TJ Spartak Vlasim
06
Úno

Střípky z archivu – OP blic družstev 1982-98 díl I

Zítra to bude na den přesně 23 let, kdy se naposledy hrál okresní přebor 4členných družstev. V letech 1982 až 1998 proběhlo celkem 16 ročníků (v roce 1996 se nehrál) a díky čerčanské kronice můžeme na tento tehdy oblíbený turnaj podrobně zavzpomínat. K dispozici jsou výsledky a pár fotek celkem ze 14 turnajů (z prvních dvou ročníků se výsledky bohužel nedochovaly), a tak článek rozdělím na čtyři části, ať není neúměrně dlouhý. Z galerie vítězů je vidět, že vlašimské družstvo zvítězilo hned 4x (nejúspěšnějším naším hráčem je Stanislav Vojta, který byl ve třech vítězných týmech).

K vlašimským výhrám se dostanu v dalších dílech, ten první se bude věnovat posledním dvěma ročníkům, které se odehrály v letech 1997 a 1998 v prvním případě v čerčanském kulturáku, ve druhém v restauraci Na Pyšelce (řízek jako kráva tehdy ale ještě neměli. :-) ).  

16. ročník, 7. 2. 1998

Díky Tomáši Gergelitsovi a Renatě Frídové a jejich pěknému příspěvku do regionálního časopisu Gambit nemusím k poslednímu ročníku okresního (tehdy už regionálního) přeboru 4členných družstev v bleskovce v podstatě nic dodávat. Snad jen, že stojí za povšimnutí neuvěřitelná vyrovnanost týmů na 2. – 4. místě (ani skvělý výkon ve finále nás od bramborové medaile nezachránil).

15. ročník, 15. 2. 1997

15. ročník turnaje byl naprosto jednoznačně nejsilnějším v celé jeho historii. Čerčanským šachistům se podařilo díky krásným cenám přilákat velmi kvalitní a početné pole účastníků – hrálo celkem 25 týmů, tedy rovných 100 hráčů! I zde mohu předat slovo časopisu Gambit a Tomáši Gergelitsovi:

 

Na závěr ještě doplním sestavy našich rezervních týmů:

Vlašim“B“: 1.Prokop J., 2.Matějovský O., 3.Vyhnal M., 4.Vojta S.

Vlašim“C“: 1.Horák V., 2.Houdek D., 3.Vonderka L., 4.Kořinek J.

Pokračování příště …

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist