TJ Spartak Vlasim
02
Říj

Soustředění talentů Středočeského kraje

Krajská Komise mládeže uspořádala o uplynulém víkendu v rekreačním areálu Jizbice pod Blaníkem soustředění talentů Středočeského kraje. Zúčastnilo se celkem 40 dětí, mezi nimiž nechybělo ani 5 hráčů našeho oddílu: Dalibor Křivánek, Jáchym Slánský, Pepi Dudková, Míša Stein a Kamila Steinová.

Děti byly rozděleny do čtyř výkonnostních skupin a v průběhu víkendu absolvovaly čtyři tříhodinové a jednu dvouhodinovou přednášku. Z témat přednášek namátkově vybírám: Koncovky všeho druhu, Aktivita figur, Učíme se hrát gambity, Jak hledat taktiku, Makagonovovo pravidlo atd. Jako odreagování po náročném šachovém programu se děti vyblbly při fotbale, pinčesu a večerním táboráku.

Soustředění bylo zajištěno na vysoké trenérské úrovni v čele s mezinárodním mistrem Stanislavem Jasným z Beskydské šachové školy Frýdek-Místek. Zdatně mu sekundovali Tadeáš Baláček, Standa Stárek, Ondra Matějovský a Patrik Pýcha. Věřme, že si děcka z přednášek něco odnesla a své znalosti prodají v blížících se dorosteneckých soutěžích družstev, které by měly začít 10. -11. 10.


Přednáška Tadeáše Baláčka


Večerní simultánka s IM Jasným

Další fotky

(autor článku: Tomáš Vojta, fotky: Petr Havelka)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist