TJ Spartak Vlasim
04
Lis

Střípky z archivu – bleskovka na hoře Blaník

Pravidelní čtenáři našeho webu si jistě vzpomenou, že letos v srpnu jsme si na vrcholu hory Blaník zahráli pár bleskovek s Davidem Navarou. Ale málokdo (nejspíše jen přímí účastníci) už ví, že jsme kdysi dávno uspořádali přímo před rozhlednou bleskový turnaj. Bylo to 24. dubna roku 1999 a zahrálo si ho celkem 10 hráčů: Honza Bašta, Dan Houdek, Vašek Gergelits, Honza Kořínek, Martin Makeš, Ondra Matějovský, Tomáš Vojta, Ondra Staněk a mezí účastníky byly i dvě ženy Renata Frídová a Lenka Hessová.

Cestu z Vlašimi na Blaník a zpět (20 km) jsme zvládli pěšky, takže to byl i pěkný turistický výlet. Šachy a hodiny jsme si nesli s sebou a u rozhledny jsme hraním strávili více jak 4 hodiny. Byli jsme tak dobrou atrakcí pro ostatní turisty, o čemž vypovídá i reportáž publikovaná v časopise Gambit.  :-)  

Tuto šachovo-turistickou akci tehdy vymyslel Maťa a i díky nádhernému počasí se mimořádně povedla. V reportáži je opakovaně zmíněn 2. ročník, ten se ale už nikdy neuskutečnil. V tomto má Maťa velké minus a nebylo by od věci, kdyby turnaj po 22 letech (tedy na jaře) znovu zorganizoval. :-)  


Lenka Hessová – Jan Kořínek (přihlíží Tomáš Vojta a Dan Houdek)


Tomáš Vojta – Ondra Matějovský (přihlíží zvědaví turisté :-) )


Lenka Hessová – Dan Houdek (příhlíží malí Vašek Gergelits a Ondra Staněk)

(autor článku: Tomáš Vojta)

15 reakcí na “Střípky z archivu – bleskovka na hoře Blaník”

 1. 1
  Maťa píše:

  Uspořádat druhý ročník po 22 letech by nemusel být nějaký větší problém, pokud by byl zájem. Tenkrát jsem tam jen došel domluvit otevření o hodinu dřív, abychom si v klidu na místě dali párek a kafe a také se podívali po okolí z rozhledny. A také abychom zabrali místo u stolů uvnitř v bufetu, kdyby třeba pršelo (domlouval jsem to s předstihem). To pak nebylo potřeba, bylo krásně a hráli jsme venku. Mám doma i fotky z této akce – škoda, že jsem si to uvědomil až včera večer, mohl jsem je nabídnout Tomášovi pro zpestření článku. Na jedné z nich mi přišlo, že Dan Houdek vypadá strašně mladě, a pak jsem si uvědomil, že tenkrát mladý opravdu byl (28 let) :-) .

  Tak co, kdo by si na jaře nebo v létě na Blaníku malý turnaj zahrál? :-)

 2. 2
  Ivo píše:

  ;-)

 3. 3
  Blanka píše:

  Myslim, ze Tomas bude umet fotky jeste do clanku dodat :-).

 4. 4
  Maťa píše:

  Tak to samozřejmě umět bude, ale je otázka, jestli to má takto dodatečně cenu :-) .

 5. 5
  Tom píše:

  Já bych si zahrál určitě a Kuba jistě taky (dnes jsme si podobný turistický výlet dali po zříceninách v okolí Tábora, tedy ale bez šachů :-) ). Fotky do článku vložím (až je Maťa dodá), rád bych si je sám prohlédl.

 6. 6
  Tom píše:

  Maťa je pružnej a už mi fotky přinesl. :-) Dám je do článku zítra dopoledne.

 7. 7
  Tom píše:

  Na konec článku doplněny 3 hezké fotky. Fotila asi Renata Frídová (možná Martin Makeš), to už si nepamatuji. V každém případě díky Maťovi, že je dokázal vyhrabat. :-)

 8. 8
  Dan píše:

  Bomba! Na tuhle akci si vubec nepamatuji. Mimochodem, ty slusive sustacky mi sila moje tenkrat cerstva tchyne :-)
  @Tom: pekny haro :-)
  @Mato: mlady jsem porad ;-)

 9. 9
  Zdeněk Ryšánek píše:

  Dnes jsem konečně zaplatil členský příspěvek. Pokud bude potřeba nějaký hráč, který skončí na posledním místě (ten je potřeba na každém turnaji), rád se také zúčastním.

 10. 10
  Maťa píše:

  Dan: Máš pravdu, špatně jsem se vyjádřil, měl jsem napsat, že jsi tenkrát byl „víc mladej“. :-) Doufám, že se blicáku na Blaníku 2021 opět zúčastníš!

  Zdeněk: Počítám s tebou. A bude opět platit, co jsem tehdy psal (viz článek z Gambitu výše), že výsledky takového turnaje nejsou důležité.

 11. 11
  bohouš z buše píše:

  ad 9)
  U nás se poslednímu tleská nejvíc! Protože to vzal na sebe. (někdo to na sebe vzít MUSÍ)

 12. 12
  Maťa píše:

  Ještě mě napadlo pod tímto článkem zmínit, že na Blaníku se šachy s hodinami hrály ještě minimálně jednou (kromě turnaje v roce 1999 a letošního blicání s Davidem Navarou), a to dokonce vevnitř v bufetu. Připomenout si, kterak tam Robin blical v roce 2010 s Martinou Krejčiříkovou, si můžeme na fotce, a jak pak Robina hezky zmatil Honza Fiala koněm, nám pro změnu ukazuje diagram. Oboje najdeme v článku na tomto webu, konkrétně na http://www.sachyvlasim.cz/?p=7650y.

 13. 13
  Maťa píše:

  V pátek odpoledne jsem si udělal malý trénink a vyrazil s Maxem (to je pes) z Vlašimi na Blaník a zpět. Tak teď ještě potrénovat šachy a můžeme si tam na jaře turnaj zahrát :-) .

 14. 14
  Tom píše:

  A domluvil si tam už termín? :-) Ikdyž ono asi bylo zavřeno,co? :-)

 15. 15
  Maťa píše:

  Jsou tam teď jen v sobotu a v neděli (od 10 do 16 hodin). Bufet prý funguje (jen se nesmí sedět uvnitř) a na rozhlednu se taky může, ale jen po 2 lidech, takže se tvoří dlouhé fronty. To jen námět pro čtenáře na výlet.

  Termín bych asi sotva domluvil, pokud se všechny ty soutěže rozjedou, tak bude docela problém hledat volný. Možná to nakonec půjde až v létě, uvidíme.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist