TJ Spartak Vlasim
24
Dub

Střípky z archivu – první polovina roku 2005

Ve svém vzpomínání se posunu zase o krok zpět a na řadě jsou akce, kterých jsme se zúčastnili v roce 2005, a nezmínil jsem je již v některých z předešlých článků. Výsledků z této doby jsem objevil celkem dost, a tak článek rozdělím opět na 2 části, ať není neúnosně dlouhý. První díl se bude týkat prvních šesti měsíců roku 2005.

Prvním turnajem, který zmíním, byly Bakovské dvojičky. Spolu s Honzou Souralem jsme obhajovali vítězství, ale tentokrát to k tomu opravdu nebylo. Honza se turnajem protrápil (2,5 ze 7) a dopadli jsme dost mizerně. Výborně naopak zahráli Jarda Pazdera s Martinou Křejčíříkovou, kteří daleko za sebou nechali třeba dvojici Jirka Prokop, Tomáš Hašek. :-)   

5. března se hrála blicka v Postupicích a stojí za povšimnutí, jak skvěle byla obsazena! Hrála se tehdy dokonce jako přebor Středočeského kraje a průměr finálové skupiny byl 2174! Pěkně zahrál Ondra Mejzlík, kterého až prohra v posledním kole připravila o medaili, a spokojen s výsledkem byl určitě i Dan Houdek. Docela mě pobavila poznámka, kterou jsem si tehdy udělal: „Poprvé se letos hrálo v sále kina a nebylo pivo zdarma (což v předešlých ročnících bylo) a obě změny byly k lepšímu – více prostoru a méně ožralých. :-)

Regionálním přeboru jsme postavili 2 družstva, z nichž tým Dolních Kralovic měl ambice vybojovat postup do vyšší soutěže.  Bohužel k tomu ale bylo daleko …

Honza Bašta

V lize dorostu skončili naši mladíci devátí a soutěž udrželi.

Po soutěžích družstev tabulka s elem k 1. 5. 2005 vypadalo takto:

A článek zakončím výsledky krajského přeboru v rapidu, který se tehdy hrál v rámci oblíbeného turnaje v Sedlčanech. Tady stojí za povšimnutí zejména skvělé 12. místo Tomáše Haška (naopak bez povšimnutí je třeba přejít můj výsledek). :-)  

Příště se podíváme na druhou polovinu roku 2005.

(autor článku: Tomáš Vojta)

4 reakcí na “Střípky z archivu – první polovina roku 2005”

 1. 1
  Tomáš Gergelits st. píše:

  Tome, díky za zmínku o turnaji „Bakovské dvojičky“!

  Sice nemám žádný vztah k tomuto konkrétnímu turnaji, tím spíše, že v roce 2005 už jsem šachy aktivně nehrál (kromě nedávno Maťou zmiňovaného utkání Žebrák A – Vlašim B :-) ). Některá jména z popředí startovní listiny (a fakt blízkého sousedství Benátek n.J. s Mladou Boleslaví) mě však vrátila o 45 let zpět, kdy jsem ve svých sedmnácti letech hrál svůj první šachový turnaj v životě v oddíle Akuma Mladá Boleslav (r. 1976). Jako nově příchozího člena oddílu mě hned zařadili do turnaje dětí o III.VT, kde jsem okusil výkonnost 8-12ti letých dětí, z nichž někteří již v tomto věku to hráli velice dobře. Takže jména bratří Řehořků, Jačků, Vaška Kočího, otce a syna Jar. Záhorbenských (oddíl Autoškoda), jakož i Tomáše Buriánka, Zbyňka Vrbaty, Vaška Ševice, Vaška Klaina, … a taky již tenkrát vážených pánů Krbečka, Jačka, ing. Nováka, ing. Mühla, ing. Crhy, … – to všechno jsou jména, která mám napořád spojena se svými šachovými začátky na Mladoboleslavsku.

 2. 2
  Maťa píše:

  Tomáši, v roce 2005 jsi opravdu moc nehrál, ale partie v Žebráku v pomyslném dresu Vlašimi (dnes už díky paní Filipové máme i dresy skutečné, tenkrát ne :-) ) nebyla tvou jedinou. Dvakrát sis zahrál i za své Čerčany, přičemž v druhém případě sis poradil s legendou vlašimského šachu Honzou Kořínkem! Viz zápas Čerčany-Postupice: https://www.chess.cz/soutez/sachovnice/137/kolo-6/.

 3. 3
  Tomáš Gergelits st. píše:

  Díky Ondro za upřesnění.
  Ty „díry“ ve vzpomínkách na závěr mého aktivního šachového působení jsou celkem logické. Koncem minulého tisíciletí jsem zásadním způsobem změnil zaměstnání a začátkem stávajícího jsem zásadním způsobem začal budovat nové místo k bydlení mé rodiny, takže šachy šly na vedlejší, či spíše hodně vzdálenou kolej, a tak více si toho paradoxně pamatuju ze sedmdesátých let minulého století, než ze začátku stávajícího. Naštěstí se čerčanského oddílu ujal kamarád Prochy, tak jsem si ze setrvačnosti asi ještě párkrát zahrál. Poslední svoje soutěžní partie, dochované na partiářích (celkem tři), mám z regionálního přeboru družstev sezóny 2001/2002. Poslední z nich je z utkání Postupice – Čerčany (10.3.2002), ve kterém Čerčany nastoupily (podle poznámky na partiáři) v pozoruhodné sestavě 1. Gergelits, 2. Chomický, 3. Gergelits, 4. Chomický, 5. Gergelits (= dva tátové vzali s sebou na zápas své kluky :-) ).

 4. 4
  Maťa píše:

  Sezona 2004/2005 je poslední, ve které se objevuje družstvo Čerčan, v dalším ročníku už to Prochy dohromady nedal a hrál jako host za Neveklov. Oddíl ale ještě chvíli aktivní byl díky mládeži, děti ze Slavoje Čerčany jezdily na žákovskou ligu, za všechny jmenujme Frantu Helebranda, který po definitivním konci oddílu přestoupil k nám do Vlašimi a dotáhl to až k republikovým medailím ze „Zaječic“ a Extraligy mládeže. No, a v posledních letech vede František pod ŠŠ STAMAT kroužek na ZŠ Čerčany, kam mu dochází kolem 20 dětí, takže jeho zásluhou šachy ve vašem městečku pořád žijí! (Také tam každý rok probíhá žákovský turnaj.)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist