TJ Spartak Vlasim
10
Dub

Střípky z archivu – první polovina roku 2006

Před pár měsíci už jsem na několik turnajů v roce 2006 zavzpomínal (Open Benešov, Říčany, Tatry), tak se teď pojďme podívat na některé další, u kterých jsem si tehdy udělal nějakou tu poznámku. Výsledky rozdělím na 2 části, ať článek není příliš dlouhý, ta první se bude týkat akcí v prvních 6 měsících roku 2006.

Začnu 20. ročníkem Memoriálu Petra Kunce. Jak je vidět z výsledků, dříve bývaly bleskovky v Postupicích velmi dobře obsazeny.

Životního výsledku dosáhl Jarda Pazdera, když ve Zlatých Horách šokoval vítězstvím v doprovodném openu“B“ při MČR mládeže.

Regionálním přeboru to pro naše béčko nebyla vůbec dobrá sezona. Špatně se scházelo, několikrát nehrálo v 8 lidech a dokonce s Říčany“E“ prohrálo kontumačně 8:0.

V archivu jsem našel pěknou bojovnou partii s panem Holubem (zápas Vlašim B – Brodce B) a 2 fotografie. Ta první je ze zápasu s Neveklovem a na druhé je Zdeněk Ryšánek.

Stránky RP sezona 2005/2006

1. lize mládeže dosáhl náš tým tehdy svého nejlepšího umístění, když skončil druhý.

 

Stránky 1. ligy mládeže sezona 2005/2006

Tabulka s elem je, myslím, vždy zajímavá. Je z ní vidět, kdo se jak zlepšoval, a i to, kdo tehdy za Vlašim hrával.

V červnu se mi povedl rapid v Chotěboři, více článek pořadatelů:

Na závěr sezony si tradiční malý rapídek v Neveklově zahrál Standa Pecháček, moc se mu ale jako nasazené jedničce nedařilo.

Příště se podíváme na druhou polovinu roku 2006.

(autor článku: Tomáš Vojta)

7 reakcí na “Střípky z archivu – první polovina roku 2006”

 1. 1
  Maťa píše:

  Jarda Pazdera ve Zlatých Horách 2006, to byla tenkrát fantastická jízda. Mám pocit, že byl nasazen někde ve čtvrté desítce startovní listiny, už někdy na začátku prohrál s jedním z favoritů panem Seinerem z Kralup (ten nakonec skončil druhý, viz foto), pak to ale úplně přejel. A bylo úplně jedno, kolik v jednotlivých partiích ztratil či pochybně obětoval materiálu. :-)

  A to Jarda málem do Jeseníků vůbec nedorazil. Já se svými tehdejšími svěřenci Davidem Zvárou a Robinem Hrdinou jsme jeli autem s otcem a synem Paukertovými, kteří nás cestou z Řevnic nabrali přímo ve Vlašimi, a dodatečně přihlášenému Jardovi jsem zajistil cestu se Sladovníkovými ze Zvole. Jenže malá Eliška Sladovníková na poslední chvíli onemocněla a Jarda byl v pátek pozdě odpoledne bez dopravy (a vlakem se to v sobotu z Vlašimi nedalo stihnout). Ovšem zabojoval stejně jak později v partiích: posledním pátečním vlakem dojel do Prahy, noc přečkal na hlavním nádraží a prvním časným vlakem vyrazil – u nás na pokoji se objevil někdy v době snídaně. :-)

  Už si pořádně nepamatuju, jak jsme skončili my ostatní, ale na Jardův výsledek nelze zapomenout. Myslím, že Robin byl V H 10 kolem poloviny, David v H 12 někde vzadu (potýkal se v průběhu turnaje s horečkami, jednou jsem mu i zakázal jít k partii a prohrál kontumačně), ale nějaké body měl (snad 3,5?). A sebe v openu A už vůbec nevím. :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Výsledky openu ze Zlatých Hor se bohužel dohledat nedají (nebo alespoň nevím kde), ale dětské kategorie ano:
  http://old.chess.cz/www/mladez/souteze/jednotlivci/mcr16/mcr2006/konen_vsledky.html

 3. 3
  Tom píše:

  Jinak ve spolupráci s Ondrou Vykoukem (moje je to „spolu“, Ondrova ta práce :-) ) jsme provedli na webu pár změn:

  – Byl změněn úvodní obrázek (snad se vám líbí :-) )
  – Byl výrazně vylepšen přehrávač partií (dají se přehrávat boční varianty, díky šipce je vidět poslední tah atd.), můžete si ho vyzkoušet již v tomto článku
  – Změnil se obsah horní lišty, ve které teď najdete možnosti NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY, HISTORIE (tady to časem mám v plánu ještě trochu vylepšit) a MEMORIÁL ST. VOJTY
  – Malinko bylo změněno písmo a forma posledních komentářů
  – Byl zařízen základní ssl certifikát, takže teď funguje adresa https://www.sachyvlasim.cz

  Snad tyto změny pomohou k tomu, aby byl náš web zase o trochu lepší a hezčí. :-)
  Děkuji Ondrovi Vykoukovi za pomoc .

 4. 4
  Maťa píše:

  Ještě mě napadla jedna poznámka k této větě: „V 1. lize mládeže dosáhl náš tým tehdy svého nejlepšího umístění, když skončil druhý.“

  Jestli to bylo myšleno tak, že v tu dobu to bylo historicky nejlepší umístění vlašimského družstva, pak to není úplně přesné. Druhé místo obsadil už tým s Ondrou Mejzlíkem na první desce v sezoně 1999/2000, což při tehdejším systému znamenalo postup do finále, které jsme ve Vlašimi (v jídelně průmyslovky) vyhráli a společně s Českými Budějovicemi postoupili přes Neratovice a Smíchov až do extraligy, kde jsme pak strávili tři roky (dvě 6. místa a pak sestup z poslední 16. příčky).

 5. 5
  Tom píše:

  Díky za upřesnění, úplně už mi vypadlo, že se i před tím hrála extraliga. Oni už se takto staré výsledky nedají nikde dohledat, poslední co je v databázi svazu je ročník 2003/2004 a navíc u tohoto ročníku jsou dost pochybná data. Nebo mi alespoň nic neříká, že by za nás někdy hráli Josef Nepeřil, Zuzana Kubínová a někteří další. :-)
  https://www.chess.cz/soutez/druzstvo/12/19541/

  Pravda ale je, že ročník 99/00 se asi dá dohledat v časopise Gambit, tam jsem nekoukl.

 6. 6
  Maťa píše:

  Tak ta dvě šestá místa jsem tenkrát bral jako velký úspěch, který jen tak nepůjde překonat. :-) Hlavně tedy to druhé šesté místo, to bylo suverénní. U toho prvního pomohla kontumační výhra 6:0 v posledním kole, když sestupující Staré Město nepřijelo na závěrečné soustředění, které se hrálo – světe, div se – v Sedlčanech! :-)

 7. 7
  Ríša píše:

  @3 Tom: Skvělé vylepšení! Jako informatik oceňuju hlavně ten ssl certifikát. :-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist