TJ Spartak Vlasim
08
Pro

Nejsilnější oddílový přebor v historii

Nedělní oddílový přebor v rapidu s průměrným elem hráčů 2202 o šest bodíků překonal ten červnový a stal se tak nejsilnějším oddílákem v historii našeho oddílu. :-) Po dvou měsících jsme využili toho, že se konečně zase může hrát „naživo“ a ve Sporthotelu si zahráli tempem 2×15 minut. Sešlo se nás šest (super bylo, že všichni byli +- vyrovnaní a každý mohl porazit každého), a tak z toho byl pěkný 10kolový turnaj.

Zaslouženým vítězem se stal ziskem 8 bodů Ríša, a až se ještě doučí zahájení, tak už ho neporazí vůbec nikdo (pravda, i Znosimský gambit 1.e4 f5?! na nás povětšinou stačil). :-)

Mládek R. – Vojta T.  – bílý na tahu:

V rapidech často rozhoduje postřeh a svižná hra a to Ríša v neděli jasně demonstroval i v partii se mnou. 1.Je5 Vxf2 2.Dxe6+ Kh8 3.Vg4  To všechno byly nejlepší tahy a teď mělo přijít 3…Dh5 se značnou výhodou černého. Místo toho se ale stalo 3…Dd2??, což by byl vítězný tah, kdyby bílý neměl pěkné 4.Jg6+!, po kterém získává dámu za věž a figuru s vyhranou pozicí. 1-0

Druhý jsem skončil já a třetí Kuba. Ten měl našlápnuto ještě k lepšímu výsledku, ale nevyšel mu závěr (0 ze 3).

Vojta T. – Hrdina R. – bílý na tahu:

1.Vxb7! Hezký rozhodující úder. Věž totiž nelze vzít pro 1…Kxb7 2.Df7+ Kc8 3.Da7!! s nekrytelnou hrozbou b7. Černý se během pár tahů vzdal. 1-0

Výsledky nejsou nijak zvlášť důležité, cílem turnaje bylo se zase po čase vidět a užít si příjemný den. A to se, myslím, i díky odpolednímu společnému obědu povedlo. :-)  

Závěrem bych chtěl poděkovat Blance, která upekla ke svačině výborný dort a do cenového fondu věnovala nakládané hermelíny a oříšky.

Bylo fajn si znovu zahrát „naživo“, a jestli se nezačnou hrát soutěže družstev (čemuž už přestávám věřit), tak se pokusím v případě zájmu jednou měsíčně takovýto turnaj pořádat pravidelně.

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Nejsilnější oddílový přebor v historii”

  1. 1
    Kuba Vojta píše:

    Nevím jak vy, ale já Ríšovi snad vysvětlil jak funguje „znosimský gambit“ :-D

  2. 2
    Maťa píše:

    Děkuji Ríšovi, že mě po turnaji zastoupil v práci a umožnil mi zúčastnit se druhé části programu, společného oběda na Vorlině :-) . A také mu gratuluju k 1. místu. A zároveň je dobře, že ho Kuba a Nela alespoň jednou porazili, aby viděl, že má ještě rezervy v zahájení a v jednoduché taktice, jak jsem z vyprávění pochopil :-) .

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist