4 dvojičky. Bohužel výsledky mám jen v této mizerné formě (někde není vidět celé druhé jméno), ale k přeluštění to je.

Společně s Honzou Souralem se nám turnaj opravdu povedl, a i přesto, že jsme byli nasazení až čtvrtí, jsme s velkým náskokem zvítězili. Fotka ze stránek pořadatelů:

Poslední únorový den se hrál tradiční blicák v Postupicích a z výsledků si lze připomenout, jak výborně bývaly tyto turnaje obsazeny. V roce 2004 to byl dokonce krajský přebor v bleskovce a při účasti 55 hráčů vyhrál Miloš Jirovský.

V silném turnaji pěkně zahráli Ondra Matějovský a táta. Zajímavostí blicek v Postupicích tehdy bývalo pivo zdarma, což ale zrovna ke klidu v hrací místnosti nepřispívalo. :-)

Na Seči proběhlo Mistrovství České republiky mládeže, kde nás reprezentoval David Zvára. David skončil v kategorii H10 na 15. místě (vyhrál Vojta Plát), blíže článek Mati:

Proběhl oddílový přebor ve vážných partiích, kde při neúčasti nejlepších hráčů triumfoval Jaromír Snížek (což pro něj byl určitě pěkný úspěch) těsně před Standou Vávrou.

24. dubna jsme společně s Tomášem Haškem vyrazili do Havlíčkova Brodu na blicák s názvem O pohár tajemníka TJ Jiskra. Na něco takového už jsem dávno zapomněl a jsem rád, že jsem si turnaj připomněl. :-)

U turnaje mám poznámku, že jsem měl problémy postoupit do finále (v základní skupině jsem 2 x prohrál), pak už to ale šlo. Tomáš Hašek skončil na 21. místě.

V 1. lize mládeže skončili naši talenti na pěkném 5. místě. Blíže článek Ondry Matějovského:

A na závěr následuje tabulka s národním elem k 1. 5., která shrnula výkony vlašimských hráčů v prvních 4 měsících roku 2004.

Příště se podíváme na akce mezi květnem a zářím.

(autor článku: Tomáš Vojta)

6 reakcí na “Střípky z archivu – první třetina roku 2004”

 1. 1
  Maťa píše:

  V těch Postupicích před 17 lety (to už je fakt doba) jsem si připsal jeden ze svých nejcennějších bleskovkových skalpů, když jsem v základní skupině porazil mezinárodního mistra Pavla Jirovského. Ta partie se mi povedla, pamatuju si, že na mě hrál černými Skandinávskou a že jsem mu matil krále někde na 4. řadě kolem 20. tahu. Závěr partie viděl i Pavlův bratr Miloš a trochu škodolibě se mu smál. :-) Ani tato překvapivá výhra mi nepomohla k postupu do finále A, protože jsem na konci základní skupiny prohrál s někým papírově o dost slabším. Jinak mám dojem, že se na tomto turnaji objevil i 12letý Vítek Moravec z Českého Brodu, naše budoucí hráčská i trenérská posila…

 2. 2
  Maťa píše:

  A na těch Bakovských dvojičkách jsme s Tomášem Haškem už v prvním kole obrali budoucí vítěze. Přesněji řečeno je obral Tomáš Hašek, já jsem s Tomášem Vojtou prohrál. Teď si nejsem jistý, jestli Tomáš s Honzou Souralem dotáhl vyhranou partii do konce, nebo „jen“ remizoval, ale určitě neprohrál.

 3. 3
  Tom píše:

  Stárneš kamaráde a už všechno motáš dohromady. :-) Tomáš s Honzou prohrál:
  http://www.sachy-bakov.cz/alt/turnaje-bakov/memo04/memo04.htm

  Ale remizoval s ním o rok později (2005), ale to nehrál ve dvojici s tebou, ale s Jirkou Prokopem.
  http://www.sachy-bakov.cz/alt/turnaje-bakov/memo05/dvojice%2005.htm

  Je zajímavé, že se Tomáš utkal s Honzou 2x po sobě v 1. kole. :-)

 4. 4
  Brandak píše:

  ad1) Já si pamatoval, že jsme jednou v Postupicích byli, ale vůbec jsem nevěděl kdy. Teď jsem si našel, že jsem byl v základní skupině s Maťou. Bez zaváhání jsem se dostal do poslední skupiny a tam jsem prý porazil Vítka Moravce, čemuž stále nevěřím.

 5. 5
  Maťa píše:

  Ad 3: Jo, stárnu, musím přiznat, že jsem ještě nikdy nebyl tak starej jako dneska… Ale ty dva roky do sebe určitě dohromady nemotám, když jsem tam v roce 2005 ani nebyl. :-) Spíš si špatně pamatuju výsledek té Tomášovy partie z roku 2004. Určitě stál na výhru, sám Honza Soural pak říkal, že s Tomášem mu to nikdy nejde, což se teda potvrdilo i o rok později…

 6. 6
  Maťa píše:

  Ad 4: Tak jsem musel hned dohledat, jestli mě o to finále nakonec nepřipravil Branďák. :) Napadlo mě, že výsledky budou asi v archívu Českého Brodu, a jsou tam opravdu komplet včetně křížových tabulek: http://sachyceskybrod.cz/download/postupice2004.doc. Takže tím papírově slabším hráčem, který mě porazil, nebyl Vítek Brandejský, ale Milan Hlavička, a nakonec mi k postupu chybělo půl bodu… Ale Milan mi nedávno přinesl ze své půdy plnou tašku šachových knížek, tak už jsem mu odpustil. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist