TJ Spartak Vlasim
07
Říj

Czech Open 2020

Od 21. do 28. 9. proběhnul velice prestižní turnaj Czech Open 2020. Turnaj se hrál v prostorách Ideonu. Já jsem se přihlásil až na poslední chvíli, protože jsem měl jet do Tater, ale kvůli nějakým opatřením jsem nakonec zakotvil v Pardubicích. Tento turnaj jsem hrál poprvé. Vůbec se mi na něm nedařilo. Dokázal jsem vyhrát poprvé až v posledním kole.

Na úvod jsem dokázal udržet koncovku s GM Petrem Hábou a myslel jsem si, jak to bude skvělý turnaj, ale mýlil jsem se, po 8. kole jsem měl totiž 2,5/8 (5 remíz a 3 prohry). Zaplať pánbůh jsem aspoň v posledním kole zvítězil, a tak jsem se 3,5 body skončil 97. a na elo odepsal -83.

Turnaj ovládnul Van Foreest Lucas (Nizozemsko), za ním byl Lukasz Jarmula (Polsko) a na 3. místě skončil Kevlishvili Robby (Nizozemsko).

 

Nejlepším Čechem se stal Jiří Štoček (4. místo). Z mladých českých talentů zahrál na turnaji nejlépe asi Jáchym Němec (perfo 2324) a Karel Brožka (perfo 2380), který v turnaji prohrál jen jednou (jeho nejslabší soupeř byl Tomáš Ludvík elo 2218).  

Zábavné historky tentokrát moc nebyly, tak se alespoň podívejte na moje 2 okomentované partie.

Děkuji moc Lukáši Vlasákovi, že jsem tam mohl být s ním a jeho dalšími svěřenci a svazu za příspěvek na tento turnaj.

A nakonec bych rád napsal jeden citát, který se mi strašně líbí. :-) „Po nezdařeném turnaji cesta nekončí, ale naopak začíná“. (Jakub Vojta)

Výsledková listina

Článek na svazovém webu

(Autor: Jakub Vojta)

 

10 reakcí na “Czech Open 2020”

 1. 1
  Robin píše:

  Pěkný, pane Bobrowski! Snad se za rok do Plzně taky podívám. ;-)

 2. 2
  David Navara píše:

  Pěkný článek!
  Jen mám pocit hraničící s jistotou, že ta koncovka K+V+J+p:K+V+2p, vznikající po 33…Kf8, je remízová.
  (Ono není vůbec snadné vyhrát při podobném materiálu s věží, jezdcem a pěšci g3, h4 proti věži a pěšcům f7, g6, h5. Dlouho jsem to analyzoval s počítačem a přesvědčivou cestu k výhře jsem tam nenašel. Tam ale obrana musí hrát mimořádně přesně, zatímco tady bude bílý král dost exponovaný, černý leckdy může šachovat věží zboku a také pěšců na šachovnici zůstalo méně.)

  Robine, znám dceru jistého pana Bobrowského, je tu nějaká souvislost?

 3. 3
  David Navara píše:

  Šachistka, která se za svobodna jmenovala Bobrowska, je nositelkou titulu GM. Uhodnete, o koho se jedná? (Ceny nebudou, odměnu za první správnou odpověď jsem už snědl.)

 4. 4
  bohouš z buše píše:

  Monika Soćko

 5. 5
  David Navara píše:

  Správně!

 6. 6
  Tom píše:

  Pan Bobrowski byl šestnáctým hráčem, který se zúčastnil turnaje kandidátů v Curychu v roce 1953. Turnaj jasně vedl, ale poté co ho jeden z velmistrů (spekuluje se, že to byl sám Smyslov) obvinil, že mu přehryzal nohu u židle, byl z turnaje vyloučen a zcela vymazán z historie. :-D

  V neděli, když jsme jeli vlakem na zápas do Říčan, tak jsme dávali dohromady, kdo hrál v Curychu 1953. Tři velmistři nám chyběli a Kuba neustále tvrdil, že tam hrál taky nějaký, který začínal na B a končil na sky. Tak vznikl pan Bobrowski. :-) Mimochodem, dáte někdo (z hlavy bez hledání) jaký velmistr začínající písmenkem B a končící sky tam opravdu hrál?

 7. 7
  David Navara píše:

  Isaak Boleslavskij? :-)

 8. 8
  Tom píše:

  Je to tak (David vyhrává startovné zdarma na našem vánočním turnaji v Chotýšanech :-) ):
  https://en.wikipedia.org/wiki/Zurich_1953_chess_tournament

 9. 9
  bohouš z buše píše:

  Hm, David vyhrává startovné a mně výhru snědl!
  Ale stejně mě hřeje pocit vítězství na vlašimském webu.
  :-)

 10. 10
  AdolfR píše:

  to je moc prima web. A prima clanek. A jeste tady vysvetluje koncovky nas nejlepsi sachista (a nejhodnejsi), asi budou sachyvlasim zas mym jedinym internetovym ctenim (jak už tomu kdysi bylo, než odrostly deti a pak než se stalo křišťálově zřejmým, ze šachům nikdy ani maličko neporozumím -to jsem tehda na ňákou dobu zahořk: )

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist