TJ Spartak Vlasim
18
Pro

Danovi je 50!

Dlouholetý člen šachového oddílu TJ Spartak Vlašim a náš kamarád Daniel Houdek se dnes dožívá významného životního jubilea – 50 let. Dan patří k služebně nejstarším a nejvěrnějším členům oddílu. Nevím, kdy přesně začala jeho šachová kariéra, ale bylo to někdy začátkem 80. let minulého století. Když jsem nedávno narazil na výsledky okresních přeborů žáků a okresních pionýrských olympiád z té doby, bylo tam vidět Dana v popředí a myslím, že jednou i zacinkala medaile. Já jsem ho poznal až jako dorostence, když jsem ve 12 letech začal navštěvovat tréninky dospělých. A byl jedním z mých prvních soupeřů ve vážné partii – jsem rád, že jsem doma náš vzájemný souboj ze zápasu Vlašim C – Vlašim B našel a mohu ho sem vložit jako malý narozeninový dárek. :-)

Od doby uvedené partie jsme se (doufám) oba zlepšili. K tomu nepochybně pomohly účasti na mnoha turnajích, kam jsme zejména ve druhé polovině 90. let v početné partě vyráželi, ať už to byly Český Brod, Jeseník nebo třeba Říčany. Na všech akcích jsme si kromě šachů užívali i spoustu legrace a ty vzpomínky jsou k nezaplacení :-) . Dan byl tenkrát poměrně aktivním šachistou a kromě toho pomáhal i s činností oddílu v roli kapitána béčka. Šachově se mu asi nejvíce povedl rok 2010, kdy se díky výborným výsledkům na družstvech v Pardubicích a Openu Tatry dostal s elem nad 1900 a stal se tak nositelem 1. výkonnostní třídy.

Dan Houdek je velmi činorodým člověkem. Kromě náročného zaměstnání a péče o rodinu se věnuje několika koníčkům, přičemž nejvíc času mu asi zabírá cyklistika, na kole každoročně najezdí tisíce kilometrů.

Šachy tak v posledních letech odsunul do pozadí, nicméně má je pořád rád, o čemž svědčí jeho každoroční účast na týdenním turnaji v Tatrách. A také málokdy vynechá trénink v Chotýšanech, kam spolu s námi jezdí už kolem 25 let. Bylo by zajímavé zjistit, kolik už tam za ty roky snědl oblíbených smažáků (tipněte si v anketě) … :-)  

Tak Dane, za celý oddíl Ti přeju všechno nejlepší do další padesátky a ať si mezi svými aktivitami najdeš aspoň trochu času usednout za magických 64 polí! 

(autor článku: Ondra Matějovský)

18 reakcí na “Danovi je 50!”

 1. 1
  Tom píše:

  Všechno nejlepší Dane a ještě alespoň 1000 snědených smažáků v Chotýšanech. :-)

 2. 2
  Blanka píše:

  Všechno nejlepší a doufám, že se příští rok zase potkáme na Open Tatry. Myslím, že tam Dan jezdí spíše kvůli horám než šachám :-). Bývá tam na podzim krásně.

 3. 3
  Jarda P. píše:

  Všechno nejlepší k té krásné 50 :-) .

 4. 4
  Maťa píše:

  Tak ještě jednou čistě za sebe. Všechno nejlepší, Dane! :-)

 5. 5
  Tomáš Hašek píše:

  Také ještě jednou všechno nejlepší!!!

 6. 6
  Pavel Vojta píše:

  I já se přidávám. Takže všechno nejlepší Dandulo :-D

 7. 7
  Dan píše:

  Přátelé, děkuji za článek i gratulace. Jsem dojat :-) Těším se na další společné smažákové orgie. No, nevím Tome, jestli těch smažáků vdechnu ještě 1000. Doba, kdy byla dvojitá porce hranolků standartem a čas od času jsme dali ještě druhé kolo už je pryč, tedy myslím :-D
  Samozřejmě i nadále vám plánuji radostně nastavovat spousty figur a časem snad i častěji. Teď mi to ale zrovna na tom kole tak jezdí… :-)

 8. 8
  Tomáš Gergelits píše:

  Zdravím Dane,
  a připojuji se ke gratulantům. Přeji Ti pevné zdraví , abys i nadále měl radost ze Tvé aktivní činorodosti (kromě všeho výše uvedeného jsem nedávno zjistil, že jsi i šikovný fotograf, tak hodně pěkných snímků!). Jak jsem už někde zmínil, padesátku vnímám jako nejlepší věk. A ve Tvém případě tuším, že to platí dvojnásob. Tak si to užívej!

 9. 9
  F.I. píše:

  Ahoj Dane, vítám Tě mezi nás Abrahámovisty, ale teď se Ti bude lépe jezdit s kopce než naopak. Přeji vše dobré. F.I. :-D

 10. 10
  Dan píše:

  Děkuji i Tomášovi a panu Innemannovi za milá slova

 11. 11
  Vlada píše:

  Dane, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví v této nelehké době. A hodně prochozenych dvoutisicovek, doufám že přidáš i nějakou osmitisicovku :-D

 12. 12
  Arnold píše:

  Tak Tě vítám mezi námi Abrahámy.V první řadě přeji dobré zdraví.

 13. 13
  Dan píše:

  Děkuji také Honzovi, Vláďovi a Arnoldovi za přání.
  Anketa pěkná, ale naprosto nechápu, jak si aktuálně 14 lidí může myslet, že jsem Na Kopečku spořádal 600 a více smažáků :-O| Víte, kolik je to sýra, přepálenýho tuku,…. Z pohledu výživových poradců bych už teď padesátku neměl slavit. A nejen já, že :-D

 14. 14
  Maťa píše:

  Já také hlasoval pro tuto možnost a můj odhad je, že jich přes 600 opravdu bylo. Dokonce jsem Tomášovi posílal i rozbor, když jsme řešili, jaké možnosti do ankety dát. A můj odhad podpořený fakty byl někde mezi 600 a 700. Samozřejmě se můžu mýlit, ale určitě ne nějak moc :) . Kolik tipuješ ty?

 15. 15
  Ivo píše:

  600 : 25 = 24 smažáků za rok průměrně. Vy jste jezdili do Chotýšan každý týden?

 16. 16
  Tom píše:

  Tak každý týden ne, ale několik let to bylo víc jak 24x za rok. :-) Navíc Dan když byl ve vývinu, tak sežral i 2 smažáky za večer. :-D

 17. 17
  Dan píše:

  Já bych tipoval něco kolem 300. Myslím, že přeceňujeme počet let, kdy jsme do Chotýšek jezdili intenzivně.
  Mohli bychom počtem snědených smažáků za měsíc měřit intezitu tréninků vlašimského šachového oddílu (mimo Chotýšky tréninků moc nepamatuji:-). Je to na hlubší rozbor… :-)

 18. 18
  Prochy píše:

  Dane, dodatečně, ale rozhodně s trvalou platností ti přeju jen to nejlepší, ať se ti daří plnit smělé plány, a ještě hodně pevných šachových domečků, třeba zas jednou na pardubických družstvech (to vyjde!).

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist