TJ Spartak Vlasim
21
Zář

Na Czech openu začíná hlavní turnaj

Mistr FIDE Roman Prymula se dnes stal ministrem zdravotnictví, tak jen doufejme, že ho hned nějakým nařízením nenapadne zrušit právě začínající hlavní turnaj na Czech openu. V něm budeme moct fandit Nele Pýchové a Kubovi Vojtovi.  A lehké to mít nebudou.  I přes covidové problémy je akce skvěle obsazena:

Celkem je v předběžné startovní listině 165 jmen ze 26 zemí, tak uvidíme, kolik se jich opravdu na prezentaci dostaví.  První kolo začíná v 16 hodin, samozřejmostí by měly být onliny.

Tempo je klasické 1,5h. na 40 tahů + 30 minut na dohrávku s bonifikací 30s. od prvního tahu.  Držíme palce a užijte si týden v Pardubicích!

Startovní listina

Stránky turnaje

21 komentářů na “Na Czech openu začíná hlavní turnaj”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ráno jsem Nelu i Kubu viděl; aniž by se dopředu domlouvali, jeli z Vlašimi stejným vlakem. Byli dobře naladěni, tak snad jim to vydrží po celou dobu turnaje :-) . Držím palce.

 2. 2
  Blanka píše:

  Kuba by mel hrat na onlinech. Dle chess-results na 10.sachovnici
  https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-open-pardubice-2020/1/1/10

  Drzime Kubovi a Nele moc palce.

 3. 3
  Maťa píše:

  Tak Kuba pěkná remíza s velmistrem, navíc černými – super, gratuluju. Nela podle aktualizovaných výsledků ještě hraje.

 4. 4
  Tom píše:

  Pěkný začátek, jen tak dál. :-)

 5. 5
  Tom píše:

  Koukám, že Prymula už se rozjíždí (to jsem zvědavý, zdali se to v Pardubkách stihne dohrát :-( ):

  „V následujících dnech možná i hodinách se zřejmě omezí otevírací doba restaurací a barů. Zavírat by mohly ve 22 hodin namísto nynějších 24,“ sdělil ministr.

  Stejně tak se zřejmě brzy omezí i počet osob, které se mohou účastnit hromadných akcí. Prymula naznačil, že by mohly být venkovní akce omezené do 100 osob, vnitřní do 50.

 6. 6
  Maťa píše:

  Úvodní kolo bylo pro Vlašim úspěšné – o Kubově remíze s Petrem Hábou už jsem včera psal, Nela pak po více než 5 hodinách hry udolala talentovaného 12letého soupeře (prý mohla vyhrát o dost dřív, ale nechtěně si to prodloužila). Dnes si pro změnu zahraje s velmistrem Nela (konkrétně se Slovákem Jurčíkem), Kubu čeká 21letý Němec Leeb (2234). Začíná se za chvíli (v 16 hodin), držím palce.

 7. 7
  Anonym píše:

  Online je asi 20 šachovnic, tak tam asi dnes pro změnu bude Nela, myslím…

 8. 9
  Anonym píše:

  U Nely naskočila 1 !

 9. 10
  Anonym píše:

  Ale online ještě běží…..

 10. 11
  Blanka píše:

  Na onlinech je remiza. Gratuluju.

 11. 12
  Anonym píše:

  Podle online remis, ve výsledcích zatím 1, asi špatně napsané??? Kuba dle výsledků prohrál.

 12. 13
  Maťa píše:

  Jak píšete, ve výsledcích byla docela dlouho Nelina výhra. Moc jsem tomu nevěřil, ale vyloučit se to nedalo – kdyby to v pozici na onlinech soupeř zkoušel riskantně vyhrát, tak by promáchnout mohl (teď nevím, jestli onliny jdou se zpožděním). Ale byla to tedy v tu chvíli očekávaná remíza, takže po Kubovi už má v Pardubicích půlbodový zisk s velmistrem i Nela. Že přežila se silnějším hráčem pozici, jež vznikla ve střední hře, a dokonce se dostala k protihře, považuju za malý zázrak – je to kouzelnice :-) . Kuba bojoval skoro 5 hodin, nakonec bohužel prohra, o průběhu partie ale nic nevím.

  Od 16 hodin začíná 3. kolo. Nelu na onlinech čeká 18letý Polák Szpar (2397), Kuba si v turnaji poprvé vyzkouší roli favorita s Jiřím Sedláčkem (1927). Držím palce.

 13. 15
  Maťa píše:

  Včera dvě prohry, dneska dvě remízy, tak zítra bych prosil dvě výhry :-) .

 14. 16
  bohouš z buše píše:

  Hm, zase jen 2 remízy (lepší půlka, než nulka?)

 15. 17
  Kuba Vojta píše:

  Zdravím z Plzně. Včera jsem byl za remízu rád já, vybojoval jsem si ji v jezdcovce s pěšcem méně. Hraju opravdu katastroficky. Dneska je dvoukolo, tak by to chtělo zabrat a 2x vyhrát. Tak držte palce. První kolo se hraje od 9:00. Třeba vyjde finiš ;-)

 16. 18
  Maťa píše:

  Ty jsi v Plzni, Kubo? :)

 17. 19
  Robin píše:

  Včera byla asi divoká noc. :-D

 18. 20
  bohouš z buše píše:

  P jako P :-)

 19. 21
  Maťa píše:

  Tak Kuba ani Nela v Pardubicích díru do světa neudělali a oba skončili za svými možnostmi. Nela odpadla v závěru (0,5/3), možná bylo na ni 15 partií ve 12 dnech bez přestávky velké sousto. Kuba se po remíze s Hábou trápil a první výhru v turnaji si připsal až dnes – aspoň se mu domů lépe jelo :-) . Každopádně nové zkušenosti a vydařený turnaj bude třeba hned ten příští. Konečné výsledky: http://chess-results.com/tnr530505.aspx?lan=5&art=1&rd=9&fed=CZE&turdet=YES&flag=30,

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist