TJ Spartak Vlasim
08
Čvn

Nejsilnější oddílový přebor v historii

Po 6 letech se ve Vlašimi odehrál oddílový přebor v rapid šachu. Sešlo se nás sice jen 5, ale kvantitu nahradila kvalita. Ke 4 elitním vlašimským hráčům přibyl vítěz kvalifikace (hrála se v květnu pod názvem Brod aan Zee) David Zvolenský. A brzy poznal, že hrát proti nejlepším hráčům Vlašimi je úplně něco jiného než porážet Ríši, Jirky či Martiny v druhotřídním turnaji. :-) Po 3 kolech měl na kontě 0 bodů a nezbylo mu nic jiného než se začít soustředit na boj o poslední místo. :-)

     

Tempo jsme zvolili 2×15 minut a zahráli si dvoukolově. Výsledky nejsou nijak zvlášť důležité, cílem turnaje bylo se zase po čase vidět a rozehrát se před soutěžemi družstev.

To ale samozřejmě neznamená, že se nebojovalo naplno. O 3. místě musela dokonce rozhodnout až armagedonová partie, když Robin a David měli při stejném počtu bodů i stejná všechna pomocná hodnocení. Elový průměr turnaje byl 2196 bodů, což z něj naprosto suverénně dělá nejsilnější oddílák v historii našeho oddílu. :-)

Velké poděkování patří Blance, která upekla krtkův dort a do cenového fondu věnovala i nakládané hermelíny. :-)

Bylo fajn si znovu zahrát „naživo“, snad je doba onlinů turnajů navěky pryč. :-)  

(autor článku: Tomáš Vojta)

7 reakcí na “Nejsilnější oddílový přebor v historii”

 1. 1
  Tom píše:

  Bez zajímavosti není, že ani jedna z 20 partií neskončila remízou.

  A zapomněl jsem napsat, že výborný krtkův dort se vyhlášení výsledků nedočkal a byl „sežrán“ již v průběhu turnaje. :-) Po skončení jsme ještě zašli na oběd na Mlíkárnu, víc takových příjemně strávených dnů. :-)

 2. 2
  Tom píše:

  V neděli si ve Sporthotelu zahrajeme letos již druhý otevřený oddílový přebor v rapidu. Zatím je nás pět (Nela, Kuba Vojta, Ríša, Robin a já), kdyby se chtěl ještě někdo přidat, bylo by to super. Sraz v 8,50h. v klubovně, začátek 9,00h. Jestli nás zůstane 5, zvolíme stejné tempo jako v červnu (2×15 min) a zahrajeme si 2kolově. Když nás bude víc, dáme 2×20 každý s každým. Předpokládaný konec kolem 14h. Startovné 0, o drobné ceny pro každého se postarám. :-)

  Cílem je rozehrát se před soutěžemi družstev a zase se po čase vidět. Když budete chtít, můžeme pak zajít na společný oběd.

 3. 3
  F.I. píše:

  Ahoj, co podpořit hospodu v Chotýšanech, která dnes otvírá a po dlouhé době ochutnat smažák. Mohu to dnes vyjednat. F.I: :-D

 4. 4
  Tom píše:

  Na smažák zajedeme do Chotýšan někdy jindy. Zkuste se Na Kopečku předběžně zeptat, zdali by tam šel udělat vánoční turnaj (26.12.). Samozřejmě za předpokladu, že to opatření naší „milé“ vlády vůbec umožní.

 5. 5
  Tom píše:

  Šestým přihlášeným do nedělního turnaje ve Sporthotelu je úřadující přeborník Středočeského kraje David Zvolenský. :-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Ad 4: Zatím to moc nevypadá, uvidíme, zda se to nějak v nejbližší době pohne. Nyní platí toto: https://covid.gov.cz/situace/spolkova-cinnost/sachy. Tedy ten nedělní oddílák je v tuto chvíli jediné, co dělat jde…

 7. 7
  Tom píše:

  Koukám, že šachy považují za činnost, která je někde mezi rybařením a včelařením … :-O|

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist