TJ Spartak Vlasim
13
Čvc

Princezna Bella (Vsetín nešachovým pohledem)

V sobotu (4. 7.) ráno jsme vyjeli směr Kolín, kde jsme přesedli na vlak a vyrazili na Vsetín. Jelikož po cestě byly nějaké problémy na železnici, tak jsme měli zpoždění asi 3 hodiny. Ale mělo to i své lepší chvilky. V Olomouci, kde nás z vlaku vyhnali s tím, že dál už nejede, jsme na nádraží potkali Přemka (porotce ze soutěže „MasterChef“). Ačkoliv někteří nevěřili (že, tati?), tak to byl opravdu on, a kdybychom nechvátali, tak si s ním společně s Kryštofem uděláme fotku. Při čekání na autobus, který nás převezl do Lipníku nad Bečvou, mi Maťa připomněl jednu vtipnou historku z tábora. Byl jsem zapálený do jedné hry v lese a nevhodně jsem tam pokřikoval po rozhodčích… Do toho, ale někdo spadnul a já najednou přepnul a začal jsem říkat: „Maťo, zranění, zranění!“

Na Vsetín jsme dorazili asi v 16:00 a těsně tak stihli zahájení turnaje. Po 1. kole jsme si dali věci k Radkovi Zádrapovi do auta – celý týden jsme měli možnost u Zádrapových přespávat, stejně jako minulé roky, a za to MOCKRÁT DĚKUJEME. Někteří si vyvezli zadnici nahoru autem (že, Maťo? :-) ) a ostatní si to vyšli pěšky. K Zádrapovým je to dost do kopce a tak jsme byli většinou udýchaní.

V neděli se hrálo jen jedno kolo od 16:00, a tak jsem se ráno vydal s taťkou na výlet. Radek nás vyvezl nahoru do místním kopců a my šli moc hezkou hřebenovku až do Vsetína (asi 9 km). Ostatní byli také někde venku. Vzhledem k tomu, že Vsetín byl jen do pátku, tak byla dvě dvojkola. Byly tedy jen 3 dny na to něco podniknout. Nebylo tedy moc času na rozmýšlení! Nejlepší část dne bylo ovšem mazlení se s princeznou Bellou (to je 4měsíční štěně Zádrapů, je to jezevčík). Byla tak hodná a roztomilá… Strašně se mi stýská. Ale na druhou stranu už jsem si ji domluvil za dva roky jako nevěstu. :-)    

V pondělí bylo první dvojkolo, a tak se nic zajímavého nedělo. Já jsem uhrál 2 ze 2 a dostal se do popředí turnaje.

V úterý jsme se s taťkou, Davidem a Kryštofem vydali na kola. V infocentru jsme si je půjčili za 100 Kč na 6 hodin a ujeli na nich 42 km. Bylo to dost po rovině, ale kolem dravé Bečvy moc krásné. Byl to jeden ze dvou dnů, kdy nebylo úplné vedro.

Ostatní se vydali na výlet, jak jsem šel já s taťkou první den, ale šli to i nahoru.

 

Ve středu bylo druhé a poslední dvojkolo, opět se skoro nic nedělo (šachy popisovat nebudu, taťka by měl udělat nějaký článek s diagramy).

Ve čtvrtek byl poslední den, kdy se dalo něco podniknout (pátek byl odjížděcí den). Já s Kryštofem jsme si šli zahrát na celé dopoledne fotbal s BŠŠ. Byl to skvělý den a dost jsme si to užili. To, že jsem opět nedokázal dát ani 5 tutovek v řadě, je věc druhá. :-) Hrál s námi i pan Jasný, který byl potom úplně hotový. Říkal, že za to můžu já, že jsem ho přemluvil, ať jde hrát. A já jsem rád, že šel, chytal nám jak Buffon. :-)

V pátek se hrálo už od 9:00, a tak se nic nestihlo. Cestu zpátky nás vzal pan Steiner autem a stavili jsme se na chvilku v Kroměříži na zámku a navštívili zrcadlové bludiště. To byla velká legrace. :-)

Velké díky patří městu Vsetín, že pořádá tento skvělý turnaj, Zádrapovým, že jsme u nich mohli být, panu Steinerovi za to, že nás vzal domů, a hlavně panu Jasnému, že naši branku kryl za každou cenu. :-)    

Oblíbené místo Mati. :-)


Oblíbené místo Filipa. :-)

Oblíbené místo Davida. :-)

Výsledky

Fotky od Patrika (použity v článku)

Stránky turnaje

(Autor: Jakub Vojta)

4 reakcí na “Princezna Bella (Vsetín nešachovým pohledem)”

 1. 1
  Ríša Stalmach píše:

  Taaakže Kubíku, jako to že na fotbale dám 9 golu nezmíníš?:D

 2. 2
  Maťa píše:

  Asi Kubovi nepřišlo tak zvláštní, že jsi, Ríšo, zahrál jako tvůj oblíbenec Griezmann (jestli to teda ještě platí :-) ). Zato Standův skvělý a obětavý výkon v bráně uchvátil nejen Kubu, ale i Kryštofa – skoro mě mrzí, že jsem ve čtvrtek dal přednost hřbitovu, výstavě a zámecké věži :-) .

 3. 3
  Tom píše:

  V rámci mládežnického soustředění se tento týden hrál velmi silný rapid ve Zruči (nebyl to žádný sranda turnaj, 1. cena 5000 Kč + další finanční ceny ve výši 20 000 Kč). Vyhrál ho GM Movsesjan, Kuba skončil na solidním 8. místě (o síle turnaje svědčí i to, že stříbrný medailista ze Vsetína Ríša Stalmach byl skoro poslední :-) ).

  http://chess-results.com/tnr530564.aspx?lan=5&art=1

  Snad se Kuba po návratu s námi podělí o dojmy z této výborné akce.

 4. 4
  Tom píše:

  Saša Skalský rozebral naší vzájemnou partii (měl docela úctu k šedinám, já bych výkon bílého podrobil větší kritice, poněvadž jsem tu partii hrál opravdu hrozně :-) ):

  https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2020/07/game.pdf

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist