TJ Spartak Vlasim
09
Říj

Začínají nejvyšší dorostenecké soutěže

Ve Starém Městě a na domácí půdě ve Sporthotelu zahájí o tomto víkendu naše dorostenecké týmy úvodními koly své dlouhodobé soutěže. Pojďme se ve stručnosti podívat, k jakým změnám v sestavách došlo oproti loňsku a s jakými ambicemi naši talenti do soutěží vstupují.

EXTRALIGA MLÁDEŽE

Za posledních 10 let získala Vlašim v Extralize 5 medailí! Na tuto skvostnou bilanci bude ale navázat velmi složité. Ono už jen postoupit do finále skupiny (postupují nejlepší čtyři týmy) bude pořádný oříšek. Naše východní skupina je totiž mnohem silnější než západní, což bylo zjevné dlouho dopředu, a je dost s podivem, že odpovědní bafuňáři připustili takovéto nespravedlivé rozložení (v závorce průměrné elo sestavy):

Z loňské sestavy zestárl David Zvolenský a na postu hosta ho nahradí táborský David Hák (druhým hostem v sestavě je bakovský Jakub Beran). Další posilou je Pepi Dudková, která to ovšem proti výrazně silnějším soupeřům bude mít velmi těžké. První soustředění východní skupiny se uskuteční ve Starém Městě, kam družstvo vedené kapitánem Ondrou Matějovským vyráží již dnes. V sobotu nás čeká nejprve Duras Brno a pak domácí Staré Město. V neděli se utkáme s obhájcem titulu Frýdkem-Místkem a Prostějovem.  

Stránky věnované Extralize mládeže

Reportáž ze závěru loňské sezony

1. LIGA MLÁDEŽE

V loňské sezóně se našemu béčku podařilo vyhrát krajský přebor a po roční pauze se opět vrací do 1. ligy mládeže. Družstvo povede Lukáš Filip a děti z pravonínských kroužků doplní nejšikovnější děti ze šachové školy Stamat. Cílem je záchrana a velmi důležité bude už úvodní trojkolo. V něm se v sobotu ve Sporthotelu utkáme s béčkem a céčkem šachové akademie VŠTE České Budějovice. V neděli se pak náš rezervní tým přemísti do Brodců, kde změří síly se svěřenci Karla Jukla.

Stránky věnované 1. lize mládeže

Reportáž z vítězství v KP

Na závěr snad ještě zbývá dodat, že se hraje tempem 1,5 hodiny na partii s přídavkem 30 sekund za tah. V případě, že bude dobré připojení k internetu, můžete pod článkem očekávat zprávy z průběhů utkání. Držte dětem o víkendu palce!

(autor článku: Tomáš Vojta)

79 reakcí na “Začínají nejvyšší dorostenecké soutěže”

1 2 3
 1. 61
  Patrick píše:

  Pepi prohrála. Prohráváme 1:3. Naděje na zápasovou remízu ještě žije.

 2. 62
  Patrick píše:

  Kuba snížil na 2:3! David má lepší koncovku.

 3. 63
  Patrick píše:

  David remis. Opět jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem.

 4. 64
  Patrick píše:

  Odpolední zápas proti Prostějovu začal, vzhledem k dlouhému čekání na oběd, se značným zpožděním.

  Maťa s IM Jasným šli opět do vinárny. Já hlídám tři láhve burčáku, aby nevybuchly.

 5. 65
  Tom píše:

  Prostějov by to chtělo porazit, nikdo slabší už tam není a snad bude na naší straně taky jednou štěstíčko. 2 výhry a 2 prohry by pak dávaly šance na postup do finálové skupiny. Držím palce.

 6. 66
  Patrick píše:

  Pepi zvítězila v miniaturce! :-) Vedeme 1:0.

 7. 67
  Blanka píše:

  Tak to je skvely! Pepi moc gratuluju.

 8. 68
  Tom píše:

  Dobrý začátek, jdu si na oslavu prvního bodu nalít skleničku burčáku. :-D

 9. 69
  Danka D. píše:

  Super, gratuluji.

 10. 70
  Blanka píše:

  Tome, jestli chceš dát za každý bod skleničku, tak to budeš večer dost veselý :-). Držím palce ať je bodů co nejvíc.

 11. 71
  Patrick píše:

  Vojta remizoval. Vedeme 1,5:0,5.

 12. 72
  Patrick píše:

  Vořech remizoval. Vedeme 2:1.

 13. 73
  Anonym píše:

  hrajte, lidi zlaty, vo vsecko pryc!

 14. 74
  Maťa píše:

  Kryštof 1, Kuba remis. 3,5:1,5 a David stojí lépe.

 15. 75
  Tom píše:

  Fajn, gratulace! Ten David je jak Nela, vždycky hraje poslední. :-)

 16. 76
  Maťa píše:

  David také vyhrál, obě auta právě odjela směr domov.

 17. 77
  Jarda P. píše:

  Výborně :-) .

 18. 78
  Blanka píše:

  Pěkný výsledek na závěr. Gratuluju!

 19. 79
  Maťa píše:

  Víkend na Slovácku jsme si užili, byť to (především pro hráče) bylo tradičně náročné. Čtyři těžké partie a k tomu dlouhá cesta … domů dorazili všichni až po deváté večer, David dokonce až po desáté. Kdybychom tam neměli auta, tak bychom se ani nedostali do Vlašimi – poslední spoj, kterým by se to stíhalo (s příjezdem ve 22.50), by nám patrně o pár minut ujel :-) . Poděkování za dopravu tedy patří paní Hákové a panu Voříškovi (samozřejmě i Patrikovi, který děti a dorostence doprovodil v pátek vlakem).

  Co se týče zápasů, tak na šachovnicích jsme měli víc než 6 bodů, takže trochu škoda. Se Starým Městem se bohužel vyhraný zápas v závěru úplně otočil, s Frýdkem-Místkem to pak byly dramatické partie a v závěru to vypadalo na 3:3 – David za stavu 2:3 získal výhodnou, lépe řečeno vyhranou pozici (při obědě to kontroloval s počítačem a +5), ale soupeř se mu v dámsko-jezdcové koncovce vysmekl (David sice získal koně, ale nezbyl mu žádný pěšec). Ono se zase to štěstí přikloní někdy příště, důležité je, že šance na postup do finále A jsou rozhodně obstojné.

1 2 3

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist