TJ Spartak Vlasim
21
Čvc

Na Sergeje nikdo nevyzrál

Od pondělí do pátku (13. – 17. 7.) se konalo reprezentační soustředění mládeže ve Zruči nad Sázavou. V jeho rámci se uskutečnil i rapid turnaj, ve kterém byl finanční fond 25 tisíc korun! Ale abyste si nemysleli, neměli jsme to jednoduché, protože s námi hráli i trenéři! První nasazený GM Sergej Movsesian nám dal zabrat. Remízu s ním uhrál jen hlavní pořadatel Petr Neuman a v posledním kole mladý talentovaný „Říčaňák“ Jáša Šmolík. Sergej tedy uhrál 20/21 (v turnaji bylo 22 hráčů, hrálo se každý s každým). Druhý skončil GM Petr Neuman 19/21 a třetí byla, celkem překvapivě, legenda českého šachu GM Marek Vokáč.

Mně osobně se nevydařil začátek (měl jsem totiž na úvod pana Vokáče, Lukáše Vlasáka a Sergeje), po 4 kolech jsem měl 0,5/4. Nakonec jsem ale uhrál 12 z 21 a získal jsem cenu za třetího juniora (celkově jsem skončil na 8. místě). Nejlepší junior byl šestý Adam Frank, který měl jen o bod více než já. Druhý (celkově sedmý) v této kategorii byl Marek Miča, který mi unikl remízou v posledním kole s Petrem Neumanem. Čtvrtý Jáchym Němec měl o bod a půl méně než já.   

Nejlepší ženou se stala 15. Anna Lhotská (9,5/21) o půl bodu před 16. Annou Marií Koubovou. Třetí pak skončila celkově sedmnáctá Kiki Laurincová (7,5/21).


Kromě turnaje bylo na programu i několik přednášek.


Čas byl i na bowling a několikrát jsme si byli zahrát i fotbálek.

Zde se můžete mrknout na některé mé partie:

Děkuji, že jsem se mohl soustředění zúčastnit, byli to opravdu hezké dny.

Výsledky na chess-results

 (Autor: Jakub Vojta, fotky: Radek Wasserbauer)

1 reakce na “Na Sergeje nikdo nevyzrál”

  1. 1
    Jáchym Šmolík píše:

    Super článek Kubo už konečně chápu co jsem přehlédnul ;-)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist