TJ Spartak Vlasim
27
Dub

Střípky z archivu – druhá polovina roku 2005

Co se v našem oddíle dělo v první polovině roku 2005, přiblížil můj předchozí článek, teď se podíváme na druhou polovinu. Z dnešního pohledu, kdy se už léta ani nescházíme na tréninky, je skoro k neuvěření, že proběhl oddílový přebor ve vážných partiích i v rapidu.  A toho v rapidu se v září zúčastnilo 31 (!!!) hráčů nejen z našeho oddílu.

O oddílových přeborech ve vážných partiích jsem už před pár měsíci napsal samostatný článek. Stěžoval jsem si tam, že za posledních 30 let se skoro žádné nehrály … Při hledání materiálu pro tento článek se mi ale podařilo objevit výsledky z roku 2005, které jsem v něm vůbec nezmiňoval. Z dohledání pořadí bude mít jistě radost hlavně Ondra Staněk. :-)

Na konci sezony se hrál v Neveklově tradiční malý rapid (2×10 minut). V roce 2005 vyšel na 2. července, proto ho zařazuji až do vzpomínání na druhou polovinu roku.


Tomáš Hašek

Začátkem července si vlašimská výprava (Jarda Pazdera, Lukáš Vonderka, Vašek Gergelits, Ondra Matějovský) zajela na Open Vsetín. Nejvíc se dařilo Lukymu, který obsadil v turnaji “B“ pěkné 6. místo. Výsledky , Fotky


Ondra před svým svatostánkem. :-)  

V srpnu jsme společně s Maťou, Tomášem Haškem a Martinou Krejčiříkovou vyrazili na silný rapid do Prachovic. Myslím, že to byla naše jediná účast na turnaji v tomto městě.

U ela k 1. 9. je zajímavé, že pouze 6 hráčů Vlašimi mělo tehdy elo fide.

 

V rozmezí září-prosinec už mnoho výsledků nemám, a to z jednoduchého důvodu, kromě Openu Tatry (viz samostatný článek) už jsem nic nehrál. Jedinou výjimkou byla tato večerní blicka (skvěle obsazena!), kterou jsem si zahrál ve všední den na Pankráci, když jsem byl na školení v Praze:

Vzpomínání na rok 2005 uzavřou výsledky našeho Vánočního turnaje.  V den narození Kuby Vojty zvítězil Jiří Gregor, morálním vítězem ale podle tehdejších poznámek byl někdo jiný … :-)   Turnaj byl tehdy poměrně hůře obsazen, ale to nijak nesnižuje skvělé výsledky vlašimské trojice Innemann, Prokop, Bašta, která skončila na 4. – 6. místě!

Příště budeme pokračovat rokem 2004 …

(autor článku: Tomáš Vojta)

6 reakcí na “Střípky z archivu – druhá polovina roku 2005”

 1. 1
  Maťa píše:

  Pěkně to Stanice v oddíláku tenkrát převálcoval! :-) Nejlepší hráči oddílu sice chyběli, ale Ondra (tehdy 19letý) zas tak jasným favoritem nebyl, podle ela byl až trojka, k tomu několik nebezpečných mladíků v čele s Davidem Zvárou … a nakonec náskok 2 body na druhého Standu Vávru!

  Na tento přebor už jsem téměř zapomněl, ale Tomášova práce historika mi ho zase připomněla: pořádal to Jirka Mejzlík a hlavním účelem bylo, aby si naši mladí talenti zahráli vážné partie. A úplně se mi vybavila prohra Jirky Mejzlíka s malým Robinem Hrdinou: tato partie se hrála v Postupicích souběžně s nějakým mistrovským zápasem RP (za Postupice tehdy hrálo plno Kralovických) a na požádání do ní zasahoval neutrální rozhodčí Honza Kořínek, který neuznal Jirkovu reklamaci remízy. Možná si na to Robin vzpomene… :-)

 2. 2
  Maťa píše:

  A ještě trochu zavzpomínám na jednu historku ze Vsetína, víceméně na přání Tomáše Vojty, snad pobaví i ostatní. :-) Z fotek je poznat, že jsme si užili spousty doprovodného programu v podobě výletů, ale nejsou tam snímky z koncertu skupiny Tři sestry v Rožnově pod Radhoštěm, na který jsme v průběhu týdne vyrazili. Jeli jsme ve třech: já, Vašek Gergelits a Petr Havelka, který vzal auto, busem by se to nestíhalo. Podmínkou bylo dohrát rychle, což se nám lehce podařilo. Petr s Vaškem hráli spolu a jejich vzájemná remíza byla asi hlavním důvodem, proč se Petr s autem nabídl :-) , mně pak kralupský Jirka Kopecký nabízel dělbu bodu už někdy v 15. tahu… Bohužel ale s námi nestihl odjet fanoušek Tří sester Lukáš Vonderka, jenž zrovna hrál dlouhou partii…

  Večer jsme si na koncertu užili skvěle, Lukáš ve Vsetíně pak o dost méně. V nepříliš dobré náladě zašel na večeři přímo v kulturáku, kde se turnaj hrál, a společně s Jardou zasedli k obřímu akvárku s rybičkami. Druhý den jsme se pak tuze nasmáli, když nám Luky líčil Jardovy dohady s číšníkem poté, co se náš hráč dožadoval „nějaký vomáčky“ (takový slovní obrat lidem na Valašsku trhá uši). Do debaty se zapojil i Pazdič a vypadalo to přibližně takto (doslova to citovat před 22. hodinou nemůžu :-) ):

  Lukáš: „Ty jo, to byla ostuda! Tam všichni koukali…“

  Jarda: „Vždyť tam nikdo nebyl, byli jsme tam skoro sami…“

  Lukáš: „I ty ryby koukaly!“

 3. 3
  Tom píše:

  U toho oddíláku mě zaujalo selhání Lukyho (Vonderky, Lukášové jsou tam 3 :-) ), od toho bych čekal medaili a ne paběrkování na chvostu tabulky. ;-)

 4. 4
  Maťa píše:

  Tak když Luky ztratil šanci na první místo, tak už se asi tolik nesnažil (v duchu své zásady „to už máš jedno, jestli jsi druhej nebo poslední…“). Ale výjimkou byla partie s Jardou Pazderou, tam Lukáš nechtěl připustit ztrátu. Hrálo se to nějak koncem turnaje, Jarda byl na tom v tabulce výborně a snad bylo v tu chvíli ještě ve hře i jeho případné 1. místo. Partii ale s přehledem vyhrál Lukáš a na Jardovi bylo vidět, že ho to mrzí, což se Lukyho dotklo: „Co si jako myslel, že snad SE MNOU uhraje remízu??“ :-)

 5. 5
  Lukáš Vonderka píše:

  Na oddílový přebor si, bohužel, pamatuji velmi dobře. Byl to jeden z mála okamžiků, kdy jsem vážně uvažoval, že se na šachy vykašlu… Léta mi trvalo, než jsem se bodík po bodíku, vyšplhal nad 1700 a pak jsem během pár týdnů poztrácel 70 bodů…. Partii s Jardou jsem bral buď a nebo. Napil jsem se vody, zasednul a Jardu vysušil, jak to dokáže jen pár lidí na světě. :)

  Jinak přesná textace Jardova extempore ve Vsetíně zní takto:“… a ňáká vomáčka by k tomu nebyla?“… ;-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Jarda měl ve Vsetíně těch zajímavých momentů v restauracích víc. Nevím, jestli to bylo také v roce 2005 (Jarda hrál Vsetín víckrát), ale dodnes si pamatuju na jeden z obědů v kultovní hospůdce U Trpaslíka. Po dobrém obědě jsme si dali kávu, a jak to v těch lepších restauracích bývá, automaticky jsme k ní dostali vodu. Dodnes si pamatuju, jak se Jarda na sklenici s vodou nechápavě podíval, poté se otočil na servírku a dost ostrým tónem pravil: „Tu vodu jste mi sem jako dala proč??“

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist