TJ Spartak Vlasim
01
Čvc

Konkurz na nového kapitána

Soutěže družstev se konečně dočkaly konce sezony. V uplynulém víkendu proběhla závěrečná kola 2. ligy, která byla odsunuta kvůli epidemii koronaviru. Vlašimskému béčku už v soutěži o nic nešlo, usadilo se totiž v příjemném středu tabulky, a tak jsme si oba zápasy mohli užít bez jakýchkoli obav ze sestupu nebo ztráty vedoucí pozice.

V sobotu 27. června jsme ve Sporthotelu přivítali hosty z Mahrly Praha. V utkání jsme byli papírovými favority, což se brzy projevilo i na šachovnicích. Soupeři začali sklánět krále jeden po druhém, až jsme vedli 5:0. Ve zbylých partiích sice za delší konec tahali hosté, ale to už je od zápasové prohry zachránit nemohlo. Podařilo se jim pouze snížit skóre. Utkání skončilo 5,5:2,5.


Momentka ze zápasu proti Mahrle (FOTO: já)

V neděli #lukyteam vyrazil na výlet do Tábora. Sestava doznala jediné změny, Kryštofa vystřídal Standa. Oproti předchozímu dni se dal očekávat vyrovnanější zápas. Po úvodních remízách na 3., 7. a 8. šachovnici se ukázalo, že mají navrch soupeři, a po prohrách Martina a Iva už byla záchrana zápasu téměř vyloučena. Robin horší koncovku neudržel, já odpor soupeře nezlomil, a tak si jediné vítězství připsal Tomáš. Táborští vyhráli 5:3.


Robinovi závěr soutěže nevydařil (FOTO: já)

Po utichnutí figurek se celý tým přesunul do restaurace, aby společně poobědval a rozebral některé partie. Obzvlášť Tomáš se pustil do analýzy s vervou, příliš jsem ji však nevěnoval pozornost, jelikož už jsem byl zcela mimo. Hledače skandálů bych chtěl upozornit, že můj povznesený stav neměl nic společného s alkoholem, kterému neholduji ani ho momentálně nemůžu pít.

#lukyteam dosáhl po vydařené sezoně na velmi pěknou 7. příčku. Tahouny družstva byli především volní hráči z 1. ligy. Když jsem před šesti lety přebíral funkci kapitána po Tomáši Haškovi, vlašimské béčko zrovna postoupilo do Krajského přeboru. Ze soutěže jsme tehdy málem spadli, ale nakonec se nám ji podařilo zachránit. Po rozpadu týmu Dolních Kralovic a zlepšení některých mladých hráčů začal #lukyteam usilovat o přední místa. Přestože se nám podařilo vybojovat postup do 2. ligy už dříve, tuto sezonu jsme si ji zahráli poprvé. Bylo potřeba počkat si na postup áčka do 1. ligy.

Šest sezon uteklo jako voda. Jakkoli mě po většinu času bavilo se o tým starat, plánuji v roli kapitána skončit. Na svém místě bych rád viděl Robina Hrdinu, bez jehož komentáře, parodujícího Tomášovy prosby o napsání pár řádečků, by toto shrnutí vůbec nevzniklo. Jsem hluboce přesvědčen, že by družstvo vedl dobře a navíc by dokázal posílit týmového ducha svým specifickým humorem. Nominuji tedy Robina na kapitána. Doufám, že jde na nějakou dobu o poslední nominaci, za kterou jsem zodpovědný.

Stránky 2. ligy

(autor: Patrik Pýcha)

8 reakcí na “Konkurz na nového kapitána”

 1. 1
  Tom píše:

  Robinovi dávám hlas a doufám, že se kapitánování chopí. :-)

  Jinak letošní sezóna byla pro naše družstva skvělá. V 1. i 2. lize jsem byli nováčci a tak 6. a 7. místo je výborné. Pro béčko je to navíc nejlepší výsledek jakého kdy dosáhlo (2. ligu jsme hráli před tím jen jednou a to jsme hned spadli).

 2. 2
  Robin píše:

  Ja davam babu Ivovi. :-D

 3. 3
  Tom píše:

  Ivo se tvářil, že příští sezónu moc hrát nechce (věřím, že si to ale ještě rozmyslí), tedy to na jeho kapitánování moc nevypadá. Máš babu zpátky. :-D

 4. 4
  Ivo píše:

  1. Patriku, za sebe ti děkuji za to, jak zodpovědně, pozitivně a s respektem jsi béčku kapitánoval.
  2. Upřesním Tomášovu zprávu č.3. Příští sezónu nechci hrát vůbec.

 5. 5
  Patrick píše:

  Aww… Ivo, tak jsem se ani nevnímal.

 6. 7
  Tom píše:

  Sestavy 2. ligy ročník 2020/21:
  http://chess-results.com/tnr533076.aspx?lan=5&art=8

 7. 8
  Tom píše:

  Sestavy 2. ligy ročník 2021/22:
  http://chess-results.com/tnr571484.aspx?lan=5&art=8

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist