TJ Spartak Vlasim
14
Čvn

Áčko v 1. lize na skvělém 6. místě!

Dokázali jsme to! Vlašimské áčko po úžasných výkonech porazilo ve víkendových bojích favorizované Neratovice i Oazu a zachránilo 1. ligu! Zisk šesti bodů nás dokonce katapultoval na celkové skvělé 6. místo! 

Zápas proti Neratovicím rozhodl za stavu 3,5:3,5 ve 128tahovém maratonu Jirka Rýdl.  Proti Oaze se zase blýskla Nela Pýchová, která v neméně dramatické koncovce za stavu 4:3 otočila pozici s kvalitou a pěšcem méně. Podrobnosti k víkendu, na který se bude ve Vlašimi dlouho vzpomínat, v nejbližších dnech.

Stránky 1. ligy

20 reakcí na “Áčko v 1. lize na skvělém 6. místě!”

 1. 1
  bohouš z buše píše:

  Gratulace!!

 2. 2
  Blanka píše:

  Velká gratulace áčku. Byl to skvělý finiš 1.ligy a jsem moc ráda, že jsem na posledním zápase mohla fandit.
  Když tak koukám na tu fotku „Tom a jeho parta“, kde tedy Tomáš značně kazí věkový průměr :-), tak si říkám, že můžete být s Maťou na co hrdí. Za ty roky jste vybudovali silný tým a příští rok tedy, jak někdo řekl po zápase, útok na extraligu :-)

 3. 3
  Dan píše:

  Gratuluji!!! Skvělý úspěch!!!

 4. 4
  Tomáš Hašek píše:

  Gratuluji!!!

 5. 5
  Zdeněk Rašánek píše:

  Šachy ve Vlašimi už sleduju jen prostřednictvím těchto stránek a přesto, že se osobně znám víceméně jen s Tomášem a Ondrou Matějovským, gratuluji k nádhernému umístění samozřejmě všem, kteří k tomuto úspěchu přispěli. Souhlasím naprosto s komentářem Blanky. Podobně jako se kdysi zúročila práce Toma Rakušana v Kolíně, který to dotáhl až do extraligy, je to ve Vlašimi práce Ondry a Tomáše. Spousta hráčů se ještě může zlepšovat a tak se vážně na tu extraligu těším.

 6. 6
  Tomáš Gergelits píše:

  Zdravím borce z Vlašimi ještě jednou!
  Gratulaci již jsem poslal na jiném místě, nutno ještě ovšem dodat, že oslovení „borci“ (sic slovo mužského rodu) považuji za genderově vyvážené, tedy ocenění za statečnost ve víkendových bojích patří minimálně stejným dílem mezi ostatními „vlčáky“ samozřejmě i mladičké dámě Nelince!

  Nemohu se nepřidat ke komentářům Blanky a Zdeňka. Dlouhodobá trpělivá práce Tomáše V. a Ondry M. a jejich zájem o mládež přináší své ovoce. Takže když to šlo v extralize dorostu, proč by to nemělo jít v extralize dospělých :-).

  A ještě jeden postřeh přidám. Jsem si jistý, že jednu z klíčových rolí víkendového úspěchu sehrála role kapitána družstva. A to nejen při záležitostech spojených s oběma posledními zápasy, ale rovněž v průběhu uplynulých zhruba dvou a půl měsíce. I když v té době snad ještě nebylo jasné, zda se liga vůbec dohraje, Tomášovi se díky jeho seriálu „Pohled do historie“ podařilo před závěrem soutěže patřičně nabudit nejen hráče, které vezme s sebou k rozhodujícím zápasům, ale i další členy oddílu a fanoušky. A skutečnost, jak parádně víkend dopadl, je jasným důkazem toho, že i mladí hráči si historie oddílu velice váží a mají silnou vůli se podílet na jeho úspěších. A to nejen ve smyslu výsledků na šachovnicích, ale vším, co se dá ve správné partě okolo šachů zažít.

 7. 7
  Tom píše:

  Díky za hezká slova.

  kom.5: Že jde s vlastními odchovanci postoupit až do Extraligy, dokázali letos mladíci z Frýdku-Místku, kteří vyhráli východní skupinu 1. ligy (na prvních dvou deskách za ně ale i tak odehráli pár zápasů Poláci). V rámci objektivity je ale dobré asi ještě dodat, že východní část je slabší než západní. Co se týče nás, tak bych se spíše soustředil na to, abychom v dalších letech hrávali pravidelně 1. ligu.

  kom.6: Že by se mi seriálem článků „Pohled do historie“ povedlo někoho nabudit, si nejsem vůbec jistý. Ale samozřejmě bych byl rád, kdyby to tak bylo. :-)

 8. 8
  Maťa píše:

  Napsal jsem článek do Zpravodaje Vlašimi, měl by být zařazen do připravovaného čísla (uzávěrka byla už v pátek, ale prý se ještě vejde). V mírně upravené a zkrácené podobě vyšel dnes na internetových stránkách Benešovského deníku: https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/cil-splnen-sachiste-vlasimi-udrzeli-prvoligovou-prislusnost-20200616.html.

  Jinak jsem teď koukal na partie s Neratovicemi a Jirka vyhrál ve 129. tahu. Tímto lehce upravuji Tomášův text výše i můj článek – Jiří bojoval ještě o tah déle, než píšeme :-) .

 9. 9
  Tom píše:

  Rozpis ligových soutěží 2020/2021 (i s termíny):
  https://www.chess.cz/komise-sscr/sportovne-technicka-komise/stk-rozpisy-lig/

  1. kolo 4.10., tak to půlka týmu bude na Openu Tatry. Ono ale bůhví co bude v říjnu … :-(

 10. 10
  Robin píše:

  Tatry končej 3. ne? Tak to klidně ta půlka týmu může hrát. ;-) Nebo aspoň půlka půlky. :-D

 11. 11
  Tom píše:

  Končí v sobotu třetího, ale stejně jako minulé roky máme pobyt zaplacený až do neděle. A zkracovat si dovolenou (v podstatě jedinou pořádnou za celý rok) se mi tedy nechce. ;-)

 12. 12
  Patrick píše:

  To je pak ovšem jen otázkou priorit, jestli je pro člověka důležitější 1. liga, nebo den dovolené navíc.

 13. 13
  Patrick píše:

  Já jen aby sis pak nestěžoval, až si zase i ostatní poskládají své priority jinak.

 14. 14
  Tom píše:

  No Patricku, myslím, že tvůj komentář je úplně mimo. Kdyby měli všichni stejné priority a stejnou docházku k zápasům jako já, tak se sestavou nejsou problémy nikdy. ^^

 15. 15
  Patrick píše:

  To je trochu pokrytecké.

 16. 16
  Robin píše:

  Tom: Tobe se treba nechce, ale treba ostatnim to vadit nebude. :-D Vedi to celkem dost dopredu…

 17. 17
  Maťa píše:

  Tom (11 – text v závorce): Týden v pohostinném Valašsku ti nepřišel jako pořádná dovolená? Nějakej náročnej :).

 18. 20
  Tom píše:

  Sestavy 1.ligy (to je brutálně silná soutěž :-) ):
  http://chess-results.com/tnr572597.aspx?lan=5&art=8&turdet=YES

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist