TJ Spartak Vlasim
04
Říj

Nela znojemskou královnou

V sobotu 3. října se v jihomoravském Znojmě konal 34. ročník ženského rapid turnaje Znojemská královna, hraný současně jako Mistrovství České republiky 2020 v rapid šachu žen. Protože to vypadá, že Nela poslední dobou zase dává šachům trochu víc, a ve Znojmě jsme ještě nebyli, rozhodla se Nela tento turnaj vyzkoušet.

Hrálo se v historické budově Znojemské Besedy, pořadateli byly Šachový spolek Znojmo z pověření ŠSČR, Město Znojmo, JMŠS, OS ČUS Znojmo. Startovní listina nebyla příliš početná, za šachovnice usedlo jen 15 žen a dívek. Říkal jsem si, že je to dáno současným vývojem pandemie, ale jak jsem se přesvědčil, ani v minulých ročnících startovní pole nebylo o moc početnější. Hrálo se 9 kol tempem 2 x 10minut + 5 sekund za tah, docela rychlorapid, alespoň mně to tak připadalo. Nasazenou jedničkou byla WGM Kulovaná z ŠK Gordic Jihlava, zálusk na nejvyšší příčky si dělaly i ostatní titulované hráčky včetně Nely.

Od začátku bylo jasné, že turnaj to bude vyrovnaný a rozhodovat budou i malá zaváhání. Nela se pohybovala od začátku v popředí, jediná porážka přišla v 6. kole s nasazenou jedničkou, po které to vypadalo, že už do boje o trůn nezasáhne. Slabší chvilku si však vybraly v podstatě všechny hráčky, a tak po devíti kolech mělo trio WFM Pýchová, WFM Svobodová a WIM Novosadová shodně 7 bodů a rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů. Ta rozhodla o konečném pořadí:

Takže spokojenost, Nela pobrala poháry a medaile za vítězství ve Znojemské královně i MČR, zahrála si rapid, který moc nehrává, prohlédli jsme si pěkné centrum Znojma a ani finanční odměna za vítězství není samozřejmě k zahození :-) . Poděkování patří organizátorům za bezproblémový turnaj v pohodové atmosféře. Myslím, že se na místo činu určitě zase někdy vypravíme.

Výsledky

(autor článku: Jarda Pýcha)

6 reakcí na “Nela znojemskou královnou”

 1. 1
  Blanka píše:

  Velká gratulace. Hezká fotka s taťkou :-).

 2. 2
  Kuba Vojta píše:

  Tak ještě jednou na web, gratulace! Dobrá práce! ;-)

 3. 3
  AdolfR píše:

  Vy jste naky hezky, voba. Nela teda hezci, ale jenom vo kousek. A blahoprani k titulu a zdravim Jardu

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Zdravím největšího pohodáře ;-) :-) .

 5. 5
  Roman píše:

  Velká gratulace Nelo.

 6. 6
  Tom píše:

  Pěkný článek o Polgárové (od Petra Koutného – varování těm, co ho nemusí :-) ):

  http://www.nss.cz/opravdovy-damsky-gambit-kralovny-sachu—judit-polgarova

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist